Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: jan paweł II

    • ak41
    • ak41

    jan paweł II 16 lat, 1 miesiąc temu #1945

    mam srebrna monete z 1982 roku jan paweł II 1000 zł
    srednica 31 mm (mierzone suwmiarką)
    i teraz moje pytanie czy to jest ta moneta lustrzana??
    w opisie znalazłem ze jej srednica lustrzanej powinna wynosic 31 mm, stemplem zwykłym 30 mm. - czy to prawda??
    pytanie moje spowodowane jest tym iz koleś numizmatyk twierdził że srednice sa identyczne, tylko te lustrzane zostały wybrane z pośród wybitych stemplem zwykłym. po czym innym mozna sprawdzic / odróznic obie monety??

    pozdrawiam i prosze o opinie<br><br>Edytowany przez: ak41, w: 2008/03/15 16:39
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6175

    sprawdz jaka waga i srednica .
    otoz srebro jest ciezsze od metalu(albo na odwrot)
    sprawdz po prostu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6260

    Tzw monety \&quot;lustrzane' były wyselekcjonowane z obiegowych i sprzedawane przez bank w pudełkach. W niektórych katalogach ta informacja jest umieszczona.
  • Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6261

    ALe te wyselekcjonowane to sa tzw lustrzane czy rzeczywiscie lustrzane???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6305

    Wszystkie monety z tej emisji miały matowy rysunek popiersia JP II na błyszczącym polerowantym tle !!! Zarówno \&quot;obiegowe\&quot; jak i \&quot;lustrzane\&quot; . Obiegowe mogły mieć więcej skaz, by były dostarczane luzem w woreczkach a nie pakowane indywidualnie w pudełka. Tzw różnice w średnicy to zapewne błąd drukarski.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6348

    Napewno nie był pakowane w woreczki. Może jeszcze próżniowo pakowane i przechowywane w 5 stopniach C
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:jan paweł II 15 lat, 9 miesięcy temu #6351

    Obiegowe były pakowane raczej w rulony niż w woreczki
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Odp:jan paweł II 14 lat, 6 miesięcy temu #12859

    witam, odnawiam temat, czy wie ktoś jak najlepiej odróżnić lustrzanke od zwykłej monety bitej stemplem zwykłym? pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Odp:jan paweł II 14 lat, 6 miesięcy temu #12867

    Najprostzą metodą odróżnienia takiej monety jest jej wypolerowane lustrzane tło , przy czym sam rysunek jest matowy. Generalnie nie ma problemu z odróżnieniem obecnie bitych tym stemplem monet, ponieważ zazwyczaj są pakowane w kapsle, a bite stemplem zwykłym przeważnie nie. Problem przy lustrzankach (proof) może być ich odróżnienie od np. monet semi-proof lub monet typu proof-like (www.coingrading.com/plcoins1.html), czy też tzw. matte-proof (en.mimi.hu/numismatic/matte_proof.html). Kłopotliwe może być również odróżnienie monet np. 100-letnich bitych stemplem lustrzanym, których lustro przez lata nieco się porysowało, pokryło patyną, zmatowiało itd.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information