Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kolekjonowanie monet euro

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kolekjonowanie monet euro 16 lat temu #3593

    Witajcie. Miesiąc temu zainteresowałem się polskimi \"sreberkami\". Zakupiłem monety z seii \"Dzieje Złotego\". Sprawa tak mnie wkęciła, że kupiłem jeszcze kilka innych monet, których serie mają być kontynułowane. Obecnie skupiłem swoją uwagę na \"ojrówkach\". Zakupiłem San Marino Garibaldi. Niski nakład i jeszcze relatywnie niska cena zachęciła mnie do działania. Poza tym moją uwagę zwróciły germańskie ojro. Oczywiście na tym nie spocznę. Jeszcze tyyyle monet wyemituje w tym roku NBP, napewno wrażeń nie zabraknie.
    Tą krótką wypowiedzią chciałem powitać wszystkich kolekcjonerów i inwestorów.
    Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/13 18:14
  • Odp:&quot;ojrówki&quot​; 16 lat temu #3597

    My również witamy na forum. Czyli co zaczynasz kolekcjonowac 2 eurówki, czy to tylko \&quot;pojedynczy wyskok\&quot;


    Jakby co to w tym wątku komentujemy kolekcjonowanie eurówek a w watku ponizej mozemy pogadac o przyszłości monet po wejściu euro.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...3023&amp;catid=9

    ps. pozwoliłem sobie zmienic tytuł postu aby był \&quot;czytelny\&quot; dla innych<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/13 18:14
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3693

    Witamy witamy...

    ja też chciałem zbierać ejrówki... ale zraziłem się do nich częściowo... kupiłem kilka 2ejro tzw. okolicznościowe... na zdjęciach komputerowych wyglądały super... w realu znacznie gorzej... zresztą co się dziwić gdy tłuką je w milionach/dziesiątkach milionów egzemplarzy... wg mnie nasze złej sławy GN wyglądają lepiej niż te okolicznościowe dwu ejrówki...

    inaczej wygląda sprawa gdy się kupi je zapakowane w slabach... zwłaszcza w tych szczelnych... w nich wyglądają lepiej bo nie są tak narażone na czynniki zewnętrzne...

    za to pięknie wyglądają ejrówki lustrzana wersja (prooflike)... takie wydania jak poniżej mi się podobają, mam takie 4 roczniki:

    Załączniki:
  • Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3698

    odnośnie 2 euro okolicznościowych wypowiadało się juz tak wiele osób, ze w realu o wiele gorzej wyglądają niż na zdjęciu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3700

    ja też już się wypowiadałem w innym temacie... ale jak tu mamy pisać o kolekcjonowaniu ejrówek to napisałem raz jeszcze...

    dodam, że na próbę by zobaczyć jak wyglądają zamówiłem kilka srebrnych ejrówek... nie lustrzanek... jak dostanę je to napiszę czy warto czy nie...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3835

    Moja opinia co do \&quot;Traktatów Rzymskich\&quot;. Faktycznie monety te to nie ideały - zwłaszcza \&quot;ojrówki\&quot; niemieckie dają wiele do życzenia. W moich zbiorach mennica G wypadła najgorzej. Natomiast pozostałe monety są już lepszej jakości ale niektórych z was ich stan może niezadowalać. Ja jestem zadowolony z posiadania wszystkich \&quot;siedemnastek\&quot;. Słowenia zdecydowanie jest jedną z najładniej zachowanych (no i najdroższa). Zastanawiam sie czy poddanie działaniu plynu do monet daloby pozytywny rezultat? Narazie jednak praktykuje na innych monetach, a \&quot;traktaty\&quot; leżą sobie w kapselkach. Świetnie natomiast wygląda moneta \&quot;San Marino Garibaldi\&quot;
  • Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3837

    Czyszczenia nie próbuj ( o czyszczenie w ogólnie o...).
    Wiesz stan 2 eurówek nie jest bynajmniej kolekcjonerskim, menniczym podobnie jak naszych dwójek. Tamte też sa monetami obiegowymi, okolicznościowymi, produkowanymi masowo.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3845

    zgadza się... ale moim zdaniem nasze 2GN'ówki prezentują się znacznie lepiej od tych \&quot;okolicznościowych\&quot; 2ejrówek (nie licząc wersji lustrzanych)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3851

    Zgadzam sie że nie są w stanie kolekcjonerskim. Ale na przykład monety San Marino, Watykan czy Monako wyglądają naprawdę dobrze.
  • Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 16 lat temu #3892

    ....Bo nakałdy znacznie mniejsze i może bardziej sie przykładają przy ich produkcji:).
  • Odp:\&quot;ojrówki\&qu​ot; 15 lat, 11 miesięcy temu #4718

    Jak zapewne juz wiadomo kolejnym krajem, któy dołączy do strefy euro jest Słowacja. Nastąpi to 1.01.2009.
    A oto prawdopodobne wizerunki monet obiegowych tego kraju:

    -2&amp;#8364; i 1&amp;#8364; - godło Słowacji.
    - 50&amp;#8364; cent - 10&amp;#8364; cent - Zamek w Bratysławie.
    - 5&amp;#8364; cent - 1&amp;#8364; cent - Góra Krywań w Tatrach Wysokich.


    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek, mczekaj, bebes
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information