Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak to wyczyścić

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Jak to wyczyścić 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Canadian82. #28026

    Wybaczcie, że zwracam się do Was z takim pytaniem. Otóż dzisiaj przechadzając się po działce natknąłem się na monetę. Początkowo myślałem, że to współczesny bilon, ale przyglądając się jej bliżej udało mi się wyczytać rok 1875...
    Zamieszkuję województwo podkarpackie, więc może to być moneta austrowęgierska...proszę Was o pomoc związaną z usunięciem dosyć znacznych naleciałości na niej występujących o ile to w ogóle jest możliwe...
    Załączniki:
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Jak to wyczyścić 10 lat, 11 miesięcy temu #28027

    Niemiecka 1-fenigówka. Jakiekolwiek czyszczenie nie ma najmniejszego sensu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Jak to wyczyścić 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Canadian82. #28028

    dzięki za odpowiedź, rzeczywiście to 1-feningówka. Przeczytałem przykładowy strony e-booka Vademecum czyszczenia i konserwacji monet i zgodnie z zamieszczonymi w nim wskazówkami wrzuciłem ją do roztworu octu z solą chwilę gotując...cóż efekty oceńcie sami...najpewniej ku przestrodze :)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Jak to wyczyścić 10 lat, 8 miesięcy temu #28428

    Takie zanieczyszczenia może usuwać jedynie ktoś, kto ukończył konserwację zabytków na wyższej uczelni i specjalizuje się w konserwacji metalu. Wszelkie domowe sposoby prowadzą do zniszczenia monety. W tym przypadku potrzebna była wiedza konserwatorska ze szczególnym uwzględnieniem chemii. Problem w tym, że taka usługa na pewno przekroczyłaby wartość monety.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information