Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Żetony Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9017

    Nie wiem ale ta emisja jest jakaś dziwna. Pisałem do jej administratora i żadnej odpowiedzi. Zawsze to coś było np. tak możemy wysłać albo trzeba przyjechać. A tu nic. Zero kontaktu.
  • Odp:Żetony Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9018

    święta i dlatego pewnie; inwentaryzacje itd, więc mozę kilkudniowa obsuwa nastąpiła?? A administratorem jest Sz.Kurowski???
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Żetony Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9019

    Nie wiem kim jest administrator, ale ja wysyłałem maila 26 listopada!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Żetony Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9020

    Administratorem jest powiat kempiński - jest tam osoba odpowiedzialna - niestety nie pamiętam nazwiska.
    Monety są w formie cegiełki - o nominale 4zł, a kosztują 4,5. Ponieważ prowadzę działalność - to doliczam sobie Vat od sprzedaży - także moneta mnie kosztuje minimum 5,5.
  • Odp:Żetony Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9022

    a rzeczywiscie adminem jest Stowarzyszenie Gmin Powiatu Kepińskiego
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9030

    Tak fizycznie bardzo łądnie wyglądają są dopracowane a te cegiełki to dobrze bo coś chociaż wyremontują przy okazji sprzedaży
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9045

    Tu są duże zdjecia dukatów powaitu kępińskiego:

    www.infotuba.pl/wydarzenia/Ciekawostki/a4031.xml

    Na dole artykułu w załączniku.<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2009/01/06 11:58
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9053

    Na stronie: www.dukatlokalny.pl/zapowiedzi.html

    Pojawily się zapowiedzi nowych emisji dukatów lokalnych. Z zamieszczonych dziś zapowiedzi Najbardzije podobają mi sie 4 Trojaki.

    A wy co sądzicie???
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9056

    Ciekawe , pojawiły się dwie emisje, których emitantami nie są UM, a mianowicie AGH i klub Trojak z Kanady. Ustrzyki Dolne mają kolejną edycję. Po obecnych zapowiedziach można spodziwać się obfitości emisji żetonów z Mennicy Polskiej w 2009 roku!
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9064

    Tak zgadza się oni też mogą być emitentem. Przyzwyczailiśmy się, ze emitentem jest urząd miasta czy gminy ale tak nie musi być.

    Pewnie AGH ma jakieś uroczystości albo cche wypromować uczelnię i dlatego zamówili dukaty ze Staszicem. Swoją drogą forma promocji dobra i trafiona:)
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9076

    I kolejna zapowiedź. Dziś pokazano wizerunek 7 Walentynek:




    Żródło: www.dukatlokalny.pl/zapowiedzi.html

    Nie wiem czy dobrze widzę, na wizerunku widze coś na kształt studni , ale mogę się mylić.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2009/01/08 19:05
    Załączniki:
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9077

    Według mnie jest to relikwiarz ze szczątkami świętego Walentego. Są one przechowywane w Farze w Chełmnie.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9078

    Opis Walentynek:

    Na rewersie walentynek chełmińskich znajdować się będzie herb Chełmna, tak jak to było przy okazji emisji denara chełmińskiego. Awers natomiast odnosił się będzie do relikwii Świętego Walentego oraz serca jako symbolu zakochanych.


    Aktualizacji wiadomości radzę sprawdzać tutaj:
    www.chelmno.pl/main/index2.php?id_linku=...7e3e27095a8fda5a6024
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9080

    no tak tu większe zdjecie gipsu, masz rację.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9083

    Piotr_k84 napisał:
    Pewnie AGH ma jakieś uroczystości albo cche wypromować uczelnię i dlatego zamówili dukaty ze Staszicem. Swoją drogą forma promocji dobra i trafiona:)


    Co do AGH to mają podwójną okazję:
    90 rocznicę otwarcia Akademii Górniczej przez Marszałka J.Piłsudskiego oraz 50 rocznicę otwarcia AGH, ta ostatnia w tym wypadku jest istotniejsza.

    A Akademię Górniczą w Krakowie do życia powołał....swym postanowieniem cesarz Franciszek Józef II w maju 1913 roku.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9084

    diamencik dizęki za informację - teraz wszyskto jasne.

    Czyżby szykowała się jakaś seria dukatów \&quot;opartych\&quot; o dawne monety?

    Dzis na stronie dukata pokazano wizerunki dukatów - talar z czasów S.Batorego i grosza z czasów K.Wielkiego. Co sądzicie???? MI osobiście bardoz się podobają, skoro są dwa to może będa kolejne - fajnie by było bo mogłaby powstać fajna seria dukatów w oparciu o dawne monety. Takie połączenie historii ze wspólczesnością.

    www.dukatlokalny.pl/zapowiedzi.html<b...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2009/01/09 14:39
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9085

    Nazwa nominału- Orły do czegoś zobowiązuje. Gdyby powstala taka seria z ewolucją orłów w polskim godle... Piękne były ich wizerunki. Zobaczymy....

    Albo kolejna seria. Gdyby w miastach gdzie istniały mennice króleskie wprowadzono dukaty wzorowane na bitych w tych miastach monetach. Też mogłoby zapowiadać się ciekawie. Pierwsza emisja w Pyzdrach z gwiazdą właśnie była wzorowana na denarze.
    Z tego okresu zachowały się tylko dwa egzemplarze monety- denar z wizerunkiem sześciopromiennej gwiazdy i napisem w otoku MONETA PIZRENSIS (waga 0,192g, średnica 11,1 mm)

    www.pyzdry.pl
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9090

    MIchał to bardzo ciekawy pomysł, byc mozę znajdzie keidyś realizację.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9103

    a tak nawiasem mówiąc to w czym najlepiej przechowywać dukaty lokalne ??
    w holderach czy możę w albumie ??
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 3 miesięcy temu #9104

    njlepiej to kapselki, jesli chcesz je izolowac od działania czynników zewnętrznych - na paletkę i mamy piękną kolekcję. Jeśli masz pełną kolekcję to może albumy. Jednka ja jesli małbym pełną kolekcję to kapsleki bym użył.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information