Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych

    • Eothain
    • Eothain

    34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #25396

    Warszawskie Towarzystwo Numizmatyczne wydało ostatni w tym roku numer kwartalnika „Warszawskie Zeszyty Numizmatyczne”. W czasopiśmie znalazło się wiele ciekawych artykułów, ich spis przytaczamy poniżej.
    - Warszawskie żetony usługowe
    - Żeton z apteki Mariana Barcza
    - Bony kredytowe spółdzielni wojskowej "Pogranicze"
    - Rejestr XIX-wiecznych medali polskich... część X, 1861-1868
    - Nowości wydawnicze - Zdzisław Sawicki: Symbolika polskich organizacji bezpieczeństwa
    - Z miasta... Fałszerze monet
    - Wydarzenia
    - VII Ogólnopolskie Seminarium Numizmatyczne w Praszce
    - Projekty banknotów Andrzeja Heidricha na wystawie w Warszawie

    Źródło: Warszawskie Towarzystwo Numizmatyczne

    Więcej...
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: 34 numer Warszawskich Zapisków Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25399

    Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych ;)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: 34 numer Warszawskich Zapisków Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25403

    Dziękuję za zwrócenie uwagi. Moje myśli poszły za daleko na północ, do czasopisma wydawanego przez gdański PTN, poprawione :)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 34 numer Warszawskich Zapisków Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25404

    Gdańsk przecież chyba też ma zeszyty. :P
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: 34 numer Warszawskich Zapisków Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25406

    Faktycznie! To ja już nie wiem skąd wziąłem "Zapiski"...:)
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25409

    "Zapiski" były i nadal są. Lwowskie, krakowskie, wrocławskie, śląskie...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25411

    No leszczyńskich nie ma. A poznańskie? Lub ogólnopolskie dobre czasopismo numizmatyczne?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25414

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25416

    Bardziej chodziło mi o możliwość zamówienia sobie prenumeraty. :)
    Fajnie by było, jakbyś opatrzyła to jeszcze jakimś komentarzem, czy ciekawe, czy warte swojej ceny, czy polecasz.. :P
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25417

    PN generalnie schodzi nieco na psy ale nie da się ukryć, że jest to jedyny, powszechnie dostępny, ogólnopolski, periodyk numizmatyczny.

    Periodykiem takim są wprawdzie również Wiadomości Numizmatyczne ale fakt, że przy nakładzie 300(!) egzemplarzy są dostępne bez żadnych problemów, pokazuje jakie jest w naszym kraju zainteresowanie naukowym podejściem do numizmatyki.

    Parę komentarzy do ostanich numerów PN:
    zbierajmymonety.blogspot.com/2011/03/prz...zmatyczny-12011.html
    monetkowebajania.blogspot.com/2011/09/pr...ny-dlaczego-nie.html
    zbierajmymonety.blogspot.com/2011/09/prz...zmatyczny-32011.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 34 numer Warszawskich Zeszytów Numizmatycznych 12 lat, 4 miesięcy temu #25418

    Black gdybym nie polecala nie bylo by tego linka ;)
    Prenumerate jak najbardziej mozesz sobie zamowic.

    Niestety Shiver jak zwykle ma racje :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information