Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jan Paweł II, 1987 i 1982

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23276

    Witam,
    proszę o wycenę monet:
    1. Jan Paweł II półpostać 10 000. srebrna z 1987 roku
    (taka jak - www.katalogmonet.pl/Katalog/PRL-1949-199...%B3%C5%82posta%C4%87)

    2. Jan Paweł II profil 1 000. srebrna z 1982 roku
    (taka jak - www.katalogmonet.pl/Katalog/PRL-1949-199...h-papie%C5%BC-profil)

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23277

    Zdjęcia Zdjęcia Zdjęcia
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Xbarok21. #23279

    1. Jan Paweł 2 próba 10 000 zł 87 rok
    - średnica 35 mm

    Nikiel: 500 sztuk; cena Fisher 2011: 1200 zł.

    2. Jan Paweł 2 próba 1000 zł 82 rok
    - średnica 31 mm

    nikiel: 500 sztuk cena 1200 zł

    Pozdrawiam
    Za tę wiadomość podziękował(a): iza3000
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23294

    Gratuluje umiejętności wyceny monet bez zdjęć. Wróżyłeś z fusów czy ze szklanej kuli?
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23296

    Nie podaję cenę katalogową stanu 1 :) Proszę Pana/Panią aluzje nie są na miejscu. A wartość każdej monet jest inna. Jak ktoś się pyta po ile chodzą takie monety to odpowiadam. Od ceny katalogowej trzeba odjąć 50 % wartości.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Karol20. #23298

    Takie aluzje są jak najbardziej na miejscu kiedy wycenia się monety bez ich obejrzenia, przynajmniej na zdjęciach.

    Nie widzę nigdzie pytania o ceny katalogowe dla 1 stanu. Widzę tylko pytanie o cenę konkretnych dwóch egzemplarzy których bez zdjęć się nie da wycenić.

    I dlaczego 50% wartości jeżeli faktycznie są w stanie menniczym to 1 jest warta obecnie (według zakończonej aukcji allegro) mniej więcej tyle ile w katalogu.

    Natomiast 2 nie znalazłem ale jest to moneta z Janem Pawłem 2 czyli bardzo pożądana przez niektórych zbieraczy. Jej cena też nie powinna za dużo różnic się od katalogowej.

    Podsumowując: najpierw sprawdź. potem pisz.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23300

    :) to jest forum ja pisze co mi się podoba ty piszesz co tobie się podoba to forum :) więc nie rozumiem aluzji. I tak ktoś napisze sprostowanie jak fotki się pokażą. Mały nakład = pożądana moneta. Proponuję poszukać w archiwum allegro. Jak się znajdzie parę podobnych stanów tej monety to tego mniej więcej się opieraj.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23301

    Xbarok21 napisał:
    I tak ktoś napisze sprostowanie jak fotki się pokażą.
    Pozdrawiam


    To po co wyceniać bez zdjęć, czy pisać ceny katalogowe które prawie zawsze nijak się mają do ceny faktycznej.

    Xbarok21 napisał:
    Mały nakład = pożądana moneta.
    Pozdrawiam


    Nie zawsze. W tym wypadku na pewno bo tematyka jest bardzo popularna.

    Xbarok21 napisał:
    Proponuję poszukać w archiwum allegro. Jak się znajdzie parę podobnych stanów tej monety to tego mniej więcej się opieraj.
    Pozdrawiam


    Przeczytaj mój poprzedni post ze zrozumieniem. Nie znam stanu zachowania tej monety bo nie ma zdjęć.

    Xbarok21 napisał:
    :) to jest forum ja pisze co mi się podoba ty piszesz co tobie się podoba to forum :)
    Pozdrawiam


    Doskonałe podsumowanie, z tym że ja nie piszę czegoś czego nie wiem na 100% lub nie sprawdziłem. Jeżeli jest inaczej to wyraźnie zaznaczyłem, tak jak w przypadku 2 monety gdzie napisałem że są to tylko moje spekulacje które uzasadniłem.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23302

    Widzę że cię ciekawi czegoś udowadnianie i tak rynek dyktuje ceny a nie my :) Sprostowanie wszystkiego. Podałem cenę katalogową. Można sobie wystawić i za 1900 zł ale czy ktoś kupi tak jak co niektórzy na allegro. Jeśli ktoś czegoś nie ma to kupi i za 2500 zł ale czy rozsądek jest ważniejszy nie zawsze. W zbieraniu monet górę nad wszystkim bierze uczucie spełnienia. :)

    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23303

    Xbarok21 napisał:
    Widzę że cię ciekawi czegoś udowadnianie i tak rynek dyktuje ceny a nie my :) Sprostowanie wszystkiego. Podałem cenę katalogową. Można sobie wystawić i za 1900 zł ale czy ktoś kupi tak jak co niektórzy na allegro. Jeśli ktoś czegoś nie ma to kupi i za 2500 zł ale czy rozsądek jest ważniejszy nie zawsze. W zbieraniu monet górę nad wszystkim bierze uczucie spełnienia. :)

    Pozdrawiam


    Ty chyba naprawdę nie rozumiesz tego co ja napisałem. Ja widziałem zakończone aukcje z ceną którą podałem, to nie jest mój wymysł jak twój z odjęciem 50% od ceny katalogowej. To co teraz napisałeś ma się nijak do moich wypowiedzi.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23305

    Karol nie karm tego trola bo to nie ma sensu ;)
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23308

    Monety z JP II są bardzo pożądane przez zbieraczy.Nie znam kolekcjonera który nie posiada choć sztuki jakiejkolwiek monety z naszym Papieżem.Stany II i III przeważnie przy sprzedaży na Allegro osiągają 60 procent ceny podanej w katalogu.
    Zaś stany I nieraz są sprzedawane w cenach dużo wyższych niż podano.
    Ale wszystko zależy od dnia,godziny i odpowiednich zdjęć.
    Wiadoma sprawa kolekcjoner jest w stanie zapłacić więcej jeżeli monetę trzyma w ręku i jest pewny co do jej stanu zachowania,oraz że na pewno otrzyma ją po zapłacie.Na Allegro bywa różnie.To dzięki min. dlatego ceny są odpowiednio niższe.
    TAKIE JEST MOJE ZDANIE
    POZDRAWIAM ZRZESZONYCH
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Xbarok21. #23309

    No i nie mówiłem :) cała prawdę napisał ;) i się zgadza z tym co pisałem więc nie wiem o co biega p.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23310

    Kto tu kogo karmi
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23311

    Xbarok21 napisał:
    No i nie mówiłem :) cała prawdę napisał ;) i się zgadza z tym co pisałem więc nie wiem o co biega p.
    Żeby daleko nie szukać, pytanie było o monety srebrne, a podałeś ceny dla niklu.
    Ogólnie biega o Twoje aroganckie zachowanie połączona z analfabetyzmem funkcjonalnym (nierozumieniem tego co się czyta).
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23312

    baz napisał:
    Xbarok21 napisał:
    No i nie mówiłem :) cała prawdę napisał ;) i się zgadza z tym co pisałem więc nie wiem o co biega p.
    Żeby daleko nie szukać, pytanie było o monety srebrne, a podałeś ceny dla niklu.
    Ogólnie biega o Twoje aroganckie zachowanie połączona z analfabetyzmem funkcjonalnym (nierozumieniem tego co się czyta).


    Po cytuję twoją arogancje i twój brak zachowania więcej nie trzeba mi :) Dno
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23314

    W katalogu online występuje błąd monet AU jest po 6 sztuk a nie po 500 jedyna różnica to stempel. L lub ZW. To taki mankament p. mylący Bo 500 jest Niklowych to się zdecydujcie. P
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23319

    Czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie, że jesteś botem internetowym.
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23335

    W zalezności od stanu:
    1. 30-80 zł.
    2. 20-50 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Jan Paweł II, 1987 i 1982 13 lat temu #23381

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mam kolejne pytanie - gdzie jeszcze (poza Allegro) mogłabym sprzedać te monety?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information