Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez wierzbol. #26074

    Proszę o pomoc w ocenie czy mam do czynienia z oryginałem czy falsyfikatem.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu #26076

    Marne te zdjecia,zaryzykuje jednak stwierdzenie ze to fals.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez wierzbol. #26083

    Dziękuję za szybką odpowiedź. W załączeniu przesyłam zdjęcia lepszej jakości i proszę o potwierdzenie wcześniejszej oceny.

    fotofotki.pl/pliki_img/5lpfmuqe0qiqgnn6nfld.jpg

    fotofotki.pl/pliki_img/3k556emxp28onzk9oy.jpg
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu #26084

    Zdecydowanie potwierdzam.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #26086

    A teraz trochę przekory z mojej strony;)
    Wierzbol, otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie, a teraz do dzieła:)
    Postaraj się znaleźć powód do takiej odpowiedzi Valkirii.
    Sama odpowiedź niewiele Ci da, ale... gdy poznasz jej uzasadnienie i sam do niej dojdziesz, będzie to tylko z korzyścią dla Ciebie :)
    Jeszcze raz napiszę: Do dzieła!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu #26087

    Podejrzewałem, że jest to falsyfikat. Moją uwagę zwrócił przede wszystkim fakt, że na awersie monety liczba 31 jest ciut wyżej od liczby 19 oraz sama cyfra 3 jest zgoła inna od tej na oryginale. Na rewersie monety wątpliwość może budzić także monogram projektanta. Swoją monetę porównywałem ze zdjęciami na stronie archiwum Warszawskiego Centrum Numizmatycznego. Nie jestem zbyt obyty z kwestią oceny oryginalności monet, stąd ten temat. Przy okazji pytanie - czy moje uzasadnienie jest choć w części słuszne?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #26088

    I o to chodziło... przynajmniej tyle można wywnioskować na podstawie zamieszczonych fotek. Przypuszczam, że znalazłoby się jeszcze co najmniej kilka podobnych nieścisłości, a zwłaszcza na rewersie np. analizując krój czcionek... Z całą pewnością Valkiria mogłaby jeszcze więcej podać szczegółów :))
    Samemu doszedłeś do właściwych wniosków ;) Wyrok znany, choć zapewne bolesny :(
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 5 zł Nike z 1931 r - oryginał czy falsyfikat? 5 miesięcy, 2 tygodni temu Ostatnio zmieniany: przez Dario1974. #30004

    Załącznika C:\fakepath\8624CD21-687A-4D74-8337-6348012A05A2.jpeg nie znaleziono



    Załącznika C:\fakepath\7F72DCCC-8842-40C0-8169-93387850D186.jpeg nie znaleziono



    Załącznika C:\fakepath\E315DCD2-2A82-45C7-BD12-115B47DDD718.jpeg nie znaleziono


    Cześć,
    A co myślicie o tej sztuce NIKE z 1931. Wygląda bardzo dobrze i na oryginał. Potrzebuję Waszej opinii
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information