Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie.

    • Eothain
    • Eothain

    Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie. 12 lat, 5 miesięcy temu #24914

    11 listopada b.r. w Poznaniu odbywać się będą jak corocznie, od 1994r., jedyne w Polsce imieniny ulicy. Tego dnia ulica Święty Marcin zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego i stanie się deptakiem, po którym przemaszeruje korowód spod kościoła pod wezwaniem Św. Marcina, aż po mury cesarskiego zamku. Temu barwnemu korowodowi  przewodził będzie sam Św. Marcin, który w stroju rzymskiego legionisty, na białym koniu go poprowadzi. Pod murami Zamku z rąk prezydenta otrzyma klucze do bram miasta. Ten moment jest sygnałem do rozpoczęcia wspólnej zabawy. Dla imieninowych gości w Zamku organizowane są wystawy (często dotyczące historii ulicy, i miasta), koncerty, filmy, spektakle teatralne. Przed Zamkiem każdego roku ustawiona jest scena, na której występują: artyści, muzycy i aktorzy. Przez całą imprezę trwa kiermasz, na którym nie może zabraknąć ani rogali, ani świętomarcińskiego wina. Na zakończenie zabawy przed Zamkiem rozbłyskują fajerwerki.
    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie. 12 lat, 5 miesięcy temu #25003

    Zabawne, że te dwie tańsze blaszki będa tańsze, niż same rogale. :D Nie wiem jak w Poznaniu, ale u mnie w Lesznie 9 zł za rogala, nieźle sobie pogrywają. Ale i tak każdy, który kupuje, kupi i się będzie ze smakiem zajadał.

    Nie jestem co prawda sympatykiem ,,monet kolekcjonerskich" i ,,dukatów lokalnych", ale o te blaszki się chyba pokuszę, przynajmniej te dwie tańsze ze względów czysto sentymentalnych, jako wielkopolanin. :D

    Swoją drogą będąc gdzieś tam i tak jako pamiątkę najchętniej zaopatruję się w tego typu wynalazki, czego nawet nie podciągam pod numizmatykę w żaden sposób.
  • Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie. 12 lat, 5 miesięcy temu #25004

    Podczas obchodów "świetomarcińskich" Mennica Polska będzie miała dwa stoiska, gdzie będę sprzedawane owe dukaty lokalne.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie. 12 lat, 5 miesięcy temu #25005

    A wiesz może jak z sobotą? Bo na jutro niestety inne plany są.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Imieniny ulicy Święty Marcin i rogale marcińskie. 12 lat, 5 miesięcy temu #25007

    W samym Poznaniu też nie lepiej z cenami rogali. Wahają się 30-40 zł za kg, czyli właśnie koło tych 9 zł za sztukę. Ale ten niepowtarzalny smak...

    Co do samych blaszek, to ja postaram się jutro być, bo kilku znajomym obiecałem, że kupię po takim rogalu, co można o niego zęby połamać. Pewnie sobie też wezmę po jednej sztuce. Jakbyś chciał to napisz do mnie :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.46 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information