Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ?

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ? 13 lat, 4 miesięcy temu #20926

    A tutaj ciekawostka;) rozwiązanie węgierskie:
    finanse.wp.pl/kat,102634,title,Polska-dr...=1b6f8&_ticrsn=3
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ? 13 lat, 4 miesięcy temu #20945

    borsuk, lynx, ziomal - gratuluję tak dużej wiedzy. Bardzo dużo się dowiedziałem.

    Mi przychodzi w tej chwili jedna myśl - to, że bogatsze kraje płaca za błędy biedniejszych kojarzy mi się z naszym poprzednim ustrojem - społeczeństwo ciężko pracujące płaciło za ludzi nieudolnych czytaj niechętnych do czegokolwiek a tym bardziej pracy. W strefie monetarnej euro to się powtarza a jak wiadomo komunizm na dłuższą metę jest skazany na porażkę.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ? 13 lat, 4 miesięcy temu #20947

    A może komunizm po chińsku, a właściwie kapitalizm w komunizmie?
    Bartek, kapitalizm ostatnio też się nie popisał. Wspominałem gdzieś, że w kraju utożsamianym z wolnością gospodarczą jakim są Stany Zjednoczone, dokonano nacjonalizacji dwóch banków! To jest nie do pomyślenia...
    Nie od dzisiaj się mówi, że największy komunizm (przesada, ale czytaj socjal) jest w europejskim państwie kapitalistycznym - w Szwecji;)
    Ostatnio dochodzą coraz głośniej brzmiące głosy, że Europa powinna przygotować się na drastyczny spadek poziomu życia, ponieważ okazało się, iż socjal za dużo kosztuje, a w dodatku jest to życie na kredyt. Tylko jest pytanie: czy mieszkańcy Europy są do tego przygotowani? Patrząc na to co robią w Grecji, na protesty we Francji czy innych krajach, mam duże wątpliwości.
    Cóż, nawet Platon miał wizję doskonałego państwa, ale czy możliwego do realizacji w realu?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ? 13 lat, 4 miesięcy temu #20950

    To moze pojdzmy o krok dalej,czy koniec wspolnej waluty moze oznaczac w konsekwencji koniec UE ?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Mozliwy Upadek Euro ? Powrot Deutche Mark ? 13 lat, 4 miesięcy temu #20951

    Trudno powiedzieć, ale sam koniec wspólnej waluty, może tak zadziałać. Jedna porażka goni drugą;) czyli prawo serii;) Antagonizmów w samej UE też nie brakuje, a zawiłe prawo i biurokracja mogą ją wykończyć.
    Nie bez znaczenia będzie zachowanie się społeczeństw, które nie są skłonne do ograniczania przywilejów socjalnych, a na to się zanosi.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek, mczekaj, bebes
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information