Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r.

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 11 lat, 8 miesięcy temu #27234

    Od kilku lat obserwuję rynek aukcyjny monet kolekcjonerskich PRL-u. Ale takiego wysypu monet 100 i 200-złotowych Jan Paweł II z 1986r. na aukcjach allegro jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy to nigdy nie zaobserwowałem. Jakby dobrze policzyć to w przeciągu 3-4 miesięcy na aukcjach alegro można by zaobserwować połowę nakładu tych monet.
    Jakie jest Wasze zdanie skąd nagle teraz tyle tych monet w sprzedaży?
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 11 lat, 8 miesięcy temu #27238

    Są to monety bite poza Polską, na prywatne zlecenie i raczej później niż w 1986 roku. Któż może wiedzieć ile ich tak na prawdę wybito i kto je posiada?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 11 lat, 8 miesięcy temu #27241

    Co to wg ciebie znaczy - prywatne zlecenie bicia monety i raczej później nie w 1986r.?
    A skąd stemple? Oryginalne?
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 11 lat, 8 miesięcy temu #27242

    Dokładnie to co napisałem. Wybicie wielu monet w okresie PRL i nawet nieco później bywało zupełnie prywatną inicjatywą realizowaną w zupełnie prywatnych mennicach poza granicami kraju. Fakt, że znalazły się one w oficjalnych rozporządzeniach był zapewne wynikiem powiązań, znajomości, być może niezłych łapówek. Ile ich rzeczywiście wybito i kiedy faktycznie, wcale nie jest takie pewne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 11 lat, 8 miesięcy temu #27258

    Osobiście jestem zdania, że nakłady 1986 są lipą. Rysunek monet z tego rocznika wyraźnie odbiega od innych - stąd wątpliwość czy były bite w tej samej mennicy co pozostałe. Jaki sens miało bicie tych monet, kiedy NBP nie był nimi zainteresowany?
    Pozdrawiam wszystkich :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Monety kolekcjonerskie Jan Paweł II 1986r. 10 lat, 3 miesięcy temu #28836

    Witam wszystkich serdecznie.

    Zainteresowałem się ostatnio właśnie tymi monetami z Janem Pawłem.
    Porównując zdjęcia monet z netu, Parchimowicza i allegro doszedłem do wniosku, że niektóre monety z allegro różnią się od tych z książki i od zdjęć z netu.

    Oto przykłady aukcji:

    allegro.pl/200-zl-jan-pawel-ii-1986-gcn-...eal-i3876212783.html

    allegro.pl/papiez-200-zl-1986-jan-pawel-...s69-i3883191868.html

    allegro.pl/200-zlotych-1986-jan-pawel-ii...cza-i3895979679.html

    allegro.pl/200-zl-1986-jan-pawel-ii-st-z...s70-i3889766540.html

    allegro.pl/jan-pawel-ii-200-zl-1986-okaz...750-i3897273234.html

    Jak dla mnie wszystkie to falsy.

    Włosy Papieża na grzywce są ułożone zupełnie inaczej niż w Parchimowiczu P.304 i na zdjęciach w necie.
    Co o tym myślicie?
    Czy to się nie kwalifikuje do prokuratury?
    Pzdr.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information