Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Worki GNów

    • jaskov
    • jaskov

    Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9402

    Mam pytanie do inwestorów. Od pewnego czasu kupuję monety 2zł Nordic Gold. Zazwyczaj po prostu idę do oddziału NBP w Łodzi i kupuję ile się da najwięcej (zazwyczaj około 20). Przeszukałem to i inne fora i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: gdzie można kupić/załatwić woreczki mennicze? Pytam ponieważ skoro kupuję po 20 monet a mam zawsze więcej pieniędzy to wolałbym inwestować w całe worki. Proszę o odpowiedź i jakieś rady (najlepiej co do Łodzi).
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9407

    To wszytsko zależy od limitów sprzedaży. W Poznaniu było chyba 50 sztuk- czyli właśnie woreczek.
    Ale czy obecne dwójki w takich nakładach nadają się na inwestycję??
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9409

    przy obecnych nakładach to nawet kolekcjonerskie sreberka sa niepewnym kapitałem;p kto to widział nakłady po 100tys!!! ale panowie juz niedługo powoli NBP redukuje nakłądy
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9416

    Jaskov tak po koleżeńsku to powiem żebyś dał sobie spokój z monetami GN które można dostać w banku.
    Jedynie do kolekcji można wziąść po pare :)
    Jeżeli myślisz o nich jako inwestycja to kiepsk wybór.
    Nakłady są tak oszałamiające, że szybkich wzrostów (ani wolnych) nie wróżą.
    Chyba że w perspektywie kilkunastoletniej.

    Najlepiej jeśli chcesz inwestować w ten rodzaj monet to tylko starsze roczniki(allegro lub sklepy numizmatyczne)

    A jeżeli chodzi o woreczki to te bieżące(2008/2009) na allegro w cenie okołoemisyjnej można zakupić.<br><br>Edytowany przez: riko_2, w: 2009/02/08 00:17
    • jaskov
    • jaskov

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9418

    Chodzi o to że GNy nie są dla mnie jakąś inwestycją która ma procentować. Fajne jest to że nie stracę na nich.Za ok.4 lata planuję podróż do USA i pieniądze zbieram właśnie na ten cel. A to dlatego że znam swoją skłonność do wydawania dużych sum pod impulsem, a monet nie sprzedam (tak przynajmniej planuję ;) ). Skoro już znacie moje motywy działania to może doradzicie mi gdzie skubnąć taki woreczek?
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9419

    To całe woreczki tak jak już pisał ktoś można dostać w niektórych oddziałach okręgowych NBP a wówczas wszystko zależy od limitów,
    albo na allegro:

    www.allegro.pl/11915_worki_mennicze.html...t&amp;view=gtext
    • jaskov
    • jaskov

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9423

    Hmm obawiam się że tyle to wiem ale chodziło mi bardziej o jakieś takie źródła że się załatwia wcześniej po znajomości albo coś takiego. Bo próbowałem w Łódzkim NBP przy husarzu i Niku i nie dają. A na allegro zapłacę około 6-9zł wyżej od ceny emisyjnej plus przesyłka 5-10zł więc słaby to interes ;]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Worki GNów 15 lat, 2 miesięcy temu #9437

    A sprobuj poprostu podejsc do kilku bankow , do kas i zapytaj sie czy nie maja,podkresl ze chcesz woreczek 2zl GN , ja w ten sposob dostalem dwa woreczki z 2007r kupujac w 2008r, mieli nadmiar w sejfie czy co? :) , pozdrawiam
    • jaskov
    • jaskov

    Odp inwestowanie 15 lat, 2 miesięcy temu #9453

    Do kilku banków? Z tego co wiem to oddział NBP jest jeden w Łodzi. Sugerujesz że w normalnych bankach są też GNy?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Odp inwestowanie 15 lat, 2 miesięcy temu #9454

    W moim miescie niema NBP , ja kupilem woreczki w BGŻ i Spoldzielczym w WBK mieli rozerwane woreczki wiec kupilem tylko kilka szt.monet,mozliwe ze w moim miescie (50 tys mieszk.) oddzial NBP tak zaopatruje banki w monety GN.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Odp inwestowanie 15 lat, 2 miesięcy temu #9456

    Przed bumem na Sokoła kupowałem sreberka nawet w PKO. Możliwe, że NG też mają. Musisz spytać.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information