Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Swastyka na polskich monetach

    • Offline
    • Oklaski: 3

    Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21225

    This message contains an article, but you do not have permissions to see it.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21227

    Fajny i ciekawy artykuł.
    jednakże z tego co się orientuję to IN GOD WE TRUST na współczesnych pieniądzach amerykańskich oznacza "w Bogu pokładamy nadzieję" a nie "wierzymy w boga"
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21233

    Zgadza się, miałem już wczoraj zwrócić na top uwagę. In God we trust - znaczy tyle co Bogu ufamy lub nawet lepiej W Bogu pokładamy nadzieję. Wierzymy w Boga to by było In God we belive (lub raczej We belive in God).
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21237

    zaskoczyło mnie 100 zł mikołaj kopernik z 1925(próba)
    na pierwszy rzut oka wydawalo mi sie ze wybili ją jakies panstwa okupacyjne np niemcy ale jak spojrzalem potem na date to mnie zatkało-bylismy wolni.... to dlaczego w takim swietle przedstawili Kopernika??

    moze ktos mi to wyjasnic?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21239

    Ja na tej monecie jakoś specjalnie swastyki nie widzę, a to że układ orła jest taki a nie inny nie ma nic wspólnego z ideologią nazistowską, która tak na dobrą sprawę wówczas raczkowała w Niemczech a NSDAP była marginalną partyjką grupki awanturników. Zresztą samo słowo swastyka pochodzi z sanskrytu i oznacza przynoszący szczęście, a sam znak znany był już w starożytności i najprawdopodobniej swój rodowód wywodzi z Indii. A co do monet polskich to nawet na denarze Mieszka II jest swastyka i co mamy go za to przekląć? Niemieccy naziści zawłaszczyli sobie najzwyczajniej ten symbol tworząc z niego tabu na następne dziesięciolecia.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21242

    Arturo a wiesz kim byl w co wierzyl i jak zyl projektant tej monetki ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21243

    Bardzo dobrze, że pojawił się ten artykuł.
    Panowie nasza 21 i 22 Dywizja Piechoty Górskiej posiadała właśnie znak Swastyki w 20 leciu międzywojennym , 2 Pułk Strzelców Podhalańskich stacjonował w Sanoku. Sporo ciekawych informacji jest na wiki, warto sobie przybliżyć.

    Wracając do Swastyki, to jeden z najstarszych symboli - Jedno z najstarszych malowideł z motywem swastyki pochodzi z paleolitu – ma więc około 10 000 lat. Swastykę odkrywano w znaleziskach z późnego neolitu na Bliskim Wschodzie, w późniejszych w Babilonie i u Hetytów. W epoce brązu znana była już w Troi, Mykenach, Skandynawii, później w Grecji, Italii, Chinach, Japonii. Znak ten odkryto również na palestyńskich synagogach sprzed 2 000 lat.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Swastyka na polskich monetach 13 lat, 4 miesięcy temu #21244

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information