Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8444

    Witam serdecznie

    W ofercie pewnej spółki nie wiem czy mogę użyć pełnej nazwy...Skarbiec M.P pojawił się pierwszy numizmat z serii Dinozaury. Cena emisyjna jest dość wysoka >100zł za monetę bez nominału. Jednakże w ofercie dla stałych klientów można ja nabyć za ok 70zł co za monetę srebrną nie jest wartością zaporowa. Całość ma liczyć 8 egzemplarzy do tego stosowne sakiewki, \"certyfikaty\" (bowiem to kawałek tekturki;-) Co istotne pierwsza z serii ma nakład nie wiekszy niż 25tys sztuk. Moje pytanie skierowane do Szanownych Forumowiczów brzmi czy kolekcja ta może być interesująca pod wzgledem inwestycji na ok 5lat. Nie spodziwam się wzrostów w stylu ogólnie Zwierzaków typu Morświn, Foka, Sokół itp. ale stopniowego wzrostu ok. 10-20% rocznie.

    PS Nie jestem rekinem monetowym spokojnie kolekcjonuję sobie Zwierzaki:-)

    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem Mateusz
    Załączniki:
  • Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8447

    Witam

    Na poczatku sprecyzuuję, to nie monety tylko medale kolekcjonerskie.

    Seryjne medale kolekcjonerskie to w Polsce stosunkowo nowa dziedzina. Nie licze tu wyrobów Skarbnicy Narodowej czy MPD Rybnik - bo ich sie nie bierze pod uwagę.

    Jeśli kupuje się jakikolwiek wyrób mennicy, to ma sie pewność, że jest to dobrze wykonana robota.

    Obecnie dość niechętnie podchodzi się do medali kolekcjonerskich, tak samo jak niechętnie podchodizło się do kwadratowych monet z malarzami. Powoli z malarzami ludzie się oswajają i sądzę, że tak smao będzie z seryjnie bitymi medalami.

    Jeśli systematycznie będą one bite, za kilka lat wydany zostanie katalog medali kolekcjonerskich to sądzę, zę zainteresowanie możę rosnąc, tak jak w przypadku dukatów lokalnych.

    Maila o nowej serii dostało tysiaće osób, więc oddźwięk może być dosc szybko.

    Co mogę doradzić inwestorom??? trudno jednoznacnzie ocenić, ale radze śledzić fora i doniesienia na nich i wyczuć, czy zainteresowanie idzie w stornę sympatii czy antypatii medali kolekcjonerskich.

    Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/11/24 21:39
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8448

    Dla mnie jako nieinwestora medal prezentuje się ładnie i możliwe, że zakupię tą serię

    a dla inwestora rada- śledź fora i alegro, czytaj gazety oglądaj tv<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/11/24 22:46
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8449

    Dziękuję za szybką odpowiedź Panie Piotrze

    Odniosę się do poprzedniej wypowiedzi kilka sugestii mi się bowiem nasunęło. Początkowo Replika 2zł z 1766zł była w nakładzie 10tys następna Kolekcja Jan Paweł II już 30tys(15tys w promocji) powoli dochodzi do określenia grona Odbiorców. Być może uniknie się tutaj sytuacji \&quot;kosmicznych\&quot; nakładów dla srebrnych monet &gt;100tys, które niekiedy powodują liczne spekulacje. Do czego jednak zmierzam Replikę można było nabyć za 78zł dziś na aukcjach oscyluje 90-100zł(zdarzył się przypadek 177zł) Jak na 2miesiące od emisji zysk uważam przyzwoity. Kolekcja z Papieżem do nabycia była po 98zł lub 88zł dziś nie schodzi &lt;120zł. Podaję to bowiem istotnie śledzę zachowanie tych monet i powoli nabieram przekonania, że pomimo niektórych nieprzychylnych opinii, że brzydkie itd znajdą swoich Amatorów.

    PS Należy jednak wziąć poprawkę, że osoba Papieża rządzi się innymi prawami;-)

    Mateusz
  • Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8450

    ja sądze, ze nakałdy nie będa windowane, bo automatycznie zniechęciło by to do dalszego kolekcjonowania.
    • Offline
    • Oklaski: -6

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8452

    ja osobiscie nie bede bral tej kolekcji juz mam dosc od nich medali, ktorych potem nikt nie chce skupic ani chodzby wymienic sie na nie;/.Kazdy zrobi jakuwaza powiem tyle ze zamawiajac ta sztuke zgadzacie sie panstwo na wszystkie 8sztuk ktore bedziecie musieli kupić:) przy czym sami zobaczcie ile kosztuje pierwszy egzemplarz:)
  • Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8453

    rifly mylisz skarbiec Mennicy Polskiej ze skarbnicą narodową, któa jest totalną poraznką. Ze skarbca ennicy nie możesz mieć zbyt duzo medali, gdyż do tej pory z medlai wyemitowali tylko replikę Poniatowskiego.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8454

    Dokładnie tak wielu Ludzi kojarzy wszystko ze Skarbnica Narodową, która była niewypałem. Skarbiec Mennicy wydał tylko replikę 2zł Poniatowskiego, Kolekcję Jan Paweł II oraz piłkarzy Pele, Eusebio(mało popularne)

    Natomiast owszem wykupując całą kolekcję należy kupić wszystkie 8sztuk tylko bonus jest taki, że cena dla pozostałych egzemplarzy nie ulega zmianie i jest stała 72zł. Dla Tych, którzy będą kupowali pojedynczo może się okazać jak z czasopismami. Pierwszy numer 1,99zł potem 2,99zł z ostatni xxx. Przy kolekcji wyjątkowo bolesny byłby zakup ostatniej np. za 150zł.


    *Replika 2zł 1766 zakończona dzisiaj została sprzedana za 175zł(cena emisyjna 78zł) 2 miesiące od emisji. Ciekawe czy to przypadek...<br><br>Edytowany przez: energhizer, w: 2008/11/25 20:12
    • Offline
    • Oklaski: -6

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 5 miesięcy temu #8459

    w takim razie przepraszam fakt to moja pomyłka:) nie kupujcie w tym drugim bo tylko strata pieniędzy:) a z Dinozaurami [poczekamy zobaczymy:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pierwsza seria w Polsce Dinozaury Inwestycja? 15 lat, 4 miesięcy temu #8586

    Nie trzeba było długo czekać na Al..ro już są dinozaury.

    Pierwsze Kup Teraz za komplet(8szt) 1160zł(zakończona)
    Drugie -||- 999zł(aktualna)

    Pojedynczy medal 130-142zł(104zł zakończona)

    PS Koszt zakupu sztuki z rabatem 72zł

    Spekulantom dziękuję postoję!
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information