Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ciekawa złotówka...

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Ciekawa złotówka... 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Allektus. #11962

    Posiadam monetę o nominale 1zł z 1978 roku ze znakiem menniczym... z pozoru może Was to nie zdziwi xD ale wybity jest na niej symbol Polski Walczącej - czyli 'kotwica'... Każdy kto zna się na historii Polski wie że to symbol powstania warszawskiego i 'znak patriotyczny, mający na celu podtrzymanie w czasie okupacji w polskim społeczeństwie nadziei na zwycięstwo, musiał mieć przewidzianych z góry realizatorów do jego upowszechniania.'. 1978 rok to początki wyjścia antykomunistycznego podziemia z ukrycia i uważam że ten znak to symbolizuje. Monete znalazłem u pradziadka w stodole razem z kilkoma tysiącami innych raczej popularnych egzemplarzy, chociaż znalazły się ciekawe roczniki np. 1957. Jeśli tylko dorwę porządny aparat (ponieważ skanera nie posiadam) to umieszczę zdjęcie. Stempel jest dosyć głęboki i umieszczony pomiędzy liściem a 'jedynką' z lewej strony. Ładnie to wygląda :) Czy spotkaliście się z podobnymi monetami ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 9 miesięcy temu #11963

    Jeszcze w latach osiemdziesiątych jak chodziłem do podstawówki to zdarzało się że ktoś z kolegów miał np. 20 zł z Nowotką, na którym orzeł miał dobitą koronę. Wyglądało to z tego co pamiętam bardzo dobrze, niemal idealnie była wpasowana na głowie orła. Niemniej jednak symbolu Polski Walczącej nie widziałem na żadnej monecie na żywo, chociaż czytałem o takich monetach i banknotach.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 9 miesięcy temu #11966

    Też słyszałem o dobijaniu korony. Ale żeby "kotwica" się znalazła to nie słyszałem.
    Czekamy na zdjęcia :)
    • bobolo
    • bobolo

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 9 miesięcy temu #11968

    ja też z koroną mam złotówkę
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 9 miesięcy temu #11976

    Witam
    Bedac w podstawowce, pamietam takie monetki z dobijanymi kotwicami. Robili to dzialacze solidarnosci i inne organizacje,
    dzisiaj to rzadkocs, cos takiego spotkac!!
    • Wilk
    • Wilk

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 7 miesięcy temu #12394

    Ja mam 50 groszy (1976) z ukoronowanym orzełkiem. Spotkałem się jeszcze z pięciozłotówkami mosiężnymi i aluminiowymi złotówkami, które posiadały tak samo uzupełnione godło.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 7 miesięcy temu #12396

    Mógłbyś umieścić zdjęcia?
    • Wilk
    • Wilk

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 7 miesięcy temu #12398

    Pewnie. Oto awers wspomnianej monety (50 gr.).
    Załączniki:
    • Wilk
    • Wilk

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #12399

    Kilka postów niżej została zaprezentowana "ukoronowana" 5 zł 1976 --->www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...catid=16&id=1547
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Ciekawa złotówka... 14 lat, 7 miesięcy temu #12405

    kiedys widzialem na ebaylu 1 zlotowke z wybitym wyrazem
    SOLIDARNOSC rocznik chyba 1982 poszla za okolo 20 funtow
    teraz nasuwa sie pytanie ile z tych monet to monety z epoki
    a ile sprytny sposob na podwindowanie ceny ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information