Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: kapsle z wkładkami

    • Dodeq
    • Dodeq

    kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25807

    witam,
    mam pytanie, czy macie doświadczenia z przechowywaniem sreberek (stara polska) w kapslach z miękkimi wkładkami ( otoczka piankowa- coś takiego, do większych kapsli). Ładnie to wygląda, a czy bezpieczne dla monetki srebrnej, czy nie wchodzi w jakieś reakcje?

    pozdrawiam
    Dodeq
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25810

    Produkty renomowanych firm sa bezpieczne(polecam niemieckie).
    Nie przesadzajmy czasy PCV sie juz skonczyly.
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25832

    Valkiria, rozumiem (w sumie wolałem się upewnić;)) Szkoda by było blaszki... :)

    a polecasz jakiś konkretny sklep z tymi pierścieniami do kapsli? szukałem i znalazłem jakieś info, że PL firmy nie zajmują się sprzedażą takich "elementów".

    Kiedyś widziałem gdzieś na allegro- może przypadek, aktualnie nie ma nic takiego.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25833

    Pierścienie są generalnie wynalazkiem amerykańskiej firmy Air-Tite o ile dobrze pamiętam. Natomiast swego czasu były dostępne na allegro jako że któryś z użytkowników nimi handlował. Najlepiej zadać pytanie na caffe allegro o te pierścienie i może trafi się ten kto nimi handluje i odpowie, albo inni dadzą jakieś aktualne namiary.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25834

    Swego czasu takie akcesoria miała w swojej ofercie firma Leuchtturm, ale w katalogu na 2011 rok już ich nie widziałem. System dość drogi i może dlatego nie pojawił się w ofercie. W dodatku wprowadzono kolejne rozwiązanie, które było jakby unifikacją czyli system Quadrum (niestety równie kosztowne). Z tego co pamiętam w tym systemie są wkładki z nacięciami i samemu się dopasowuje do wielkości monet.
    Dodeq, poszukaj dystrybutora tej firmy, a pewnie coś się znajdzie.
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25849

    dzięki za informacje. jak kogoś znajdę to dam znać, na tą chwile pozostanę przy holderkach jednak...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: kapsle z wkładkami 12 lat, 3 miesięcy temu #25851

    Dodeq quadrum to fajny system ale drogi.
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: kapsle z wkładkami 10 lat, 12 miesięcy temu #28004

    witajcie po dłuższej przerwie;)

    No i kupiłem - kilka quadrum na próbe. Przyznam że jestem pod wrażeniem wyglądu monetki w takim kapslu i mile zaskoczony! Dopiero zaczynam przekładanie moich boratynek. Zamieszczę jakieś zdjęcia niedługo :)
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: kapsle z wkładkami 10 lat, 8 miesięcy temu #28333

    no i jak obiecywałem. Trochę późno, ale przyznaję - zapomniałem :) Tak wygląda monetka w gąbeczce w kapslu (zdjęcie bez plastikowej ramki). Uzasadnię na końcu :) średnica do dopasowania oczywiście do monetek- moneta pozostaje na miejscu, przy czym prezentuje się bardzo ładnie, szerokość gąbeczki sprawia, że na monetę nie pada zbędne światło... aby obejrzeć jej rzeczywiste barwy, piękno nie musimy szukać idealnego miejsca przy biurku itd (w zależności od oświetlenia). Jedyny minus to taki, że na pudełeczkach, występują ryski- nie przeszkadza to strasznie w oglądaniu monet, niestety przy robieniu zdjęć (z dużym zoomem mogą wyjść na foto). Część z nich przychodzi z ryskami podczas dostawy- może to wynika z tego że przylegają do siebie w pudełku i trzeba je bezpiecznie rozpieczętować z opakowania, a nie wysuwać(?).

    Mimo wszystko są godne polecenia jako elegancki sposób przechowywania monet. A no i oczywiście na paletę wejdzie jedynie 15 sztuk :) kiepska sprawa dla dużych, urozmaiconych o różne odmiany kolekcji. Idealna sprawa dla elitarnej części zbiorów :)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: kapsle z wkładkami 9 lat, 11 miesięcy temu #29271

    Witam

    Mógłbym wiedzieć gdzie można je kupić ?
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: kapsle z wkładkami 9 lat, 11 miesięcy temu #29277

    Leuchtturm Quadrum (kwadratowe kapsle) możesz kupić na allegro :)

    allegro.pl/listing/listing.php?order=m&a...p;bmatch=s0-kol-0423

    Cena od 1,5 za sztukę.

    Ja kupowałem w Warszawie na Kole.

    Podoba mi się to że mają jednolity rozmiar jak w holderach i nie trzeba się martwić różnymi średnicami kapsli :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information