Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: prosze o wycene

    • Offline
    • Oklaski: 0

    prosze o wycene 12 lat, 8 miesięcy temu #24378

    prosze o info na temat monety ze zdjęcia
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: prosze o wycene 12 lat, 8 miesięcy temu #24382

    Jest to moneta Stanisława Augusta Poniatoskiego
    Najprawdopodobniej talar 8 złotowy (jest to rocznik 1773? ;-)
    Katalog fishera
    stan IV 1000 zł
    stan III 2000 zł


    m4n.pl/monety/202/9067m202.xml
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: prosze o wycene 12 lat, 8 miesięcy temu #24385

    witam,

    ja też to licytowałem na allegro.

    To wygląda "prawie" jak: Próbna monetka SAP www.fortresskatalog.com/index2.php?cat=1...&details_menu=no

    Nie znalazłem innej z napisem "POLONIAE" - końcówka złączone "AE".

    Chociaż może to być również falsik z lat późniejszych, albo oryginał z lat późniejszych (wybite starymi stemplami).

    Mimo to widać tu liczne nadlewy (mimo stanu zdjęcia), coś w stylu wstęgi pod brodą Poniatowskiego, przechodzącą za twarzą przed ustami nosem i oczami, jak i "kropki"- nadlewy, pod podstawą szyi. Osobiście to sceptycznie patrze na tą blaszkę. Hagane a wygrałeś może tą blaszke? Jeśli tak to zamieść foto z 2 strony :)
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: prosze o wycene 12 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #24391

    jeśli by się zgadzał rewers, to tu m4n.pl/monety/202/9056m202.xml w adnotacji na dole jest wytłumaczenie widocznych nadlewów- pęknięć w stemplu (odbitki późniejsze). ...aczkolwiek ja się nie mogłem doprosić zdjęcia z drugiej strony, więc monetka pozostaje tajemnicą :) ("doprosić zdjęcia" od poprzedniego właściciela, nie chodzi o kolegę zakładającego temat:) )
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: prosze o wycene 12 lat, 8 miesięcy temu #24392

    ok wrzucę jak mi listonosz przyniesie ,a narazie to chciałem sie tak dowiedzieć , bo dałem za nią 13,50 więc nawet jak to będzie falsyfikat to jako uzupełnienie kolekcji w sam raz :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: prosze o wycene 12 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez hagane. #24490

    a czy to jest ogrinał?
    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information