Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Vademecum czyszczenia i konserwacji monet

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13803

    masz rację ;), większość autorów jest sławna i ceniona po śmierci a za życia klepią bidę aż miło :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13852

    czy jest mozliwosc kupienie ksiazki na ebayu
    miszkam w anglii i niebardzo mam jak ja nabyc na allegro
    a z cala pewnoscia pozycja godna uwagi TAK TRZYMAC !
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13864

    Książkę wystawialiśmy również na Ebay kilka dni temu:
    cgi.ebay.pl/Vademecum-czyszczenia-i-kons...?hash=item19b84e3a74
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13871

    ok dzieki , ale czy wysylacie za granice ?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13872

    tak wg. cennika poczty polskiej.
    do Angli np. będzie to koszt listu poleconego 17 zł.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13915

    Przeczytałem już Vademecum... i powiem, że jest to świetna publikacja. Napisana tak, że z przyjemnością się czyta i aż chce się wypróbować jeden z przedstawianych tam sposobu czyszczenia lub zabezpieczenia monety. Na każdym kroku jest ostrzeżenie przed zniszczeniem monety i informacja, żeby nie czyścić jej szczotką ryżową ;) A odczynniki chemiczne są często zastąpione rzeczami, które każdy z nas ma w domu, więc problemów ze specjalistycznymi sklepami chemicznymi nie będzie.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14151

    witam na wstepie wielkie dzieki za szybka przesylke etc.
    ja polecam Vademecum... z zupelnie przeciwnych powodow a mianowicie jak nie czyscic monet.
    pozatym masa ciekawych informacji niekoniecznie scisle powiazanych z samym czyszczeniem.
    ja naleze do tej grupy ktora czyszczeniu numizmatow mowi NIE !
    jednak pod wplywem tej lektury bede chcial wyprobowac dwa sposoby o wynikach "eksperymentow" poinformuje ;)
    reasumujac pozycja obowiazkowa w kazdej biblioteczce kolekcjonera pasjonata
    • centurion2009
    • centurion2009

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14369

    Witam serdecznie!
    Posiadam ową książkę od kilku- kilkunastu dni a dokładnie kupiłem ją zaraz po zalogowaniu się na tej stronie.
    Książka ładnie wydana a co najważniejsze bardzo dużo informacji dotyczących monet a dokładnie z jakich są materiałów i jak je czyścić. Zrobiłem nawet mały test czyszczenia kilku zwykłych monet zrobionych z różnych materiałów a czyszczonych dwoma rodzajami kwasów.Efekty zaskakujące,gdzieś może powinien znaleźć się opis niepożądanych efektów podczas źle dobranych kwasów bo naprawdę tak jak opisują autorzy można zniszczyć bezpowrotnie monety.
    Być może jest zawarta ta informacja w książce i gdzieś ją przeoczyłem ale moim zdaniem przydałby się krótki opis jak rozpoznać metal z jakiego została zrobiona moneta.Może to jest oczywiste dla fachowców ale dla takiego laika jak ja stanowi często przeszkodę np w doborze kwasu jakim mógłbym oczyścić monetę której nie jestem pewien z jakiego materiału jest wykonana.Co prawda są firmy zajmujące się czyszczeniem monet ale czasem trzeba oczyścić zwykłą monetę którą znalazło się w ziemi a ciekawość nie pozwala czekać :woohoo:

    Poza tym dużo się dowiedziałem i czekam na drugą część ;)
    Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14632

    Kupiona na allegro... czekam aż dojdzie, już nie mogę się doczekać by ją przeczytać, też należę do grupy osób nie uznających czyszczenia monet tak więc na swoich numizmatach nic nie będę testować ale jak coś będzie ciekawego to na pewno spróbuję za eksperymentować na mało wartych i uszkodzonych monetach z prl-u ...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14690

    mam te pozycje w obserwowanych na allegro tylko jest taka malutka prosba do p. Bartka, czy mozna by ja tak delikanie zadedykowac?? Bede mial kolejna perelke w kolekcji tym razem ksiazek o numizmatyce.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14691

    Jestem pewien, że jak ładnie poprosisz to dostaniesz dedykację. :)
    Mi się udało i mam dedykację i za każdym razem jak otwiera się książkę na twarzy pojawia się uśmiech ;)
    • centurion2009
    • centurion2009

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14773

    Co za niefart :( Książka z taką dedykacją byłaby o wiele cenniejsza od tej proponowanej na allegro.Aktualnie mam bez dedykacji,szkoda że nie pomyślałem wcześniej :unsure:
    Poza tym jak pisałem wcześniej czekam na drugą częśc.Panie Bartku czy może Pan zdradzić jakieś plany związane z wydaniem kolejnej książki?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14789

    Dostałem, przeczytałem, pełen profesjonalizm, jestem szczęśliwy, że wydane pieniądze nie poszły na marne, od strony graficznej wygląda przepięknie, znalazłem kilka błędów o których nie wypada pisać :P , ogólnie jest ok i jak ktoś się interesuje numizmatyką, chodź w małym stopniu to myślę że warto ją przeczytać można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, bądź przypomnieć co się zapomniało, ja przeczytałem książkę tego samego dnia co dostałem, fakt że przegapiłem kilka ciekawych aukcji z monetami :unsure: nie żałuje absolutnie zakupu i nie odsprzedam jej nikomu :side: szkoda tylko że taka krótka, bardzo ciekawie napisana mnie wciągnęła tak bardzo że pozostaje mi ją tylko od nowa przeczytać :woohoo: SUPER naprawdę polecam :woohoo:
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14793

    centurion2009 napisał/a:

    Być może jest zawarta ta informacja w książce i gdzieś ją przeoczyłem ale moim zdaniem przydałby się krótki opis jak rozpoznać metal z jakiego została zrobiona moneta.Może to jest oczywiste dla fachowców ale dla takiego laika jak ja stanowi często przeszkodę np w doborze kwasu jakim mógłbym oczyścić monetę której nie jestem pewien z jakiego materiału jest wykonana.Co prawda są firmy zajmujące się czyszczeniem monet ale czasem trzeba oczyścić zwykłą monetę którą znalazło się w ziemi a ciekawość nie pozwala czekać :woohoo:

    Poza tym dużo się dowiedziałem i czekam na drugą część ;)
    Pozdrawiam!


    Dzięki za info odnośnie rozpoznawania metali - w dziale o metalach opisujemy jak rozpoznawać najpopularniejsze monety i daliśmy ostrzeżenie z przykładem, żeby nie bazować na ślepo na tym co piszą katalogi. W przyszłości rozbudujemy książkę o jak najobszerniejszy spis monet i z jakich metali są.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14794

    wujekszymon napisał/a:
    mam te pozycje w obserwowanych na allegro tylko jest taka malutka prosba do p. Bartka, czy mozna by ja tak delikanie zadedykowac?? Bede mial kolejna perelke w kolekcji tym razem ksiazek o numizmatyce.


    sami dedykacji nie proponujemy i nie wpisujemy aby nie niszczyć książki :)

    z dedykacją na życzenie nie ma problemu, proszę tylko tuż po wylicytowaniu napisać o dedykacji. Proszę również napisać czy ma być imienna czy też ogólna.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14795

    centurion2009 napisał/a:
    Co za niefart :( Książka z taką dedykacją byłaby o wiele cenniejsza od tej proponowanej na allegro.Aktualnie mam bez dedykacji,szkoda że nie pomyślałem wcześniej :unsure:
    Poza tym jak pisałem wcześniej czekam na drugą częśc.Panie Bartku czy może Pan zdradzić jakieś plany związane z wydaniem kolejnej książki?


    Pisz do nie po prostu Bartku :)
    A bywasz czasem na jakiś wydarzeniach numizmatycznych, giełdach, aukcjach?

    Na razie drugie wydanie jest tylko planem raczej na 2 połowę 2010.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14796

    vice44 napisał/a:
    Dostałem, przeczytałem, pełen profesjonalizm, jestem szczęśliwy, że wydane pieniądze nie poszły na marne, od strony graficznej wygląda przepięknie, znalazłem kilka błędów o których nie wypada pisać :P , ogólnie jest ok i jak ktoś się interesuje numizmatyką, chodź w małym stopniu to myślę że warto ją przeczytać można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, bądź przypomnieć co się zapomniało, ja przeczytałem książkę tego samego dnia co dostałem, fakt że przegapiłem kilka ciekawych aukcji z monetami :unsure: nie żałuje absolutnie zakupu i nie odsprzedam jej nikomu :side: szkoda tylko że taka krótka, bardzo ciekawie napisana mnie wciągnęła tak bardzo że pozostaje mi ją tylko od nowa przeczytać :woohoo: SUPER naprawdę polecam :woohoo:


    Jeśli Twój login z allegro to -vice- to z tego co pamiętam to prosiłeś o dedykację od 2 autorów ale napisałem, że tak na szybko mogę tylko sam wpisać, nie jestem pewien czy cokolwiek Ci wpisałem bo chyba przeoczyłem to. Masz dedykację?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14799

    Czy przypomnienie mam zamiescic w tytule przelewu czy w pytaniu do kontrahenta z allegro?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14800

    wujekszymon napisał/a:
    Czy przypomnienie mam zamiescic w tytule przelewu czy w pytaniu do kontrahenta z allegro?


    zakręcony jestem więc może być w mailu i w tytule :)
    • centurion2009
    • centurion2009

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14801

    na razie zaczynam co prawda chodzę czasem na targi staroci coś kupić.W niedzielę ruszam do Krakowa może coś na giełdzie staroci będzie coś ciekawego.Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź B)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.54 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information