Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czego Wam brakuje na tej stronie?

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Czego Wam brakuje na tej stronie? 16 lat, 1 miesiąc temu #1341

    Ostatnio na forum ktoś rzucał że przydałby się dział o banknotach.
    Czy ktoś ma jeszcze jakieś życzenia? Piszcie wszystko - potraktujmy to jak koncert życzeń.

    Wszystkie pomysły zostaną zebrane i przemyślane.

    Aha - proszę nie krytykować nawzajem swoich pomysłów (jak nie podoba CI się czyjś pomysł to proszę przemilcz to przynajmniej w tym wątku).

    Dawajcie czadu :)
    • zywy87
    • zywy87

    Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 16 lat, 1 miesiąc temu #1344

    Hy hy ja bym chcial cos co jest niemozliwe ;] tzn jak jest katalog monet to przydaly by sie wykresy jak te monety z miesaica na miesiac sie cenowo stabilizuja ;] to by bylo ciekawe dal kolekcjonerow i inwetorow ;] poniewaz ja kupuje monety srebrne kilka sztuk jedna do kolekcji 1-2 na sprzedaz w pozniejszym czasie ;]
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 16 lat, 1 miesiąc temu #1487

    Witam!
    Proponowałbym serię artykułów o połączeniu numizmatyki z podróżami. Coś typu gdzie można dostać monety np. lokalne, co i gdzie mają w krajach ościennych.<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/02/26 19:23
  • Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 15 lat, 11 miesięcy temu #2664

    Eothain napisał:
    Witam!
    Proponowałbym serię artykułów o połączeniu numizmatyki z podróżami. Coś typu gdzie można dostać monety np. lokalne, co i gdzie mają w krajach ościennych.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: Eothain, w: 2008/02/26 19:23


    O monetach i zeotnach z innych krajów neibawem będziemy pisac. Chciałbym stworzyc duży cykl artykułów dotyczący monet obiegowych i nie tylko z różnych krajów, począwszy od jednostki monetarnej a skończywwszy na wizerunkach i nominałach.
  • Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 15 lat, 10 miesięcy temu #4009

    POwyższy temat w trakcie realizacji. :)

    A czy bylibyście zainteresowani artykułami o starszych monetach nie tylko XX wiecznych?? Jeśli będzie zainteresowanie tego typu artykułami to postaramy się sprostac temu zadaniu:).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 15 lat, 10 miesięcy temu #4010

    Piotr_k84 napisał:
    POwyższy temat w trakcie realizacji. :)

    A czy bylibyście zainteresowani artykułami o starszych monetach nie tylko XX wiecznych?? Jeśli będzie zainteresowanie tego typu artykułami to postaramy się sprostac temu zadaniu:).


    o tak zdecydowanie za!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 15 lat, 10 miesięcy temu #4048

    jak jest zapotrzebowanie to ja po 25 (po chrzcinach córki) będę przygotowywał katalog poświęcony banknotom... oprócz tego art o historii banknotów polskich i banknotów polimerowych...

    jak ktoś chce coś dodać odnośnie banknotów lub ma jakieś pomysły z nimi związanie niech pisze śmiało...
    • Wilk
    • Wilk

    O:Odp:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12354

    Dzień dobry,

    W katalogu brak 50 groszy z 1938 wersji obiegowej. Czy będzie ten numizmat skatalogowany?
    I jeszcze jedno pytanie. Czy katalog monet będzie zawierał także wcześniejsze monety polskie i z Polską związane (XIX wiek i wcześniej)?
    Fajnie byłoby gdyby Wasz serwis zawierał takie informacje. Zwłaszcza, że dysponujecie zdjęciami o bardzo wysokiej jakości.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez adamqwerty2. #12356

    myślę, że więcej informacji o banknotach a może nawet ich katalog to dobry pomysł...wielu z nas obok monet zbiera również banknoty..dziedzina równie ciekawa co monety.
    I może jakieś artykuły np.cykl "Poczet monet polskich" czyli opis monet bitych przez poszczególnych monarchów polskich. Wiem, masa tego ale o zarys takiej historii można by się pokusić. Materiał na kilkanaście ciekawych artykułów.
  • O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12357

    Dziła związany z medalierstwem
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12358

    A ja bym chciał żeby pojawił się dział o banknotach, informacje dla osób zainteresowanych tym działem, nie mających do tej pory żadnej styczności, i doświadczenia w banknotach (taki mały przewodnik "katalog" pozdrawiam grzgorz,
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12359

    Ja również bardzo chętnie widziałbym na forum dział o banknotach. Wydaje mi się, że ostatnio zwiększa się zainteresowanie nimi.
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12360

    Mi osobiście brakuje następujących rzeczy:
    1. Rozdziału na próby niklowe i miedzioniklowe lub srebrne (w większości przypadków są tylko niklowe co może mniej doświadczonych kolekcjonerów mylić co do wartości ich numizmatu)
    2. Brak emisji: monet dla terenów wschodnich z 1916 i monet Królestwa Polskiego 1917-1918
    3. Dobrze by było też rozszerzyć katalog poza banknotami o emisje porozbiorowe i ewentualnie SAP
    4. Lustrzanki WMG i ogólnie trochę wybrakowany jest ten dział jeśli chodzi o zdjęcia - wiem, że o wiele zdjęć monet ciężko ale skoro są droższe guldeny to i pfennigi można zdobyć - przy okazji apel do tych, którzy mają brakujące w stanach I a korzystają z IKM niech podeślą moderatorom fotki swoich zdjęć "ku wspólnemu dobru"
    To chyba tyle - pozdrowienia dla wszystkich
    • Wilk
    • Wilk

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12362

    Podpisuję się także pod słowa borsuka1977. Myślę, że usprawnienia takie zwiększyłyby zainteresowanie stroną. Byłaby to na pewno najlepsza ogólnodostępna klasyfikacja monet polskich. Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12372

    Według mnie brakuje pewnej dodatkowej funkcji na stronie. Nie wiem jak to nazwać więc spróbuję opisać. Chodzi o terminy najnowszych emisji polskich monet, np:
    Najbliższa emisja
    100r. powstania TOPR
    2zł --> 4 dni 18 godzin 42 minuty
    10zł --> 10 dni...
    100zł --> 10 dni...
    Polegałoby to na tym, aby odliczać ile dni zostało do najnowszej emisji, co o tym sądzicie? Mogłem trochę zamotać, jeżeli coś jest niezrozumiałe, piszcie, postaram się sprostować. Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12377

    Do strony, która moim zdaniem jest bardzo dobra, dodałbym dział zawierający spis Kopiejek. Dużo ludzi je kolekcjonuje , a dla nowych numizmatyków byłaby to duża pomoc. Podobają mi się pomysły Agleh153 oraz borsuk1977 . Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: -2

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12378

    Uważam, że przydałby się katalog banknotów (choć nazwa strony temu zaprzecza). Skatalogować możnaby było monety obiegowe innych krajów lub zrobić jakieś pomoce, tj. każdy może mieć problem z identyfikowaniem monet z krajów azjatyckich (Chiny, Japonia, Irak, Izrael itp.)
    • Modsog
    • Modsog

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12379

    matiAZS napisał/a:
    Skatalogować możnaby było monety obiegowe innych krajów lub zrobić jakieś pomoce, tj. każdy może mieć problem z identyfikowaniem monet z krajów azjatyckich (Chiny, Japonia, Irak, Izrael itp.)


    Nie przesadzajmy, tym egzotycznym "złomem", bardzo mało osób się naprawdę interesuje, ich wartość kolekcjonerska i finansowa jest znikoma.
    IMO lepiej skupić się na polskich monetach i systematycznie dodawać nowe pozycje: latami wstecz oraz uzupełnić braki (często wspominane 50gr z 1938, miedzioniklowe próby, tereny okupacyjne itp).
    Można by też wspomnieć coś o banknotach z PRLu i dawniejszych. Pomimo, że mam ich niewiele chętnie bym je pooglądał na IKM :D
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu #12389

    zestawy rocznikowe monet obiegowych wybitych stemplem lustrzanym.
    moze jeszcze dzial monet wybitych w mennicy warszawskiej
    dla innych krajow od tych juz historycznych po te wspulczesne
    • Offline
    • Oklaski: 0
    numizmatyka dla inwestora, inwestuj w srebrne monety blog

    O:Czego Wam brakuje na tej stronie? 14 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez gron. Powód: znalazłem sygnaturkę #12390

    Witam,
    to i ja swoje 3 grosze dodam. Jeżeli chodzi o katalog to jest ok!
    Jeżeli miałbym być poszerzony to o monety innych mennic. białoruś kazachstan, litwa ale i europa zachodnia itp. Starsze niż 1990 to mnie osobiście nie interesują.

    Dwa co do katalogu to już trochę archaiczny system pokazujący aktualną wartość monet. Aktualnych cen monet szukam gdzie indziej. (tym razem bez reklamy)

    Trzy moim zdaniem troszkę większa interaktywność serwisu. Zamiast "Losowa moneta" takie coś jak podejrzałem na www.coolminiornot.com czyli użytkownicy wklepują swoje numery aukcji i to się pojawia na głównej stronie "Losowa aukcja". Swoją drogą portal tamten się z tego utrzymuje. Z polskiego i numizmatycznego podwórka www.poradnik-numizmatyczny.pl oferuje podobną funkcjonalność. I to jest moim zdaniem słuszna droga. Wyróżniać się czymś na tle konkurencji.

    Ja głównie takich pomocy szukam. Zamiast spamować na forum w dziale "giełda", wolałbym wpisać w profilu numer aukcji i niech moja aukcja się wyświetla na głównej stronie. Jestem w stanie nawet zapłacić za to.


    * Ostatnia sprawa to brak sygnaturek, ja osobiście uważam że to jest coś co się użytkownikom należy na forach. Nie wiem czy to dobra polityka, aby ich nie było. Jeżeli nie widzisz ukrytego tekstu, to dlatego że ja nie piszę postów jak nie ma miejsca na moja sygnaturkę.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information