Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet

    • Offline
    • Oklaski: 3

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25948

    Początkowo testowaliśmy taką ewentualność, ale w praktyce nie wyglądało to dobrze. Cel był taki, żeby wszystkie kopertki można było przechowywać w jednym miejscu bez konieczności dzielenia kolekcji, a to niestety wymusiło kopertki jednakowych rozmiarów. Gdybyśmy zrobili osobne torebki dla holderów, osobne dla kapsli i dla slabów, to wracamy do punktu wyjścia. Holdery są co prawda trochę mniejsze, ale też na tyle cienkie, że trochę większa torebka zupełnie nie przeszkadza. Proszę wierzyć, że w praktyce to się sprawdza.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25954

    znalazlem pierwszy blad w kopertce data sie nie zgadza, www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...C5%82owa-kobiety-dp4
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25955

    jeszcze jeden blad, tez data www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...-Pi%C5%82sudski-dp8, moze jest inne miejsce by wklejac takie bledy by tutaj nie smiecic?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25960

    PerfectAgio napisał:
    Dla mnie to trochę nie do końca dopracowane 1 moneta 1 kartka papieru, powinno być dopracowane bo papier marnujemy.


    Zgadzam się, że nie jest to jeszcze dopracowane bo jest to pierwsza wersja testowa. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi.
    Papier nie będzie marnowany jak po wydruku papier z pierwszą kopertką zostanie włożony do drukarki w odwrotny sposób i wydrukujemy kopertkę do góry nogami - idealnie się 2 mieszczą na jednej stronie.


    PerfectAgio napisał:
    Poza tym jak się ma tego kilkaset kilo przy kilku tysiącach monet to dochodzi waga papieru, gdzie to składować powinny być 2 formaty dla zwykłych monet i w gradingu.


    Nie pakuj takiej ilości monet w kopertki. Pakowanie kilku tysięcy monet np. w holdery też nie ma sensu. Do takich ilości są klasery/albumy albo po prostu różnego rodzaju podełka z opisem zawartości
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25961

    wujekszymon napisał:


    Dziękujemy za zgłoszenie i zaangażowanie.
    Problem z datami jest nam niestety znany - sypie się w przypadku kiedy mamy kilka monet o tej samej nazwie to kopertka drukuje się dla pierwszej z nich (przeważnie innego rocznika niż chcieliśmy).

    Jutro będzie to poprawione.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25962

    wujekszymon napisał:
    jeszcze jeden blad, tez data www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...-Pi%C5%82sudski-dp8, moze jest inne miejsce by wklejac takie bledy by tutaj nie smiecic?


    Pod przyciskiem kopertki dodałem link
    "Błędna kopertka? Zgłoś błąd!"

    tam można zgłaszać błędy.

    Będziemy bardzo wdzięczni.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25963

    a jaki klej rekomendujecie ?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25965

    Ja taki w sztyfcie biały bo taki w płynie moczy kopertkę i się wszystko skleja.

    Odnośnie jakiejś specjalnej marki to nie wiem - wątpię aby taki roślinny klej mógł zaszkodzić monetce.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25966

    No i po całym dniu torebkowania mamy zwycięzcę najczęściej pobieranej torebki na monetę:

    www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...C5%82owa-kobiety-dp4

    Torebkę pobrano tylko dziś 76 razy.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25968

    bartek napisał:
    No i po całym dniu torebkowania mamy zwycięzcę najczęściej pobieranej torebki na monetę:

    www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...C5%82owa-kobiety-dp4

    Torebkę pobrano tylko dziś 76 razy.

    nie dziwie sie wcale ze pobrana tyle razy sam kiedy pobieralem (hurtem)to bylem przekonany ze ominalem i ze wzgledu na bledna date chyba z 4 razy kliknalem :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25969

    Valkiria napisał:
    a jaki klej rekomendujecie ?

    moje proby to: tasma samoprzylepna, klej szybkoschnacy w stylu kropelka i stanelo na bialym kleju w sztyfcie moim zdaniem najlepszym. Nie bede reklamowal firmy jesli chcesz to na priv podam nazwe.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25977

    Tylko dziś zostało pobranych 624 kopertek. Nikt nic nie pisze czyli chyba wszystko działa :) Bardzo nas to cieszy.

    Do chwili obecnej mamy spisane uwagi/zgłoszenia/przemyślenia:
    1. Przydałoby się aby gdzieś pojawiała się literatura np. numer katalogowy
    2. Brakuje miejsca na wpisanie własnego numeru monety w kolekcji
    3. Zmiany układu zasugerowane przez monetowo
    4. Valkiria zapytała co z monetami ktorych nie ma w katalogu IKM ? Może rozwiązaniem aby dla monet których nie ma była możliwość drukowania czystej kopertki in blanco?
    5. W czym trzymać pionowo kopertki? Przydałoby się jakieś pasujące pudełko.
    6. Aby wydrukować 2 kopertki na jednej stronie A4 należy po wydrukowaniu pierwszej kopertki odwrócić papier i wydrukować na tej samej stronie drugą kopertkę
    7. wujekszymon zasugerował aby zrobić 2 rodzaje kopertek - na monety i na slaby
    8. Padło pytanie jakim klejem kleić kopertki - wg nas najlepszy jest biały w sztyfcie

    Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25980

    Koperty in blanco faktycznie sprawdza sie z monetami ktorych nie ma jeszcze w katalogu.

    Klej w sztyfcie nie powinien zaszkodzic moneta tylko czy po kilku miesiacach
    wszystko sie nie porozkleja ;)

    Chyba nie docenilam pomyslu,koperty ciesza sie wiekszym zainteresowaniem niz sie tego spodziewalam :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25982

    bartek napisał:
    Tylko dziś zostało pobranych 624 kopertek. Nikt nic nie pisze czyli chyba wszystko działa :) Bardzo nas to cieszy.

    Do chwili obecnej mamy spisane uwagi/zgłoszenia/przemyślenia:
    1. Przydałoby się aby gdzieś pojawiała się literatura np. numer katalogowy
    2. Brakuje miejsca na wpisanie własnego numeru monety w kolekcji
    3. Zmiany układu zasugerowane przez monetowo
    4. Valkiria zapytała co z monetami ktorych nie ma w katalogu IKM ? Może rozwiązaniem aby dla monet których nie ma była możliwość drukowania czystej kopertki in blanco?
    5. W czym trzymać pionowo kopertki? Przydałoby się jakieś pasujące pudełko.
    6. Aby wydrukować 2 kopertki na jednej stronie A4 należy po wydrukowaniu pierwszej kopertki odwrócić papier i wydrukować na tej samej stronie drugą kopertkę
    7. wujekszymon zasugerował aby zrobić 2 rodzaje kopertek - na monety i na slaby
    8. Padło pytanie jakim klejem kleić kopertki - wg nas najlepszy jest biały w sztyfcie

    Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

    male sprostowanie ja zasugerowalem kopertki na holdery pomniejszone o 2cm
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #25983

    koperty in blanco trafiony w 100% pomysl, valkirio kleje kopertki a dodatkowo moje monetki jeszcze sa w woreczkach strunowych ale to juz moja taka mala fobia
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #26016

    Witam, przetestowałem ten sposób katalogowania zbiorów.
    Mam uwagi, ale one się już powtarzały (nr katalogowy, miejsce na nr własny). Ja stosuję podobne "kopertki" - ale nazywam je "metryczkami monet", z podobnymi danymi jak na kopertkach.
    Stosuję je jedynie do monet, które nie są skatalogowane w posiadanej przeze mnie literaturze lub nie posiadają "swoich" miejsc gotowych albumach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 2 miesięcy temu #26089

    Witam, pare dni odczekalem i probuje znalazc kopertki in blanco, czy zle szukam czy takowej jeszcze nie ma?
  • Odp: Kopertka IKM In Blanko 12 lat, 2 miesięcy temu #26091

    przyłączam się do wcześniejszych opinii, że kopertka in blanco to dobry pomysł.

    Ja przez ostatnie dni popakowałem sobie głównie monety II RP i powiem szczerze, że jestem naprawdę bardzo zadowolony, w końcu wiem gdzie i za ile kupiłem dany egzemplarza, a co najważniejsze w końcu mam ład i porządek wśród monet II RP.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26291

    linki do zglaszania bledow w kopertkach nie dzialaja przynajmniej link pod moneta GG 10gr
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nadchodzi rewolucja w przechowywaniu monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26414

    Ja byłbym zadowolony gdyby na kopertce były wizerunki awersu i rewersu, a poza tym całkiem fajny pomysł z tymi opisanymi kopertkami numizmatycznymi.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information