Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu #11666

    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu #11672

    jestem tym trochę zniesmaczony... rozumiem, każdy serwis chce zarabiać, ale oddzieliłbym reklamy od artykułów.
    ps. 6% jest naprawdę małym rabatem, a tekst "znają się na swojej robocie" wygląda tak, jakby był faktycznie napisany przez tą właśnie firmę... liczyłem na niezależny serwis, szkoda
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu #11681

    Panie Lucjanie,

    Jesteśmy niezależnym portalem ale pomyślał Pan o jednej kwestii - wszystko co Pan dostaje od portalu (artykuły, katalog monet i inne informacje) otrzymuje Pan w 100% za darmo. Jesteśmy portalem informacyjnym a na budowanie tych informacji oraz utrzymanie portalu potrzebujemy pieniędzy właśnie z REKLAM.
    To tyle w kwestii Pana zniesmaczenia.

    A jeśli chodzi o merytoryczną uwagę odnośnie sklepu to zadam Panu Pytanie. Na jakiej podstawie stwierdził Pan, że rabat 6% to niedużo? Czy wie Pan ile wynosi maksymalny rabat dla sklepów w NBP?

    A odnośnie "znają się na swojej robocie" to akurat powiem Panu, że jestem w 100% pewien, że znają się na tym co robią jak mało kto - bardzo doświadczona numizmatyczno-handlowa kadra. Proszę coś od nich kupić i pojechać osobiście a sam się Pan przekona.
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11682

    bartek napisał:
    Czy wie Pan ile wynosi maksymalny rabat dla sklepów w NBP?

    Chyba 15% dla naprawdę dużych zakupów?

    A co do tego atykułu - umieszczajcie może na początku informację, że jest to artykuł sponsorowany, albo wprost - reklama? To normalna praktyka w rzetelnych źródłach przekazu. Ja też odniosłem podobne wrażenia do pana_lucjana, choć rozumiem Waszą sytuację.

    Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez pan_lucjan. #11687


    A jeśli chodzi o merytoryczną uwagę odnośnie sklepu to zadam Panu Pytanie. Na jakiej podstawie stwierdził Pan, że rabat 6% to niedużo? Czy wie Pan ile wynosi maksymalny rabat dla sklepów w NBP?



    Nie będę wnikał w profesjonalizm tej firmy - ostatecznie nigdy u nich nie kupowałem, skupię się więc na 6% rabacie:
    Nie wiem jakie są ceny przy hurtowych zamówieniach w NBP.
    Należy jednak pamiętać, że NBP sprzedaje sklepom swoje produkty PONIŻEJ ceny emisyjnej. Sklepy numizmatyczne z kolei w praktyce nie oferują swoich towarów po cenie niższej niż 30% większej niż emisyjna.
    NA tym przykładzie widać jak wielka jest prowizja pobierana przez pośredników (żadną niespodzianką nie będzie stwierdzenie, że ta zasada sprawdza się we wszystkich dziedzinach handlu). wniosek nasuwa się sam: 6% rabat to właściwie nie jest jakakolwiek oferta specjalna. inne sklepy mają podobne ceny.


    Jednak to nie kwestia rabatu wzbudziła moje zniesmaczenie (mogę z czystym sumieniem wręcz rzecz, że takie "super niespotykane u konkurencji oferty!!!!" i "mega okazje" są dla mnie bez znaczenia). Chodzi mi o formę przedstawienia niewątpliwie reklamy z jaką my, zwykli numizmatycy mamy do czynienia. Każdy serwis musi jakoś działać - wiąże się to oczywiście z kosztami. poza tym, każdy chce czerpać jakieś korzyści ze swojej pracy - są to rzeczy naturalne. Ameryki nie odkryje mówiąc, że to reklamy są głównym, jeżeli nie jedynym sposobem na sfinansowanie takiego serwisu. Jednak wchodząc na tą stronę, spodziewam się zobaczyć fajnego artykuł lub ciekawą dyskusję, z której coś wyniosę. Widząc więc ZAKAMUFLOWANĄ reklamę w artykule poczułem się zniesmaczony. Dlaczego? Dlatego, że artykuł z założenia ma przedstawiać FAKTY. Nie wnikam tu w żaden sposób finansowania strony, tylko stwierdzam, że tak jak powiedział Pan Krzysztof, nagłówek "artykuł sponsorowany" wszystko by wyjaśniał i uprzedzał, co do tematyki zawartej w podanym wywodzie.


    kłaniam się i pozdrawiam
    pan_lucjan
    • Offline
    • Oklaski: 0
    numizmatyka dla inwestora, inwestuj w srebrne monety blog

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 10 miesięcy temu #11690

    Witam,
    czekałem co wyniknie z dyskusji. Co do przedmówców to i moim zdaniem wystarczy napis "artykuł sponsorowany".
    Swoją drogą sam jestem właścicielem serwisu numizmatycznego i zastanawiałem się nad tą formą reklamy. I mimo, że podobno najtrudniej właśnie właścicielowi o pewien dystans to na pewno bym użył zwrotu "artykuł sponsorowany". Moim zdaniem nie dewaluuje on wpisu, bo chodzi o przedstawienie się (czy w tym przypadku strony).
    Na pewno wszystkim się obił się o uszy nowy sprzedawca, ale taka forma przedstawienia jest jak najbardziej ok. Z drugiej strony to jak na początku byłem sam negatywnie nastawiony do tej propozycji i jej formy. To bardzo miło ze strony tej firmy, że zdecydowali się na taką formę reklamy, czyli dotarcia do mnie przez katalog ;).
    Jak się rozpisałem to jeszcze dodam że oferta sklepu ... (patrz P.S.)
    P.S.Gdyby były podpisy/sygnaturki wypowiadałbym się znacznie częściej i znacznie "mondrzej" www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...catid=6&id=10643
    P.S.2 Proszę o info na priva o kosztach takiej reklamy.
    Reklama
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 9 miesięcy temu #11735

    bartek napisał:

    A odnośnie "znają się na swojej robocie" to akurat powiem Panu, że jestem w 100% pewien, że znają się na tym co robią jak mało kto - bardzo doświadczona numizmatyczno-handlowa kadra. Proszę coś od nich kupić i pojechać osobiście a sam się Pan przekona.


    No to ja już wiem na czym polega znajomość branży przez twórców tego serwisu... Byłem, widziałem, pogadałem... Zresztą dobrze spotkać starych dobrych znajomych... :]

    A co do samego artykułu - to faktycznie wystarczyło napisać że sponsorowany... ale równie dobrze mógł to być artykuł porównujący programy lojalnościowe wszystkich sklepów. Wtedy mielibyśmy swoiste porównanie gdzie warto "zaczepić" się i ciułać punkciki...

    Z rozmowy przeprowadzonej z twórcami serwisu wiem że jest w planach umożliwienie przeniesienia punktacji z serwisów: emonety.pl i e-numizmatyka.pl (w sumie to jedna firma)

    Myślę że to dopiero będzie hit :]

    No ale nie uwierzę dopóki nie zobaczę :]
    Pozdr
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 9 miesięcy temu #11738

    gron napisał:

    P.S.2 Proszę o info na priva o kosztach takiej reklamy.


    Poszło na priv :)
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 9 miesięcy temu #11756

    Zauważyłem pewne zmiany w artykule. Doceniam :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Atrakcyjny program partnerski nowego sklepu dla kolekcjonerów 14 lat, 9 miesięcy temu #11787

    Dzięki :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information