Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3616

    super napiszę do nich jutro w celu uzyskania jakichs info.

    Zdjec mają niewiele, zapewne to są tylko te oficjalne emisje, reszta \"pieńkowych\" poszła w odstawkę:).

    Ale mamy przynajmniej wiarygodne źróło na którym mozemy sie opierac.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4005

    Odnośnie goworka sandomierskiego:

    www.sandomierz.pl/index.php/pl/zapowiedzi/go:p/art306.html

    Tu jest plan Jarmarku Jagiellońskiego podczas, którego 25.05. będzie można nabyc ową blaszkę. Z planu wynika, ze prezentacja będzie miała miejsce w godzinach popołudniowych, ale moze stoisko mennicy bedzie od rana. Jak to było w inynch miastach?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4089

    4 KÓRNIKI
    Z powodów technicznych dystrybucja monet zastępczych \" 4 KÓRNIKI\", 40 KÓRNIKI\" rozpocznie się od dnia 20 maja 2008r. , a nie jak poprzednio zapowiadaliśmy ( od 15.05.2008 ).

    Za utrudnienia przepraszamy.


    Informacja dotycząca srebrnych monet \"40 kórników\"

    W dniu dzisiejszym Mennica Polska SA. poinformowała, iż monety srebrne \"40 kórniki\" zostaną dostarczone dopiero około 15 czerwca br.

    Coś kręcą...
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4091

    pewnie dobijają widząc koniunkturę:):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4092

    dobijają... monety czy siebie ;))
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4100

    Mennica widzi w dukatach lokalnych prawdziwą zyłę złota i uważam że to dobrze. Mam nadzieję, ze zninimalizuje to emisje dukatów bitych na pieńku.

    Emisją dukatów lokalnych zajmują się często fimry zewnętrzne, dla przykładu za dystybucję dużej cześci nakładu I emisji dukatów lokalnych 4 Kazimierze odpowiedzialna była jedna z firm zajmujących się doradztwem finansowym z siedzibą na warszawskim Służewiu. To samo się tyczy wielu obecnych emisji, robi się z tego potężna sieć produkcyjno-dystrybucyjna.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 12 miesięcy temu #4101

    Tymniemniej postaram się załatwić kilka.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4340

    No ja byłem dziś na sandomierskiej starówce kupic kilka Goworków sandomierskich. Myślałem, ze będe się pzrepychał niczym ludzie pod NBP w czasach świetności spekulacji. Kolejka przede mna liczyła....dwie osoby. Tak, napisze kilka słów o tym bo warto.

    Dziś na sandomeirskiej staróce odbywa sie Jarmark Jagielloński, ale to tylko z nazwy. Na rynku kilkanaście namiocików z rękodziełem, a wśró nich zielony namiocik mennicy. Dwie gabloty z monetami i żeotnami. Jednorazowo sprzedawano 30 żetonów, ale większośc osób brała po 2-3 sztuki. Ja zaopatrzyłem się w 60 sztuk. Więcej nie chciano mi sprzedac, (:. Ale mniejsza o to.

    Największy żal i pretensje mam do sandomeirskiego wydziału promocji miasta. Zero jakiejkolwiek promocji żetonów. W innych miastch po nie ustawiały się kolejki a u nas wiatr chulał po namiocie. Jedyne co to jakiś czas temu ukazał się marny artykuł w lokalnej gazecie i tyle, żadnego plakatu informacji nic totalnie nic. Tp mogłaby byc naprawde duża promocja dla maista a tak wszystko rozejdzie się po cichu i tyle z całej promocji maista będzie.

    A tak było w okolicach namiotu mennicy:


    <br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/25 18:29
    Załączniki:
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4341

    NO a tak goworek w całej krasie

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4352

    A ja z kolei ostatnio dostałem wreszcie Gryfiny które rozprowadza lot.roztocze.com.

    No i szczerze mówiąc kicha. Srebrne - naprawde extra ładne - natomiast te zwykłe porażka.Moneta ładnie zaprojektowana, ciekawa - wykonanie beznadziejne - na obrzeżach nierówne krawędzie, kilka sztuk ma jakieś zaśniedzenia - jestem zawiedziony jakością. ( aha i jak ktoś chce się powymieniać na inne - to pisać :))))
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4361

    Ja co do projektu Goworkó to wszystko ok. CHoc w realu srebra i złota nie widziałem, ale moze....
    co do 4 Goworków to jak widziałem jak obchodza się z nimi podczas sprzedży to kurcze delikatniej obchodzi się chyba z ziemniakami na targu. Niestety nie ma praktycznie sztuki bez mikrorysek, kilka ma obicia, ale to normalne przy żetonie-monecie obiegowej.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4377

    Całkiem ładne te Goworki.
    Mam na wymianę biesy, gryfiny i inne dukaty jak coś :).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4426

    Jak ktoś jeszcze nie widział funta łebskiego - to zamieszczam. Po lewej dobry ( bez błędu)- nakład 20000, po prawej z błędem( napisy i zamienione kolory) - nakład 5000. Ogólnie ładnie zrobiony - i ładnie prezentują się na palecie obok siebie.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4429

    ogólnie ładnie wyglądają... ale nazwa mi nie leży... nie mieli co wymyślać tylko funty...
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4432

    No nazwa tak trochę mało trafiona, w przypadku innych żetonów nazwy ich nawiązuja do wydarzen historycznych związanych z danym miastem, regionem. A co ma Funt do Łeby? Może tylko tyle, że czasem przyjada tam obcokrajowcy:).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4436

    Powody nazwania naszej monety funt:
    1. żona tak zdecydowała
    2. dobrze się odmienia ;-)
    3. lokalnie nie było żadnych monet poza dukatami - mennica to robi i guldenami gdańskimi - bytom.

    MZ

    A dodatkowo, bo jest duże zainteresowanie uruchamiamy emisje monet na zamówienie - nakład max 15000, miedź, mosiądz, alpaka, tombak, bimetal. Czas 4 tygodnie od akceptu projektu.
    Wszystkie znakowane na rancie z numerem seryjnym.
    Zainteresowanych zapraszam na priv.
    Nie mam jeszcze pisemnej informacji nt katalogu, ale wstępnie: P. Fisher numerowane na rancie wprowadzi.
    MZ
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4444

    nadciąga kolejna fala dukatów: dukatlokalny.info/wizerunki.htm
    tym razem Malbork i Lębork

    a w 2010 dołączy Tczew: gniew.naszemiasto.pl/wydarzenia/841709.h...;<br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/05/27 12:54
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4468

    No ale to się wszystko rozkręciło na maxa. Tylko te o któych piszesz to oficjalne (na szczęście) emisje.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4470

    oj będzie co zbierać, będzie...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #4516

    Malborki i Krzyżaki podobają mi się... 7 Krzyżaków cool nazwa :))
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information