Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Vademecum czyszczenia i konserwacji monet

    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14805

    hehe reklamujcie się ja tej książki nie kupie same bzdety są w niej wolę kupić sobie dobry środek do czyszczenia srebra niż czytać takie głupoty większość informacji jak czyścić monety są na wielu forach ja widzę tu autoreklamę nie polecam !!! :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14806

    Środek do czyszczenia srebra to sobie można używać do woli przy czyszczeniu łańcuszków i srebrnych sztućców. A co do książki to skąd kolega wie, że tak spytam że są w niej "same bzdety" skoro jej nie czytał a przypuszczalnie nawet w rękach nie miał? Nikt kolegi nie zmusza do kupowania czegokolwiek, ale najłatwiej jest kogoś skrytykować i obrazić jeśli się nie ma pojęcia o tym co się krytykuje.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14807

    no niezle ten to juz przeszedl samego siebie
    ale jaki numizmatyk takie srodki do czyszczenia ;)
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14810

    Ja nie przeszedłem siebie ty to już samo dno jesteś z tobą nie dyskutuje wara ode mnie z tym ebay to maxs autoreklama te forum staje się sklepem właścicieli hah
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14811

    Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek reklamował jakiekolwiek swoje rzeczy z ebaya. Cały wątek był skierowany do osób, które chcą korzystać z ebaya poza allegro. A tak się składa, że ebay jest globalnym serwisem aukcyjnym i mozna na nim kupić o wiele więcej niż na allegro.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14812

    Brawo brawo komentarze od Valkirii i adminków brawo tak dalej hehe :laugh:
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14813

    kolego nie przeczytales ksiazki jakim prawem ja krytykujesz ?
    nikt na tym forum nie ma nic przeciwko konstruktywnej krytyce !
    ty zas zachowujesz sie jak wulgarny gowniarz i obrazasz ludzi
    jakim prawem ? kto lub co upowaznia cie do wydawania sadow ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14814

    cóż monetypl w kolejnej odsłonie, ile ich jeszcze będzie?
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14815

    a wiewsz ze otym samym pomyslalem ;)
    monetariatpl , monetypl tym razem Xbarok21 dla zmylki nie dal koncowki pl he he bardzo inteligetnie z jego strony jak ty go borsuk rozgryzles ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14816

    "kwiecistość" języka i pejoratywy pod adresem Valkirii :)
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14817

    Forum jest dość ciekawe ale wkurzają mnie niektóre sprawy kumoterstwa :angry: mnie się jeździ jak chce to norma dokładajcie posty nie wiem czy to ma sęs denerwować kogoś ??
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14818

    Jakiego kumoterstwa? Tu prawie nikt nikogo nie zna, poza kilkoma osobami które się spotkały większość się na oczy nie widziała. Cała sprawa sprowadza się do tego, że przez kilka lat funkcjonowania tego forum nie było takich jazd jak przez ostatnie 2 tygodnie. Pytanie czy warto? Każdy poświęca czas żeby w miarę możliwości pomóc innym i nikt nie ma specjalnej ochoty dodatkowo obrzucać się błotem. Od tego mamy polityków.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14819

    To moje zdanie i tyle o czyszczeniu monet jest masa książek moim zdanie powinno się lekko z wierzchu przejechać środkiem konserwującym i polerującym i koniec jak się naczytałem o tych metodach nawet wstawiania brakującego fragmentu monety (elektroliza, laser gausa, wstawianie ubytków) to głowa mała heh aż bladość mnie bierze co można kupić od kogoś jak ktoś wyspecjalizował się w tym procederze. Namawianie do czyszczenia za wszelką cenę jest błędem. A ingerencja w strukturę monety to jest zatracanie jej wartości historycznej.
    Wielu się zgodzi oraz wielu zaprzeczy jest pełno osób za czyszczenie albo zabezpieczeniu ich świetności. Jak moneta ma rysę to powinna ją mieć a nie pseudo specjaliści oszukują historię i chcą zmienić owy numizmat. Konserwować a nie czyścić. Jak by tytuł miał konserwacja monet to bym z chęcią zobaczył ową knigę o czyszczeniu sporo wiem i wiem że w wielu przypadkach owa moneta traci wartość jak się przesadzi. Szlifujesz zeszlifujesz a ci dziurka się zrobi
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14820

    nie wiem jak ci to najdelikatniej powiedziec ale to ty zaczoles jezdzic najpierw po ksiazce ktorej nie przeczytales puzniej po valkirii nastepnie nie wiem dokladnie cos o ebay czyli chyba po wszystkich co wymienili sie doswiadczeniami i nic pozatym ale ty dostrzegles jakas reklame ?
    daj na luz nie obrzaj ludzi biez udzial w dyskusjach nawet majac inne zdanie tym ciekawiej i konstruktywniej
    a jestem pewien ze nikt nie bedzie po tobie jezdzil
    co ty na to ?
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14821

    Może to mój charakter taki ja nikomu nie chciałem jeździć jak ktoś mnie obraża to jest ok jak pewne osoby się czepiają to zamykajcie temat i starajcie się rozwiązywać i dyskutować a nie popieranie kogoś ok to wtedy będę miał pewność że posty są prawdziwe i jest ok. Nigdy nie dążyłem do kłótni nie ja próbuje się na kimś wywodować mam swoje zdanie i tyle jak się nie podoba to trudno. I zauważam jedno jak jeden komuś komentarz da na minus to efekt stada jeden za drugim to co ja zauważam wiem że się znacie dłużej to nie znaczy że nowi nie mają coś do powiedzenia oks. I jeszcze jedno wkurzyłem się i to dawno więc wiece że łatwo nie wybaczę jazd.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14822

    Jak macie przykłady to podawajcie je na tacy po to jest forum żeby się czegoś dowiedzieć.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14823

    wracajac do meritum
    to polecam ci ksiazke ze wzgledu na ogrom informacji nie majacych nic wspolnego z czyszczeniem monet a cennych dla numizmatyka.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14824

    A jak bym ci chciał przypomnieć to Valkiria zaczęła skąd ja mogłem wiedzieć że to kobieta dla mnie forum jest bezosobowe każdy każdym może być to moje zdanie jedynie moderator możne być prawdziwy.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14825

    Xbarok21 napisał/a:
    Jak macie przykłady to podawajcie je na tacy po to jest forum żeby się czegoś dowiedzieć.
    o jakie przyklady ci chodzi ? mozesz sprecyzowac ?
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Vademecum czyszczenia i konserwacji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14826

    Przemyśle to pod względem tej książki ;)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information