Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Groszówki II RP Czym doczyścic

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Makot0072. #16174

    Witam Wszystkich w jaki sposób wyczyścic te groszówki II RP ,są pokryte ziemią oraz niektóre zielonym nalotem

    013.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16175

    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16179

    www.allegro.pl/item899776672_vademecum_c...nserwacji_monet.html

    Kśiążka zamówiona ale jeszcze niedoszła więc proszę o info jak je wyczyścic :S
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16180

    Poczekaj aż przyjdzie tam uzyskasz całą wiedzę niezbędną do czyszczenia. Chyba nie chcesz ich załatwić jak te nieszczęsne fenigi z III Rzeszy po kąpieli w occie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16181

    Wporządku te 2 dni wytrzymam :P
    Z octem to było pierwszy i ostatni raz :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16189

    mydelko dla niemowlad ciepla woda i pocierac opuszkami palcow
    mo umyciu wysusz suszarka do wlosow w zadnym wypadku nie przecieraj zadna sciereczka.
    kazda inna metodo to zbyt drastyczna ingerecja
    raz zniszczona moneta nigdy nie odzyska stanu z przed czyszczenia.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16314

    Zrobiłem dokładnie tak, mydełko dla dzieci ciepłą woda mycie i suszenie suszarką Efekt ? Moneta dalej wygląda tak samo

    Czyli nie pozostaje mi nic innego jak
    100ml octu + łyżeczka soli zagotowac wyjąc i ponownie wygotowac w wodzie demineralizowanej ?


    Myślałem że ten osad to zwykły piach ale to jest coś innego za pomocą mydła nie chce wogóle zejśc
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16316

    Makot0072 napisał:
    [quote]Zrobiłem dokładnie tak, mydełko dla dzieci ciepłą woda mycie i suszenie suszarką Efekt ? Moneta dalej wygląda tak samo

    Czyli nie pozostaje mi nic innego jak
    100ml octu + łyżeczka soli zagotowac wyjąc i ponownie wygotowac w wodzie demineralizowanej ?


    Efekt moneta "zabita" zniszczysz w ten sposob patyne ale i warstwe ochronna ktora powstawala na monecie przez lata.
    wiem to z wlasnego doswiadczenia.
    wyprobj na monecie najmniej wartosciowej.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16317

    Niestety innego sposobu na przywrócenie blasku tym monetą nie widzę :huh: Revers moze i jest widoczny ale Avers jest pokryty "piaskiem" oraz innym zielonym nalotem .Wiem że zniszczę przez to patynę ale nawet patyną nie można nacieszcyc oka przez ten pseudo brud.Jutro lub w czwartek postaram się "odświeżyc" w ten sposób parę monet groszówek II RP jak i również Kopiejek w tym samym stanie

    Groszówki są prawie wszystkie z roku 1923. więc za bardzo nie mam w czym wybierac ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16321

    to po zakonczenu pracy dodaj fotki
    chetnie zobacze efekt koncowy ;)
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16353

    Wazelina moje są śliczne :) i jest patyna cała i brud schodzi :) piachu nie ma :) polecam je trzeba tak samo traktować jak greckie i rzymskie monety z brązu :) oliwa też dobra :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Groszówki II RP Czym doczyścic 14 lat, 3 miesięcy temu #16363

    Prawda jest taka, że najlepszym sposobem na wyczyszczenie miedziaków jest kąpiel w wodzie amoniakalnej (roztworze nie większy niż 10% amoniaku).

    Niestety czysty amoniak jest dość ciężko dostępny ale z tego co mi jeden z czytelników doniósł można użyć spożywczego amoniaku do pieczenia - podobno kupił w sklepie spożywczym.
    Mi niestety w stolicy się nie udało więc nie będę się w tym temacie wymądrzał.

    Jak ktoś nie ma amoniaku to w książce VCiKM opisaliśmy również sposób na miedziaki w postaci gotowania monet w roztworze octu z dodatkiem soli.

    To co jednak widzę na zdjęciu to raczej monety z dość mocno naruszoną strukturą metalu i oczyścić z nalotu w/w sposobem je się da ale nie ma co liczyć na cuda bo zniszczeń cofnąć się nie da.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information