Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: co to oznacza

    • Offline
    • Oklaski: 0

    co to oznacza 9 lat, 2 miesięcy temu #29653

    znalazłem 5 cent , juliana koningin der nederlanden z 1980 roku z odwrócona do góry nogami jedną ze stron monety, czy to o czymś świadczy i czy może mieć jakąś wartość?
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: co to oznacza 9 lat, 2 miesięcy temu #29654

    Witam,

    w położeniu awersu względem rewersu wyróżniamy 3 systemy:
    - przypadkowy - w dawnych czasach tak wybijano, nie zwracając uwagi jak są ustawione stemple względem siebie,
    - medalowy - taki jak u nas, monetę obracasz z prawej na lewą (lub na odwrót) tak jak zawieszony na szyi medal,
    - monetarny (tak zwą go w USA) - u nas to będzie odwrotny (obracasz monetę z góry na dół lub z dołu do góry).

    Większość europy korzysta/ła z systemu medalowego (takiego jak u nas) ale niektórzy jak w USA z tego odwrotnego i Holandia w tamtych czasach również w taki sposób wybijała swoje monety.

    Akurat to co zaobserwowałeś na tej monecie jest w niej normalnością :)
    pl.ucoin.net/catalog/coin/netherlands_5_...ents_1980/?cid=11977


    Jeżeli chodzi o samą wartość monety to musisz poszukać na allegro lub innych serwisach aukcyjnych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: co to oznacza 9 lat, 2 miesięcy temu #29657

    witam
    dzięki za rozjaśnienie tematu, myślałem może że to "kontrola jakości" się nie spisała i puściła to w obieg. Ostatnio miałem parę przypadków z naszymi blaszakami po 20 groszy że były felery, orzełek miał zlane prawe skrzydło z napisami albo głowę z rantem monety, wyglądało to jakby ktoś kapnął cyną.

    dzięki za temat i pozdrawiam
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information