Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kilka słów o dwuzłotówkach

    • Offline
    • Oklaski: 3

    Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 9 miesięcy temu #19340

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Kilka słów o dwuzłotówkach **
    • Shiver
    • Shiver

    Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 9 miesięcy temu #19350

    Jest jeszcze jedna ciekawosta związana z dwuzłotówkami. Istnieje moneta z przeddenominacyjnym rewersem o nominale 2 złote: www.m4n.pl/monety/012/9061m012.xml oraz na odwrót - podenominacyjny rewers o nominale 20000 złotych: www.m4n.pl/monety/013/9022m013.xml
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 9 miesięcy temu #19354

    Apropo awersu "zwierzatek" to nie jest to czasem "Zwierzeta Swiata" a nie ochrona srodowiska?

    Moze sie myle.

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19423

    Brawa dla MajkelPce za spostrzegawczość! Oczywiście seria "Ochrona środowiska" była emitowana wcześniej i dotyczyła również zwierzątek, ale żyjących na terenie Polski. Obecna seria ma rzeczywiście nazwę "Zwierzęta świata".
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19426

    NUMIK napisał:
    Brawa dla MajkelPce za spostrzegawczość! Oczywiście seria "Ochrona środowiska" była emitowana wcześniej i dotyczyła również zwierzątek, ale żyjących na terenie Polski. Obecna seria ma rzeczywiście nazwę "Zwierzęta świata".


    Dzieki. Moze wreszcie zasluze na pierwszego oklaska :P
  • O: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19429

    Proszę bardzo ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19430

    A dzieki wielkie :) Wreszcie sie do czegos przydalem albo ktos zauwazyl moja rade :)

    A apropo ostatnich slow artykulu:

    Z pewnością dział ten na trwałe wpisze się do polskiej numizmatyki i pozostanie na zawsze perełką polskiej waluty, do której sentymentalnie będziemy wracać nawet po wprowadzeniu euro...


    Co sadzicie o Euro? Chodzi mi o np 2złotowki a 2 Eurowki czy cena 2jek aktualnych poleci w dol czy co? A wogole to sprawa o nim ucichla czy mi sie zdaje bo ostatnio nie sledze tego tematu. Na ktory rok planowane jest wprowadzenie do Polski jako obiegowego nominału?
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19439

    MajkelPce napisał:
    Co sadzicie o Euro? Chodzi mi o np 2złotowki a 2 Eurowki czy cena 2jek aktualnych poleci w dol czy co? A wogole to sprawa o nim ucichla czy mi sie zdaje bo ostatnio nie sledze tego tematu. Na ktory rok planowane jest wprowadzenie do Polski jako obiegowego nominału?[/quote]
    Wpływ euro na ceny monet złotowych z III RP myślę, że nie będzie duży. Najprawdopodobniej nic się nie zmieni, pewnie pojawi się gros spekulantów :) Może nabiorą trochę wartości starsze monetki ale trudno jednoznacznie powiedzieć. Jedno jest pewne nie podziewaj się fajerwerków.
    A kiedy euro ma być walutą w kraju nad Wisłą? Jeszcze sporo czasu minie, zapomnimy o machlojkach na Euro 2012, ja pewnie już będę doktorem i wybierzemy kolejnego po Komorowskim prezydenta :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19440

    Realnie to nie wcześniej niż w jakimś 2016, chociaż wg. mnie to bliżej 2020.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19579

    Nie wiem czy to prawda, ale obiło mi się o uszy, że UE zabrania bicia więcej jak jednej monety obiegowej kolekcjonerskiej na rok i nakład nie może być też jakiś specjalnie duży. Co w związku z tym? Wyginą nam 2-ki? A może NBP wpadnie na tak genialny pomysł jak bodajże Francja i wypuści "2-ki" z nominałem np 1,5 E? Co o tym sądzicie?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kilka słów o dwuzłotówkach 13 lat, 8 miesięcy temu #19582

    to nie jest tak do konca jak piszesz
    prawda jest jednak ze dany kraj strefy euro moze wprowadzic tylko jedna OKOLICZNOSCIOWA OBIEGOWKE rocznie (2 euro)

    bylo tutaj duzo pisane o euro wiec nie ma sensu w tym miejscu tego powielac
    jak znajde te watki to dodam linki.

    poza tym jeszcze daleka droga do euro w polsce o ile wogole ...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information