Losowe monety

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26300

  No i Ben popsuł zabawę ;) Gdyby nie to, złoto byłoby tuż tuż 1800 $/oz - zabrakło zaledwie 8 dolców ;)
  LTRO nie rozczarowało. Kasę wzięło 800 banków, a kwota pożyczek przekroczyła 500 mld euro :)
  • Offline
  • Oklaski: 119
  Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
  TPZN nr 46
  forum.tpzn.pl/index.php

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26303

  Będą mieli na nagrody i premie ;P
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26307

  Ha, Borsuk, żeby tylko!
  Czy nie wziąłbyś kasy z oprocentowaniem rocznym w wysokości 1% na 3 lata? Ja raczej bym nie odmówił :) Część tej kasy z powrotem na lokatę do EBC na wyższy procent... i tak bez ryzyka osiągam czysty zysk. Może marny, ale bez jakiegokolwiek ryzyka, a od miliardów procenty jakość ładniej wyglądają, bo przecież wynoszą miliony :) Taaaa tu kłania się kwestia skali...
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26404

  Kolejny komentarz od wczoraj w tradycyjnym miejscu ;)
  Dzisiaj można tylko jeszcze dodać, że Au próbuje bronić poziomu 1700. Ostatnimi czasy dość nietypowe zachowanie na tym kruszcu, ale patrząc na szeroki rynek... np. na nasz parkiet, to coraz większy robi się grajdołek. Wszystkie liczące się giełdy na sporych plusach, a my... już prawie 18% na minusie w ciągu roku. Na drugim biegunie tak czy inaczej złoto - prawie 19 % na plusie :)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26426

  Witam,
  Dzisiaj będzie trochę inny wpis niż większość jakie zostały przeze mnie tutaj zamieszczone. Tytuł tego wątku składa się z dwóch słów "inwestowanie" i "Au". Oczywiście, razem mogą one współistnieć, ale ten wpis chciałbym poświęcić temu pierwszemu. Inwestowanie przez ostatnich kilka lat bardzo się zmieniło. To co kiedyś było podstawą tego procesu, obecnie wiele straciło na znaczeniu. Nie ma co się dziwić, bo od lat 90. ubiegłego stulecia na rynkach zaszły duże zmiany. Potwierdzeniem tego jest kryzys z jakim mamy do czynienia od 2007 roku. Jak się okazuje dzisiaj światem rządzą korporacje i banki inwestycyjne. To właśnie przez taki układ samo inwestowanie zaczęło wyglądać zupełnie inaczej niż przed laty. Rynek derywatów stał się tak olbrzymi, że może dyktować warunki praktycznie na wszystkich parkietach i praktycznie na każdym możliwym aktywie. Dzisiaj nie liczy się dobro klienta lecz zysk korporacji. Ktoś kto chce obecnie inwestować (również w złoto) musi sobie z tego zdawać sprawę, ponieważ jego sukces będzie uzależniony od działań właśnie korporacji i banków. Nikomu nie uda się odnieść sukcesu grając przeciwko wielkim korporacjom i bankom inwestycyjnym. O roli jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, niech świadczy ten oto link:
  www.reuters.com/article/2012/03/14/us-go...dUSBRE82D0RV20120314
  a tutaj krótka notka w j. polskim:
  www.tvn24.pl/-1,1738122,0,1,szczera-spow...petow,wiadomosc.html
  Chciałbym tylko jeszcze przypomnieć, że wspomniany wyżej bank był aktywnym doradcą... Grecji sprzed kryzysu ;)

  Reasumując: inwestować można a nawet trzeba, ale róbcie to z głową! I przyjmijcie do wiadomości, że obecne inwestowanie to... spekulacja, na końcu której nie wszyscy będą wygrani.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26450

  Witam,
  Oczywiście w tradycyjnym miejscu mój komentarz do wydarzeń z rynków z ostatniego tygodnia. Niestety, mój wcześniejszy wpis jest jak najbardziej aktualny, ba rzekłbym, że jest jeszcze bardziej na miejscu. Potwierdziły się przypuszczenia o manipulowaniu kursem zarówno złota jak i srebra. Coraz więcej pojawia się doniesień o tym niecnym procederze. Niecnym, bo... indywidualny inwestor nie ma najmniejszych szans w konfrontacji z tak potężnymi spekulantami. Banki i korporacje rządzą światowymi rynkami i dopóki taki stan nie będzie skutecznie regulowany niewiele się zmieni. Obecny kryzys niczego nie nauczył decydentów. Potrzeba zatem jeszcze gorszej zapaści... Zobaczymy jak długo trzeba będzie na to poczekać.
  Dzisiaj lekkie wzrosty na obydwu kruszcach, ale po ostatnich korektach rynki muszą jakiś czas odpocząć ;)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 10 miesięcy temu #26460

  Złoto dryfuje poniżej 1700 $/oz. Ceny kruszców jednak mogą jeszcze spaść. Na giełdach wzrosty, które powoli jakby tracą impet. Kwiecień, a zwłaszcza jego druga połowa może przynieść spore zmiany. Wybory w Grecji i we Francji mogą wpłynąć na rynki.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #26513

  Po dłuższej przerwie chciałbym przypomnieć, że jeszcze istnieję, tak jak rynek kruszców :D
  Zapraszam w tradycyjne miejsce, gdzie jak mam nadzieję znalazło się choć trochę interesujących informacji, a które może kogoś zainteresują :)

  PS.
  Ups, jest mały problem techniczny z dostępem do tekstu, ale możliwie szybko zostanie on naprawiony. W imieniu swoim i gospodarza portalu chciałbym przeprosić za tą niedogodność.

  PS.
  Już jest ok :)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 9 miesięcy temu #26599

  Witam,
  Kolejne podsumowanie ostatnich 2 tygodni w tradycyjnym miejscu. Od początku marca mamy do czynienia z korektą i póki co nie widać przełomu.
  Hiszpania przypomniała wszystkim o kryzysie, ale jakoś kruszce nie przejęły pałeczki. A może już tak się przyzwyczailiśmy do kryzysu, że nawet nie myślimy o jego zakończeniu? ;)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 9 miesięcy temu #26647

  Witam,

  Również i tym razem tam gdzie zawsze garść informacji o rynkach. Sytuacja się komplikuje, trochę nawet szybciej niż się można było spodziewać.
  Na kruszcach nadal nie widać chęci wzrostów. Trochę to dziwne, bowiem sytuacja w gospodarce światowej nie najlepsza. Kiepskie dane makro nie napawają optymizmem praktycznie większości inwestorów, no może z wyjątkiem tych co grają na spadki. No i właśnie, podejrzewam, że takich jest sporo i to oni przejęli pałeczkę. Byki nie mają siły.
  A co na naszym rynku? Od dłuższego czasu widać to bardzo kiepsko... Ostatnio nawet usłyszałem dość znamienne słowa: zarządzający funduszami OFE i TFI drą sobie włosy z głowy. Tak źle jeszcze nie było! Od co najmniej roku na naszym parkiecie trend boczny, który niszczy resztki optymizmu. Ludzie albo uciekają albo mają wielkiego stracha przed wejściem na giełdę. Co się dziwić, jak większość nieźle dostała po czterech literach. Brak kapitału dobija indeksy...
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 8 miesięcy temu #26705

  Witam,
  Długi weekend zapewne nie sprzyja zastanawianiu się nad rynkami i inwestowaniem, ale ja swoja pracę domową właśnie odrobiłem i mam nadzieję, że już wkrótce zainteresowani będą mogli się z nią zapoznać. W notowaniach złota znaleźliśmy się w dosyć istotnym miejscu i najbliższe dni, no może tygodnie naprawdę będą miały duże znaczenie. Jeśli bykom nie uda się obrona trndu, to czekać nas może przykra niespodzianka. Więcej w moim komentarzu, ale to za jakiś czas.
  Chciałbym zwrócić uwagę na inny wątek naszego forum, na którym mała analiza złotych monet made in NBP :)
  www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...Itemid=1300138#26704
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 8 miesięcy temu #26724

  Witam,
  Tekst już dostępny w tradycyjnym miejscu.
  Pogoda sprzyja, by oddawać się leniuchowaniu, co widać na parkietach :)
  Po godz. 14 coś kruszce wyraźnie obniżyły loty...
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 8 miesięcy temu #26806

  Na rynkach sporo się dzieje. Komplikuje się sytuacja w strefie EURO, spowolnienie w Chinach i Indiach, USA też walczy z problemami.
  Złoto obsunęło się poniżej 1600 $/ozt. Testowanie minimów z grudnia? Cóż bardzo możliwe... Srebro wcale nie lepiej.
  Sytuacja w gospodarce na świecie coraz mniej napawa optymizmem. Właściwie to trudno teraz powiedzieć co jest dobrym aktywem. Systemy bankowe mają coraz większe problemy, państwa walczą z zadłużeniem, a w gospodarce zanosi się na recesję. Przyszłość na pewno nie napawa optymizmem.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26872

  Złoto i srebro przetestowały minima z grudnia ubiegłego roku. Może wreszcie przyjdzie pora na odbicie? Jak mawiają Rosjanie pożyjemy zobaczymy ;)

  Jutro kolejny komentarz do sytuacji na rynkach w tradycyjnym miejscu, ale pełniejszy obraz podałem tydzień temu (jest on w dużej mierze nadal aktualny).
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych :)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26888

  Linia wsparcia na złocie pięknie zadziałała, a w piątek nastąpił spory ruch do góry. Grecja, Hiszpania i kiepskie dane makroekonomiczne wreszcie zadziałały na korzyść posiadaczy kruszców. Na razie pierwsze zadanie złoto wykonało - przebiło barierę 1600 $/ozt. Teraz musi pokonać opór na poziomie 1640-50 $/ozt, a twedy może szykować się do pokonania 1700 $/ozt.
  Sreberko znacznie gorzej, ale ten metal w dużej mierze stał się metalem przemysłowym, a w gospodarce robi się cieniutko...
  Więcej na ten temat w tradycyjnym miejscu, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam :)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26896

  Dzisiaj złoto zawędrowało w pobliże oporu. Czekamy zatem co jutro powie Beny wielki drukarz ;)
  Sreberko coraz bliżej 30 dolców. To może i ono wkrótce da trochę wiecej radości.
  Pożyjemy zobaczymy...
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26914

  Witam,
  Beny rozczarował, EBC również, a rynki... nadal liczą na konkretne decyzje. Koniec czerwca może coś zmienić. Więcej na temat metali szlachetnych można przeczytać na stronie:
  www.monetynews.pl/analizarynku/5267,Anal...erwy+Federalnej.html
  Znalazło się tam również podsumowanie całego poprzedniego miesiąca, miesiąca dość szczególnego, biorąc pod uwagę jego rezultaty.
  Chcę również wszystkich poinformować, że w/w strona została poddana przebudowie. Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany znajdą wasze uznanie, a portal stanie się jeszcze bardziej użyteczny :)

  Złoto powróciło powyżej 1600 $/ozt, ale o pewnym sukcesie będziemy dopiero mogli mówić, gdy zacznie wreszcie przebijać opory.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26955

  Ostatnie trzy wydarzenia (wybory w Grecji, szczyt G20 i posiedzenie FED) miały wpłynąć na rynki i... wpłynęły. Niestety Ben znowu nie zaoferował tego na czym wielu zależało i efekt gotowy. Ropa w dól, złoto w dół. Co gorsze znowu kurs Au spadł poniżej 1600 $/ozt. Przedłużenie operacji twist nikogo nie zachwyciło, a słabe dane makro tylko pomogły niedźwiedziom.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 7 miesięcy temu #26982

  Witam,
  Kolejne co nieco o sytuacji na rynkach w tradycyjnym miejscu, a ponieważ stronka naszego portalu się zmieniła i nie widać podpisu z adresem, to go podaję dla zainteresowanych:
  www.monetynews.pl/analizarynku
  Również i ten portal przeszedł przebudowę, ale mam nadzieję, że obecna odsłona przypadnie wszystkim do gustu.

  Sytuacja w gospodarce nadal nieciekawa, a mimo to kruszce nie rosną tak jak by chciało wielu posiadaczy. Problem w tym, że od dłuższego czasu rynkami rządzi kapitał spekulacyjny i to on w głównej mierze odpowiada za notowania nie tylko metali szlachetnych ale również surowców czy innych towarów. Najlepszym tego przykładem może być ropa. Po wcześniejszych spektakularnych wzrostach obecnie ceny spadają niczym kamień. Cóż, spekulanci zarabiają nie tylko na wzrostach, ale również na spadkach cen...Kontrakty to rzekłbym broń masowego rażenia ;) Trzeba mieć nadzieję, że zaczną wreszcie grać na zwyżkę.
  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 6 miesięcy temu #27008

  Witam,
  Koniec ubiegłego tygodnia to wybuch optymizmu. Szczyt szefów Unii Europejskiej dał nadzieję na jakieś konkretne działania. Więcej na ten temat oraz omówienie ubiegłotygodniowej sytuacji na rynkach tam gdzie zawsze:
  www.monetynews.pl/analizarynku

  Jednak już pojawiają się pierwsze niepokojące sygnały. Niechętni tym rozwiązaniom są Finowie i Holendrzy, a bez ich zgody nic z tego nie będzie.
  To od razu przełożyło się na rynki. Dzisiaj już nie panuje tak duzy optymizm. Złoto pozostaje w pobliżu granicy 1600 $/ozt, a srebro w okolicach 27,3-27,5 $/ozt. Tymczasem ropa i miedź spadają o ponad 1,5%. Jak widać same decyzje polityków nie wystarczą...
  Pozdrawiam
  Lynx
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek, Eothain
Wygenerowano w 0.46 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information