Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Medal pamiątkowy: I pielgrzymka Jana Pawła II...

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Medal pamiątkowy: I pielgrzymka Jana Pawła II... 15 lat, 3 miesięcy temu #9147

    Medal pamiątkowy wykonany stemplem lustrzanym w srebrze.
    Próba Ag 500/1000 - nie wiem jakiego użyć przymiotnika, ale zdaje mi się, ze marna ;)
    Nakład: 25.000 (czyli niski mi się wydaje)
    Cena emisyjna: 29 zł + 9,95 ~ 39 zł.
    Emitowany przez Skarbnicę Narodową przy współpracy Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Waeszawie.

    Co sądzicie o takiej inwestycji? Czy macie jakieś doświadczenia z podobnymi emisjami?

    Ja mam uczucia mieszane - z jednej strony niski nakład i tematyka, która daje szansę, że dużo osób o kupi, z drugiej słaba jakość srebra* , cena wydaje mi sie, że nie jest jakaś specjalnie niska choć nadmiernie wysoka też nie, no i największy kłopot do rozstrzygnięcia, jaki jest/może być popyt na coś takiego. Jakim takie medale się cieszą zainteresowaniem?


    * errata: było \&quot;złota\&quot;, na co zwrócono mi uwagę w kolejnym poście, powinno być \&quot;srebra\&quot; jak jest teraz<br><br>Edytowany przez: Stolarz, w: 2009/01/15 20:55
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Medal pamiątkowy: I pielgrzymka Jana Pawła II... 15 lat, 3 miesięcy temu #9149

    Po pierwsze- Skarbnica Narodowa. I tu już masz odpowiedź na swoje pytanie. Jest to najgorsza z możliwych firm na rynku. Zapraszam do poczytania:

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...amp;amp;limitstart=0

    Po drugie- Ag to sybmol srebra, a nie złota jak dalej napisałeś. 500/1000 to to nie jest srebro! Według prawa probierczego, dopiero stop 750/1000 można nazwać srebrem. Ten pierwszy to równie dobrze stop miedzi ze srebrem.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Medal pamiątkowy: I pielgrzymka Jana Pawła II... 15 lat, 3 miesięcy temu #9150

    Oczywiście Ag to srebro i cały czas o srebro chodzi. Przepraszam, nie zastosowałem dobrej praktyki przeczytania posta przed wysłaniem. Przy okazji dziękuję za informację, że poniżej 750/1000 nie ma co patrzeć.
    Po drugie dziękuję za odesłanie do innego wątku. Krótka lektura rozwiewa moje wątpliwości i decyzja jest na NIE.

    Pozdrawiam.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information