Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Obiegówki IIIRP

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8262

    Ja też kupiłem parę woreczków i też patrzyłem jakoś nie dawno na ceny i po ok 10zł za woreczek ludzi dają :/ To jest inwestycja długoterminowa...
    Jestem ciekaw jak to będzie gdy waluta euro zostanie przez nas przyjęta...
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8263

    patriota napisał:
    A mi sie zdaje że nawet ceny lustrzanek idą w dół moze na allegro coś drgneło albo stoi natomiast na giełdach lustrznaki i inne monety tanieją.



    nie gadaj takich bzdur. Ceny na giełdach wyższe niż na all. Podaj jakiś przykład.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8278

    w katowicach gdy wszedł fischer II PR na jednym stanowisku była w przyzwoitych cenach. Ceny monet 1 grosz z 1939 były poniżej ceny allegro. czyli ms66 180zł ms65 140zł są to przyzwoite ceny. NA giełdzie moze nie tanieją a jest zastuj czasem sie da cos tanio \"wyciągnąć\"
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8307

    No i worek 2006 1gr za ponad 15zł:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8310

    Myślałem, że mnie nie przebiją, a musiałem wyjść w czasie zakończenia więc ustawiłem max na 15,00 ;)
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8312

    I bardzo dobrze:)
    Czyli mamy popyt:)
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8343

    ja swoje worki z groszówkami z 2006 mam, kupiłem je z myślą o kilkuletnim leżakownaiu. Leżą sobie spokojnie i czekaja na lepsze czasy. Prawda jest taka, ze na ceny takie jak osiągają worki z początku lat 90-tych nie ma co liczyc, gdyż tamtych jest naprawdę mało w obiegu, ale za kilka lat powinna być napewno wyższa od tej która jest obecnie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8558

    Przypomina mi się moment jak namiętnie poszukiwałem destruktów i skrętek, do tego stopnia, że kupiłem sobie kilkanaście woreczków 1gr w 2006 roku po 1,50zł za sztukę... :)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8701

    Wie ktoś może kiedy został opublikowany nakład monet obiegowych za rok 2007?

    A kiedy zarazem można się spodziewać, że NBP obublikuje nakłady za rok 2008 ?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8711

    Pojawiły się 50 groszówki z tego roku!

    A publikacja nakładów- myslę, że I kwartał przyszłego roku
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8767

    na nakłady musimy jeszcze poczekać. Ja najbardzije czekma aż mi w ręcę wpadnie 5 złotówka.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8768

    Idę jutro do NBP (POwstanie Wielkopolskie) i spytam... może dostanę...
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8770

    obawiam sie , że mozę być ciężko, znaczy się kilka sztuk mozę Ci wymienią, ale generalnie NBP coraz niechętniej \"oddają\" całe worki ze względu na duże braki bilonu w obiegu. Zbyt mało w stosunku do zpaotrzebowania jest monet w obiegu, dlatego w 2008 mogą być naprawdę wysokie nakłady.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8837

    1 grosz 2004 woreczek poszedł za 24 zł,a rok 2005 za 6,60
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8839

    bo rok 2005 ma kosmiczny nakład :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8888

    Witam,

    Jestem nowy na tym forum. Numizmatyką zaczynam się interesować od niedawna. W zasadzie od wiosny 2008.
    W związku z monetami obiegowymi mam pytanie, czy Waszym zdaniem (osób, które sie na tym znają) jest jakikolwiek sens odkładać monety będące w obiegu, ale w stanie bardzo dobrym z myślę o inwestycji długoterminowej czy też jedynie sens ma kupowanie monet obiegowych w stanie menniczym?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8904

    Stolarz napisał:
    Witam,

    Jestem nowy na tym forum. Numizmatyką zaczynam się interesować od niedawna. W zasadzie od wiosny 2008.
    W związku z monetami obiegowymi mam pytanie, czy Waszym zdaniem (osób, które sie na tym znają) jest jakikolwiek sens odkładać monety będące w obiegu, ale w stanie bardzo dobrym z myślę o inwestycji długoterminowej czy też jedynie sens ma kupowanie monet obiegowych w stanie menniczym?



    Jeśli chodzi o woreczki to tak. Jeśli masz dostęp do monet w dobrych stanach to zbieraj wszystkie i poukładaj sobie od początku każdy rocznik.
    Np 2000r- 1,2,5,10,20gr,1,2,5zł
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8910

    Też taki miałem pomysł, bo woreczków menniczych już z lat poprzednich nie kupię, za to moenty w dobrym lub bardzo dobrym stanie da się znaleźć.
    Inna sprawa to czy będę wstanie dobrze ocenić monetę. Dla mojego niewprawnego oka jak moneta obiegowa się błyszczy, to stan jest ok :D No, ale rozumiem, że trzeba wziąć lupę i oglądać, szukać rys.
    Czy jest gdzieś możliwość obejrzenia jak przykładowo wyglądają monety w różnych stanach, bo jednak wydaje mi się, że jakiś punkt odniesienia jest niezbędny.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8914

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 4 miesięcy temu #8918

    Super :)
    Dziękuję. To teraz jeszcze tylko pytanie, które obiegówki IIIRP warto wybierać z obiegu? To znaczy chodzi mi o stan w tym momencie tylko według podanej w linku klasyfikacji.
    Przez warto mam na myśli oczywiście to, że będzie je można sprzedać i na nich zarobić, a przez zarobić na myślisz zysk przynajmniej 20%.
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information