Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8774

    Pytam tylko z ciekawosći bo z tego co wiem to w PAP można zamówic naprawde róznego rodzaju usługi dziennikarskie.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8775

    Jakie funty zaplanowane są na rok 2009?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8780

    Mam 1 pytania:
    1. Czy Tylko \"blaszki\" wybite przez mennicę Polską będą w katalogu np. Fischera czy np. Funty Zakopiańskie też ?
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8781

    W tym roku był mennicy, więc tak chyba pozostanie, gdyby chcieć isć dalej to trzeba by jeszcze dodać wszystkie Star treki z Rybnika i inne.

    A Mennica Polska to jednak marka, któa mówi sama za siebie.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8782

    ale Parchimowicz zamieszcza wszystko.

    I takie pytanie. Czy ktoś ma 3 Biesy wydene w Miedzioniklu albo honorowane do 31,10,2008???
    Znalazłem na kilku aukcjach, że niby MN ale na stronie dukata lokalnego nie ma info o takich emisjach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8783

    Jeśli chodzi o biesy to raczej pomyłka twórcy katalogu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8784

    Otóż Fisher umieszcza wszystko co jest pod egidą samorządu (komu ja to mówię) i co jest obiegówką.

    Czyli jak jakiś samorząd zamówi w rybniku, to parseki czy gwiezdne wrota trafią do katalogu.

    Cóż, trzeba czytać wstępy do katalogów ;-)

    A realnie rzecz biorąc, to istotna jest myśl i zadowolenie zbieraczy, i oni wybierają co lubią zbierać.
    MZ
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8785

    Osttanie zdanie Twojej wypowiedzi jest bardzo trafne o gustach się nie rozmawia, ale na Boga - tej kalkomanji z RYbnika nie wrzucaj do jednego gara z resztą innych numizmatów.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8786

    Piotr_k84 napisał:
    Osttanie zdanie Twojej wypowiedzi jest bardzo trafne o gustach się nie rozmawia, ale na Boga - tej kalkomanji z RYbnika nie wrzucaj do jednego gara z resztą innych numizmatów.

    Chyba nikt nie chce wrzucać je do jednego gara ale....
    warto zamieszczać informacje o wszystkich dukatach lokalnych, by osoby nieobeznane w temacie wiedziały co jest z Rybnika, co z Mennicy Polskiej a co z Łebskiej. Liczy się rzetelna informacja, by można było sobie wyrobić zdanie o każdej emisji.<br><br>Edytowany przez: diamencik, w: 2008/12/22 22:28
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8787

    Masz racje im więcej rzetelnej informacji tym osoba wgłębiająca się w temat będzie wybierać to co będzie najlepsze - pod różnym względem, technologicznym, wizerunkowym, marce producenta etc.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8788

    Złożyło się że mam funta Zakopiańskiego - czyli mennica Łebska , i również mam Wałęse i latarnie -czyli mennica Państwowa. Wszystkie monety bimetal, ale te z mennicy ładniej się świecą i to co jest na \&quot;blaszce \&quot; jest wypukłe a na funcie żółty kolor jet ciemniejszy i postacie są płaskie.
    Ale o gustach się nie rozmawia .
    PS. a wy jakie macie odczucia ?
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8789

    Mennica Polska jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic świata, więc na niedoróbki sobie nie moze pozwolić. A poza TYm większośc monet i dukatów projektują naprawde uznani projektanci, którzy swoje prace sygnują swoim nazwiskiem.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8867

    Dukaty lokalne powiatu kępińskiego

    Powiat kępiński położony jest na południowym krańcu województwa Wielkopolskiego. O gminach znajdujących się na jego terenie wiele osób niewiele wiedziało. Za sprawą nowej formy promocji miast jaką są dukaty lokalne zaczyna to się zmieniać.

    Od 1.01.2009 trzy gminy powiatu kępińskiego będą uczestniczyły w emisji swojego dukata lokalnego. Bralin, Baranów i Łęki Opatowskie wyemitują swoje dukaty. Producentem jest Mennica Polska S.A. Emitentem są gminy poprzez Stowarzyszenie Gmin Powiatu Kępińskiego.

    Przez czas trwania emisji (01.01.2009 &amp;#8211; 31.03.2009) będzie można je wymieniać (1 dukat za 4 złote) - nabywać towary i usługi w specjalnie oznaczonych sklepach i punktach usługowych na terenie gmin.



    4 Baranki

    Emitent: Urząd Gminy Baranów
    Producent: Mennica Polska S.A

    Nakład:
    - mosiądz 20 000 szt., średnica: 27 mm
    - srebro Ag 500 500 szt., średnica 38,61 mm

    Czas obowiązywania: 01.01.2009 - 31.03.2009
    Projekt: W. Nazarkiewicz

    Awers: Herb gminy Baranów. W otoku napis: Baranów / honorowany do 31.03.2009
    Rewers: Wizerunek kościoła Św. Wawrzyńca i Andrzeja w Baranowie. U góry napis 4 Baranki
    W otoku napis: KOŚCIÓŁ PW. ŚW. WAWRZYŃCA I ANDRZEJA W BARANOWIE.



    4 Bralinki


    Emitent: Urząd Gminy Bralin
    Producent: Mennica Polska S.A.

    Nakład:
    - mosiądz 20 000 szt., średnica: 27 mm
    - srebro Ag 500 500 szt., średnica 38,61 mm

    Czas obowiązywania: 01.01.2009 - 31.03.2009
    Projekt: W. Nazarkiewicz


    Awers: Herb gminy Bralin. W otoku napis: Bralin / honorowany do 31.03.2009
    Rewers: Wizerunek NNMP na Pólku pod Bralinem. U góry napis 4 Bralinki.
    W otoku napis: KOŚCIÓŁ ODPUSTOWY PW. NNMP. NA PÓLKU POD BRALINEM.



    4 Łęki


    Emitent: Urząd Gminy Łęki Opatowskiej
    Producent: Mennica Polska S.A.

    Nakład:
    - mosiądz 20 000 szt., średnica: 27 mm
    - srebro Ag 500 500 szt., średnica 38,61 mm

    Czas obowiązywania: 01.01.2009 - 31.03.2009
    Projekt: W. Nazarkiewicz

    Awers: Herb gminy Łęka Opatowska. W otoku napis: Łęka Opatowska / honorowany do 31.03.2009
    Rewers: Wizerunek Pałacu Szembeków w Siemianicach, oraz popiersie generała Piotra Szembeka. Na dole napis 4 Łęki.
    W otoku napis: GEN. PIOTR SZEMBERK 1788 &amp;#8211; 1866 / PAŁAC SZEMBEKÓW W SIEMIANICACH.<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/12/29 15:03
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8881

    Ciekawe monety, ale media robją swoje:przykład talarów gdańskich z wizerunkiem Lecha Wałęsy. Nakręcanie popytu, ceny idą szybko w górę.Każdy powie kupujesz i płacisz, nie załamie się jak nie będzie jednego waloru w klaserze, kupię inny. Pozdrawiam.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8882

    TO SĄ ŻETONY, BONY TOWAROWE A NIE MONETY!
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8884

    Może warto aby administratorzy emisji pomyśleli o czymś na wzór abonamentu na dukaty lokalne.

    Emisja Wałęsy była o tyle wyjątkowa, że wyjątkowa postać widniała na dukacie.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8885

    Sam tytuł postu jest niewlaściwy.Może zmiany w używaniu wlaściwego nazewnictwa należaloby zacząć od korekty tytułu?

    Moja propozycja: Tokeny lokalne albo trochę górnolotnie: Lokalne tokeny promocyjne lub Miejskie tokeny promocyjne. Bony towarowe kojarzą mi się ze świstkiem papierowym.
    Samą nazwę Dukaty lokalne uważam za niewłaściwą ale chwytliwą, którą skutecznie lansuje Mennica Polska.

    Mam pytanie:
    Czy tokeny lokalne są wymienialne na złotówki w okresie ich obowiązywania?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8886

    Nie wiem, czy zmiana wątku po 27 stronach jest najlepszym pomysłem, a na pewno nie najnowszym. Na wszystkich forach numizmatycznych toczyły się dyskusje na ten temat - umówmy się, ze są to monety i tyle, a czy są to monety, tokeny, czy żetony to już wedle prywatnego uznania.
    Nazwa miejskie tokeny promocyjne - przenicowała mnie na lewą stronę :)))) gratuluje iście Miodkowej fantazji.

    Na niektóre rzeczy mówimy w pewnym uproszczeniu - jeśli mówię, ze napiję się neski - mam na myśli kawę rozpuszczalną, a nie koniecznie markę. Także proponuję zostawmy nazwę - a lepiej zajmijmy się meritum sprawy.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8887

    Piotr_k84 napisał:
    Może warto aby administratorzy emisji pomyśleli o czymś na wzór abonamentu na dukaty lokalne.

    Emisja Wałęsy była o tyle wyjątkowa, że wyjątkowa postać widniała na dukacie.


    Widzę, że dawno nie zaglądałeś na moją stronę...
    pieniadze-lokalne.pl/index.php?abonament

    Pzdr MZ
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8890

    No nie zaglądałem szczerze powiem. Ale to tylko an Twoje emisje - gdzie sam jesteś adminsitratorem i wszystkim w jednym.

    ps. do wyższych postów - monety to nie są. Ja proonuję \&quot;dukaty lokalne\&quot; nazwa wymyślona dla całej akcji przez Mennicę Polską w 2006. MOdyfikacje typu \&quot;Monety zastępcze\&quot; \&quot;Pieniądze lokalne\&quot; wprowadziły w późniejsyzm czasie firmy, które także na dali popularności produkcji mennicy zaczęł bić swoje.

    Ani nie są to monety ani pieniąze
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information