Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: waga monet

    • Offline
    • Oklaski: 0

    waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28124

    witam mam takie pytanie wszedłem w posiadanie monet i trzy budzą moje wątpliwości wyglądają ładnie maja naturalne wytarcia może poza polonią ta jest mocno podniszczona są pokryte ładną patyną coś co mnie w nich zaniepokoiło to waga
    2zł Józef Piłsudski 1936 4.532g
    5zł żaglowiec 1936 11.629g
    5zł głowa kobiety "polonia" 8.999g
    proszę powiedzcie mi czy jest to możliwe???
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28128

    wszystko jest mozliwe, waga moze nie byc precyzyjna, na monetach moze byc sporo brudu i tez bedzie mialo to wplyw na wage, moneta mocno wytarta tez nie bedzie wazyc tyle co po wyjsciu z mennicy, etc.

    prosze dodac fotke tego dziadka z 1936 jest sporo falsow tej monety to zobaczymy jak to wyglada.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28129

    Piłsudski waży za duzo ... nie spotkałem się z tym, tak samo żalglowiec ( miałem kilka sztuk i nigdy nie ważyły wiecej niz powinny)
    głowa kobiety za mało przynajmniej ze 2 gramy mozliwe jeśli jest strasznie wytarta
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28130

    za cięzki piłsudski z 1936 oznacza zazwyczaj jedno::) i dlatego tak jak kolezanka napisała zapodaj fotki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28135

    na dziś niestety nie mam dostępu do aparatu porządnego aparatu ale w niedziele w sobote wstawię fotki waga jest 100% ważyłem je na atestowanej wadze aptekarskiej podaje wynik do 5 miejsca po przecinkuciec co do jakości badania wagi jestem pewien niestety przypuszczam ze to są falsy ale chciałem się upewnić tak jak polonia mocno wytarta jest "możliwa" tak cięższe monety są raczej oczywiste w sobote wstawię foto i proszę rzućcie okiem raz jeszcze
    bardzo dziękuje
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28137

    witam tak jak obiecałem wstawiam foty odrazu przepraszam za jakość ręce mi się trzęsą jutro się upije i to wyeliminuje poza tym wykorzystam jutro naturalne światło dziś już jestem zmęczony więc nie będę rozpisywał się nad swoimi obserwacjami i wnioski opisze jutro może w między czasie któryś z was żuci no to swoim fachowym okiem i napisze mi co jak i dlaczego???
    UWIELBIAM TAKIR PROBLEMIKI KLIKAM DODAJ PLIK WSKAZUJE FOTO I ?????????? ZZZZZZEEEEEEEEEERRRRRROOOOOOOOOOO REAKCJI chyba wszystko to zostawię na jutro
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28138

    oooooooooooo coś dodało
    ????????????????
    no może jednak dziś????????????
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28139

    tak jednak dziś
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28140

    hgfxdj
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #28141

    Dobra wiadomosc jest taka ze zdjec lepszych wrzucac nie musisz
    Zła jest tak ze wszystkie te monety to falsyfikaty w 100 procentach,
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28142

    kjh,/m/
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28143

    jeszcze nie skończyłem daj mi się męczyć do końca i ta odpowiedź satysfakcjonuje mnie tylko częściowo falsy ok wiem ale dlaczego????
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28144

    Po pierwsze twierdze tak bo widziałem tych monet przynajmniej kilkadziesiąt sztuk i wiem jak wyglada oryginał
    Po drugie te monety nawet nie sa wykonane ze srebra
    no ale jak cię moja opinia nie satysfakcjonuje niech sie jesze wypowiedzą prawdziwi specjalisci:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28145

    no i dotarłem do końca jutro przestudiuję artykuł dotyczący fotografowania monet bo ja nie jestem zadowolony z tych fotek
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28146

    Mogę ci jeszcze dodać ze są to odlewy
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28147

    Warto robić zdjęcia w ciągu dnia przynajmniej ja tak robie i najlepiej na parapecie okiennym, zerknij jak mi wychodzą przy takich warunkach
    www.aukcjoner.pl/gallery/013282176-3.html#I3
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28148

    nie nie nie złość się nie chodzi mi o to ze nie dowierzam w tą opinie sądzę że jest słuszna tak przypuszczałem jeszcze przed kupnem wiec wszystko by się zgadzało ale chciał bym z tego wyciągnąć lekcje i chciał bym wiedzieć na jakie sprawy zwracać uwagę dlatego opinia człowieka który widział orginały jest bezcenna ale jak to często bywa najważniejsze są szczegóły
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28149

    no tak jeśli chodzi o JP i żaglowiec bym sie z tym odlewem zgodził to polonia???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu #28150

    o tak twoje foty mistrzowskie zwłaszcza fota nr 3 to jest to co ja chciał bym osiągnąć
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: waga monet 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #28151

    nie złoszcze się jestem tu zeby pomóc, i napewno się nie złoszczę:)
    Odnośnie zdjęć robione aparatem za 200 złotych, jak chcesz to moge ci wrzucić zdjęcia swojego piłsudskiego jutro to zobaczysz sobie ładny oryginał i będziesz miał kolego porównanie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information