Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: UWAGA! Fałszywe monety w obiegu!

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 11 miesięcy temu #11174

    ** To wątek dyskusji o artykule: UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! **
    • Offline
    • Oklaski: -2

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 11 miesięcy temu #11175

    Szczerze mówiąc, odkąd przeczytałem ten artykuł, zawsze sprawdzam moje "piątki" po otrzymaniu w sklepie. Przez chwilkę się przyglądam liniom na rancie i awersie, roczniku, czy moneta nie jest zbyt miękka itp. Lepiej dmuchać na zimne, bo kto wie, może kiedyś w biały dzień z rana odwiedzi mnie kilku panów w niebieskim mundurze i posądzą mnie o fałszerstwo. No może trochę przesadzam - moja bujna wyobraźnia.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 11 miesięcy temu #11176

    heh, też często oglądam 5 jakie trafią mi w łapska :laugh:
    swoją drogą gdybym znalazł fałszywkę, top chyba bym sobie zatrzymał ją na pamiątkę jako ciekawostkę numizmatyczną :dry:
    • Eothain
    • Eothain

    UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12639

    • Dodeq
    • Dodeq

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12640

    hehe no to teraz może zatrudnią go w NBP :]

    Hm co do falsów pamiętam, trafiła mi się kiedyś taka "piątka" - jakbym wtedy się interesował monetkami to pewnie bym też ją zostawił- była mocno (jak na 5 zł) szaro- żółta i miała pełno śladów, chyba po paznokciu- takie dziobnięcia (bardzo podobna do tej na 1szym zdjęciu w artykule).

    PS: Czy zatrzymanie takiego falsa (w kolekcji) jest złamaniem prawa (i grozi nam coś za to)? (może i fantazja, ale i trochę ciekawości ;))
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12641

    Polak potrafi :cheer:
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12642

    gdyby ten koles wziol sie za monety np. II RP
    i doszedl do takiej precyzji to pewnie lepiej by natym wyszedl
    a my mielibysmy nielada problem w odroznieniu orginalu od falsa
    trzeba sie miec na bacznosci
    ;)
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12643

    5 zlotowa moneta dwukolorowa uznana zostala w 1996 roku przez
    miedzynarodowe gremium dyrektorow mennic (MDC) za najbardziej
    zaawansowana technicznie obiegowa monete swiata !!!
    nie moge wyjsc z podziwu dla tego goscia :)
    • Eothain
    • Eothain

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12649

    Dodeq napisał/a:

    PS: Czy zatrzymanie takiego falsa (w kolekcji) jest złamaniem prawa (i grozi nam coś za to)? (może i fantazja, ale i trochę ciekawości ;))


    Teoretycznie za posiadanie fałszywych monet można pójść siedzieć. Zawsze mogą powiedzieć, że chciało się puścić fałszywkę w obieg, co jest karalne. Gdyby jednak oznaczyć tą monetę, np. wsadzić w holder z czerwonym opisem FALS! to mogłoby być uznane za przedmiot kolekcjonerski, oznaczony jako fałszywy i nie przeznaczony do obiegu. Zawsze można przygotować jakąś puncę F i tak to oznaczyć w widocznym miejscu monety. Choć nie słyszałem jeszcze o kolekcjonerze, który poszedłby do więzienia, za posiadanie fałszywych monet w kolekcji.
    • Modsog
    • Modsog

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12653

    Poza tym skoro piątki wypuszczane przez tego fałszerza były tak świetnej jakości to możesz nawet nie wiedzieć, że nimi płacisz :D
    Swoją drogą kilka lat temu głośno było też o polskich fałszerzach 100-dolarówek. Wpadli przez to, że robili pieniądze idealne. Lepsze niż mennica i to ich zgubiło.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 7 miesięcy temu #12659

    chyba raczej o fałszerzach funtów piszesz, o ile pamiętam jedyną wadą ich banknotów było to że nie miały błędu który posiadały oryginały :) Tak je odróżniano i tylko tak - później jeszcze nr serii
    • Modsog
    • Modsog

    UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 6 miesięcy temu #12877

    - tutaj możemy sobie obejrzeć miejsce pracy panów podrabiaczy. Jedno można powiedzieć: mieli rozmach sk***y :D
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 6 miesięcy temu #12879

    suszyli pranie :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 6 miesięcy temu #12880

    No nieźle, nieźle.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 2 miesięcy temu #16252

    Wolaboga wyglądały identycznie do prawdziwych 100 zł normalnie wymiękam na pewno miały w środku nominały nawet po dotyku nie rozpoznasz pewnie drobiazgami się różniły.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    UWAGA! Fałszywe monety w obiegu! 14 lat, 1 miesiąc temu #17456

    A co z 5 z 2009r?? W porównaniu do wcześniejszych emisji mają podniesiony wyrzej napis "ZŁOTYCH" jest na granicy środkowego rantu. Pomiędzy Srebrną i złotą częścią widać delikatny rowek. Liście z prawej strony są przesunięte bardziej do środka i automaty przyjmujące piątki np. parkometry, kawomaty itp. ich nie przyjmują czy to świadczy o tym że to podróbki?? Sprawdziłem ich kilkanaście wszystkie są takie same czy to może świadczy o tym że trafiłem na same podróbki??? Czy też mennica coś zmieniła??
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information