Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28174

    Witam,

    W telegraficznym skrócie...
    No i stało się. Dzisiaj duże spadki w notowaniach zarówno na złocie jak i na srebrze. Spadki jednak objęły praktycznie wszystkie rynki, począwszy od akcji a skończywszy na surowcach. Wczorajsze wystąpienie Bena Bernanke spowodowało lawinę, która została dodatkowo wzmocniona kiepskimi danymi z Chin.
    Wsparcie na złocie nie wytrzymało i kurs spadł poniżej 1300 $/ozt (spadek o prawie 5,4 %), cena srebra z kolei naruszyła barierę 20 $/ozt (spadek o prawie 8 %).
    Polska waluta również ostro pikuje... właściciele hipotek we frankach w sporych opałach, a jak podejrzewam, to niestety jeszcze nie koniec. Jutro pewnie NBP znowu zareaguje...
    GPW... cóż jedna z najgorszych (gorsza w Europie okazała się tylko... giełda w Ankarze), a miedziowy gigant wielu doprowadził do szewskiej pasji ;) zresztą nie tylko on - WIG20 spadł dzisiaj o prawie 4,8 %, a futures FW20 aż o 8,7 %. Jutro rozliczenie kontraktów czyli dzień "trzech wiedźm", oj chyba będzie się działo.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28175

    Dzięki Przyjacielu za wpis. Tak troche to obserwowałem i sam się zastanawiałem się co powoduje takie spadki. Już od paru dni w radiu co chwilę słysze że waluty jadą ostro w górę.
    Mam nadzieję że jutro znowu zobaczę tu Twój wpis i odpowiedni komentarz na ten temat!!!!
    pozdrawiam
    Bart
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28177

    Witaj Bart :)

    Specjalnie dla Ciebie ;) :)
    Cóż, powód praktycznie jest jeden. Kapitał wycofuje się z rynków wschodzących, do których zaliczany jest nasz kraj. Lawinę uruchomił Ben, który zapowiedział możliwość wygaszania QE3. Wcześniej na rynkach było sporo spekulacji na ten temat, a teraz sam szef FED w środę to potwierdził. Perspektywa ograniczenia a w dalszej konsekwencji brak pozyskiwania taniego pieniądza inwestorzy i spekulanci odpowiednio potraktowali - uciekając z rynków bardziej ryzykownych czyli wschodzących. Niestety, coraz częściej słyszy się opinie o tym, że właśnie te kraje wkrótce mogą mieć jeszcze większe problemy (daleko nie szukać, wystarczy popatrzeć na nasz kraj, czy to co ostatnio dzieje się w Brazylii czy Turcji).
    Dzisiaj z samego rana sytuacja naszej waluty jakby się trochę uspokoiła, ale...jak się wkrótce okazało nie na długo. Po 16-ej z powrotem złoty zaczął tracić do wszystkich liczących się walut, a najwięcej do dolara.
    Na giełdzie podobnie, kolejny dzień kończy się dotkliwymi spadkami - WIG20 2,8 % na minusie, trochę lepiej było na szerokim rynku - WIG spadł tylko o 2,47 %.
    Złoto trochę wyhamowało, ale na dłużej nie powróciło powyżej poziomu 1300 $/ozt. Srebro po zaliczeniu minimum trochę odbiło i obecnie cena oscyluje w pobliżu 20 $/ozt, przy czym bardzo podobnie zachowanie można było dzisiaj zaobserwować na miedzi.
    Dobrze, że już skończył się ten tydzień...

    PS.
    Bart jak Ciebie to interesuje:
    Ze złotym lecimy na 4,40 za EURO, jak ta granica padnie, to następny poziom jest na 4,56. Co do franka szwajcarskiego, to zmierzamy w kierunku 3,70, a po drodze chyba jednak zaliczymy 3,65-3,67 (może tam się zatrzymamy, obecny kurs to 3,55 zł/chf)
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28178

    Dzieki Lynx. Tydzień się kończy ale jaki będzie następny? Raczej rewelacji nie przewiduję. Możliwe że rynki lekko wyhamują ale myślę że złoty nadal poleci w dół. Co do złota /a to mnie w tejchwili najbardziej interesuje/ to mam nadzieje na dalsze spadki bo można by kilka tysi zainwestować. Ale wiadomo, rynek to system naczyń polączonych, złoto leci w dół wszystko się wali
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28189

    Witam,

    Tradycyjnie choć z pewnym opóźnieniem pojawił się kolejny tekst:
    monetynews.pl/analizarynku/6519,Analiza+...ieniu+szefa+FED.html

    Kilka porównawczych wykresów powinno nieźle zobrazować aktualny stan notowań. Liczne spekulacje i wcześniejsze domysły zostały najpierw potwierdzone przez FOMC, a później zdyskontowane przez rynki.
    Sytuacja surowców oraz metali szlachetnych cały czas pogarsza się. Wyprzedaż i kolejne negatywne prognozy spychają ceny kruszców na coraz niższe poziomy. Bessa w notowaniach złota i srebra to fakt, a zasięg korekty będzie wynikać z 11-letniego trendu wzrostowego, który został zapoczątkowany w 2001 roku. Niestety, to oznacza... jeszcze niższe poziomy. Dzisiaj sprawdziły się przewidywania analityków z Bank of America i złoto osiągnęło granicę 1250 $, a oliwy do ognia dolał Goldman Sachs, który ponownie obniżył cenę złota. Jeśli sprawdzą się ich przewidywania, to Au spadnie do 1000 $/ozt. Srebro ponownie poniżej 20 $/ozt i to sporo poniżej tej granicy. Nic dziwnego, miedź też bardzo oberwała, a te dwa metale często wykazują podobne zachowania.

    U nas zawirowania na rynkach większe niż na innych parkietach, ale to wynik zamieszania z OFE. Kiedy inne giełdy ustanawiały rekordy, nasz parkiet nie potrafił tego zrobić. Niepewność... Tak, rynki tego nie lubią, choć jest pewna grupa graczy, która to wykorzystuje - to spekulanci. Instrumenty pochodne świetnie nadają się do tego celu, gra się na spadki i czerpie zyski kiedy indeksy nurkują.

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28190

    złoto w dół, WSZYSTKO w dół, czyli tak jak zwykle. Jak na razie moje zaskórniaki trzymam u siebie ale może uda sie wyczuc odpowiednią chwilę. Co prawda spekulanci pewno o niej wiedzą tylko nie chcą tego opublikować :) . i tu jest ból. Ale ja swoje grosze chce potrzymać w złotku kilka lat więc krótkoterminowa inwestycja mnie nie interesuje więc pozostaje tylko czekać.
    pozdro dla wszystkich laików / takich jak ja / w tym temacie
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 9 miesięcy temu #28193

    Witaj Bart :)

    Krótko, bo dzisiaj miałem bardzo trudny dzień...
    Muszę Ci powiedzieć, że od dobrych kilku lat próbuję powalczyć, ale ze spekułą nie da się wygrać. Wiele razy dostałem po łapach i zapewniam nie było to przyjemne. Jedynym logicznym i dobrym rozwiązaniem jest przyłączenie się do ich gry. Tylko wtedy są jakieś efekty, choć trzeba bardzo się pilnować i nie być zbyt pazernym, bo szybko można jeszcze więcej stracić niż zyskać. Niestety, to nie jest takie łatwe, a czasami wręcz niemożliwe. O pewnych sprawach z reguły masz okazję dowiedzieć się, gdy jest już po herbacie, a wtedy budzisz się z ręką w nocniku ;)
    Co do inwestowania w kruszce, ale te fizyczne, to tylko długoterminowo. Jeśli zaś chodzi o inwestowanie w szerszym pojęciu, to zalecam dywersyfikację portfela.

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 8 miesięcy temu #28259

    Witam,

    Mam mały zgryz...
    Parę dni temu napisałem kolejny tekst, ale nie wiem dlaczego jeszcze nie ukazał się w wiadomym miejscu. Cóż, wakacje, wyjazdy, więc może to jest powód...
    Wprawdzie większe opóźnienie trochę go zdezaktualizuje, ale pewne jego elementy powinny być aktualne w dłuższej perspektywie.
    Złoto ostatnio przebiło barierę 1300 $/ozt, a w swoim tekście podałem również inne istotne poziomy. Rynek złota był bardzo mocno wyprzedany i raczej należało się spodziewać wzrostów. Na razie jednak nie ma co popadać w optymizm. Od szczytu jesteśmy bardzo daleko, ale za to trochę oddaliliśmy się od dołka ;) Niemniej to wcale nie oznacza, że złoto nie będzie chciało jeszcze przetestować wsparcia na poziomie 1180 $/ozt.
    Srebro buja się w okolicach 20 $/ozt, ale ten metal jest bardziej przemysłowy niż szlachetny i dla niego istotne jest to co dzieje się w gospodarce. Oczywiście, jeśli ruszyłoby złoto to i srebro również, jednak właściwy popyt na ten kruszec uzależniony jest od sytuacji w przemyśle.
    Życzę udanych wakacji i urlopów :)

    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 8 miesięcy temu #28275

    Witam,

    Tekst, o którym wyżej wspominałem jest dostępny:

    monetynews.pl/analizarynku/6623,Analiza+...+z%C5%82ocie%3F.html

    Opóźnienie tak jak podejrzewałem wynikało po prostu z okresu wakacyjnego, za które przepraszam w imieniu swoim i właściciela portalu.
    Pierwszy opór na 1300 $/ozt został pokonany przez złoto, ale na więcej na razie nie ma paliwa. Podejrzewam, że jednak trochę pobujamy się w tym rejonie. Pozostałe informacje na ten temat w tekście.

    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 7 miesięcy temu #28299

    Witam,

    Mała informacja, a zwłaszcza dla tych, którzy może ją przegapili lub nie zauważyli. Otóż, z dniem 1 sierpnia nastąpiły zmiany na największym polskim portalu transakcyjnym Allegro. Właśnie od tego dnia Allegro zrezygnowało z uczestnictwa w sprzedaży zarówno złota jak i srebra lokacyjnego. Pomimo różnych krytycznych uwag w stosunku do tego portalu, to jednak zamknięcie tej drogi przeprowadzania transakcji nie jest dobrą wiadomością. W ten sposób zarówno nabywcy jak i sprzedawcy będą mieli mniejsze możliwości dokonywania transakcji handlowych. Cóż, każde ograniczenie nie jest korzystne zwłaszcza dla potencjalnych stron w takim układzie. Moim zdaniem po prostu Allegro poszło na łatwiznę. Zamiast starać się wyeliminować nieprawidłowości po prostu zrezygnowało z tego typu transakcji. Chyba nie potrafiło tego dokonać, a zatem to też może o czymś świadczyć...
    Po NBP to już druga poważna instytucja, która wycofuje się z transakcji na złocie...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 7 miesięcy temu #28361

    Dokładnie - było to pójście na łatwiznę. Dział ten z pewnością nie był jakoś specjalnie dochodowym dla Allegro, a w ten sposób pozbyli się kłopotu.
    Z tym, że ja nie doszukiwałbym się w tym wszystkim drugiego dna ;) Spekulacja zabije wydawać by się mogło "najbezpieczniejsze" lokaty.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 7 miesięcy temu #28364

    Z tego co się pisze tu i ówdzie, to Allegro popłynęło na programie ochrony kupujących. Jeśli się nie mylę dwóch (choć to nie sprawdzona informacja) "niezbyt uczciwych" sprzedających nie wywiązało się z umowy z potencjalnymi kupującymi a Allegro musiało wziąć to w swoje koszty... i dokonać zwrotu środków (chyba jeśli się nie mylę to graniczna kwota w tym programie wynosiła 10 tys zł).
    Przypuszczam, że doszli do wniosku, iż łatwiej jest im zrezygnować z całej tej imprezy niż poświęcać czas i energię na sprawdzanie rzetelności potencjalnych sprzedających. No cóż, można i tak... Życie jednak nie lubi pustki, a wypadające ogniwo wcześniej czy później zostanie zastąpione albo przejęte przez kogoś innego.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 7 miesięcy temu #28388

    Witam,
    Jutro powinien się ukazać (tam gdzie zawsze) kolejny komentarz do aktualnej sytuacji na rynkach. W międzyczasie doszło jednak do wydarzenia, które przyśpieszyło bieg spraw - chodzi o konflikt w Syrii. Obawy związane z przystąpieniem USA do konkretnych działań wojskowych spowodował zawirowania na rynkach - ropa i złoto podrożały, natomiast na giełdach doszło do wyraźnej przeceny. Trzeba poczekać na dalszy rozwój wypadków... Ogólnie rzecz ujmując, to północna Afryka i Bliski Wschód to bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem i każda destabilizacja w tych regionach może mieć opłakane skutki dla reszty świata i wielu aktywów.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 7 miesięcy temu #28392

    Zgodnie z zapowiedzią tekst jest już dostępny:
    monetynews.pl/analizarynku/6719,Analiza+...%C5%82y+metalom.html

    Na chwilę obecną złoto zawraca w kierunku 1400 $/ozt. Z podobną reakcją mamy do czynienia na innych metalach szlachetnych.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 6 miesięcy temu #28453

    są i dobre strony tego medalu... aukcja w systemie Kolekcjoner i 200zł z Lutosławskim zakończyła się... po cenie wywoławczej, czyli 20-25 taniej niż pozostałe z br. roku.
    Piękny spadek.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 5 miesięcy temu #28547

    Witam,

    Kolejny tekst dostępny w tradycyjnym miejscu:

    monetynews.pl/analizarynku/6833,Analiza+...zy%C5%82a+rynki.html

    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 5 miesięcy temu #28566

    Witam,

    Wszystkim zainteresowanym mam do przekazania dosyć istotną wiadomość.
    Otóż, właściciel portalu MonetyNews.pl poinformował mnie o wstrzymaniu do odwołania emisji tekstów (komentarzy) na temat złota i innych kruszców, a do których na tym wątku podawałem stosowne linki.

    Równocześnie pragnę wszystkim podziękować za udział w tworzeniu tego wątku, za przekazane uwagi i komentarze, a także za czas poświęcony na lekturę tekstów na wspomnianym portalu. Mam nadzieję, że moje teksty choć trochę przybliżyły tematykę której były poświęcone.

    Życzę wszystkim samych trafnych decyzji inwestycyjnych i radości z uzyskanych zysków.

    Serdecznie pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 4 miesięcy temu #28645

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 4 miesięcy temu #28647

    Witaj Bart,

    Swego czasu parę ciekawostek na temat złota wrzuciłem do sieci:
    monetynews.pl/analizarynku/3209,Analiza+...04.01.2011r.%29.html

    Co do tego artykułu, to parę rzeczy się niezupełnie zgadza z moją wiedzą na ten temat...
    Soros owszem kupuje złoto, ale chyba raczej to Paulson jest większym jego zwolennikiem (Soros zarówno kupuje jak i sprzedaje kruszec i po prostu na nim spekuluje). Co do Warrena Buffetta, to jak powiedział, jemu złoto do niczego nie jest potrzebne - on raczej inwestuje w firmy, które przejmuje i dalej rozwija.
    Jeszcze co się nie zgadza, to zakupy Banków Centralnych. Wg danych WGC w 2011 r. Banki Centralne kupiły ponad 450 ton, a w 2012 r. ponad 500 ton... natomiast do końca 2009 r. Banki Centralne to raczej sprzedawały złoto - najwięcej w 2005 r. ponad 660 ton.

    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 1 miesiąc temu #29663

    Nie wiecie może czy teraz takie http://www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Sreb...brne-monety-151.html są w dobrej cenie?to dobry czas na tego typu inwestycje?
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information