Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prośba o identyfikację dwóch okazów.

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Prośba o identyfikację dwóch okazów. 11 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez magra4. #27136

    Witam wszystkich użytkowników, i pragnę z góry podziękować za pomoc w identyfikacji i ewentualnej wycenie:
    - pierwszy okaz to zapewne medal, nie jestem w stanie sprawdzić czy to srebro czy nie, na "awersie"- pod biegaczami widnieje napis F. Fraisse; na "rewersie" widnieje napis Daniel Hallynck. Szukałem u wujka Google kto to był ten Daniel i ewentualnie za co otrzymał takowy medal no i oczywiście kiedy.
    - drugi okaz to srebrna(zapewne) moneta- dużo znaków,w stylu dalekiego wschodu.
    Bardzo dziękuje za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Prośba o identyfikację dwóch okazów. 11 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27137

    Witam,
    Tak, to prawda, pierwszy okaz to medal :) a konkretnie francuski medal o tematyce sportowej, dedykowany konkretnej osobie (stąd na rewersie wygrawerowane imię i nazwisko obdarowanego). Autorem tego medalu jest a raczej był Édouard Fraisse, więcej na jego temat:
    fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89douard_Fraisse

    Podejrzewam, że medal może pochodzić z okresu międzywojennego. A co do stopu z jakiego został wykonany, to jeśli to medal francuski, to powinien mieć oznaczenie na rancie.
    Więcej medali tego medaliera można znaleźć tutaj:
    www.medals4trade.com/collections/thumbnails.php?album=105
    Niestety, tego akurat tam nie ma :(
    Jedyna zatem rada, trzeba cierpliwie szukać w necie...

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Prośba o identyfikację dwóch okazów. 11 lat, 9 miesięcy temu #27146

    Witam ponownie, troszkę bardziej zagłębiłem się w poszukiwania co to za moneta z chińskim znakami i znalazłem że jest to: CHINA. Kirin. 3 Mace 6 Candareens (50 Cents), ND (1898).L&M-511; K-290; Y-182; Hsu-445. (link: www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?Lot...26879a97d74646e48794), miałbym prośbę o ewentualną wycenę lub co najlepiej by było zrobić z taką monetą?
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Prośba o identyfikację dwóch okazów. 11 lat, 8 miesięcy temu #27204

    Według Standart Catalog of World Coins Twoja moneta w tym stanie i z tego roku warta jest około 25 USD. (dane z roku 2004)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.15 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information