Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: PLAN TECHNICZNY 2009

    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9380

    nbp.pl/Banknoty/kolekcjonerskie/plan_2009.xls
    I mamy zmniejszony nakład 180 lat bankowości.... do 92 tys. sztuk. Czyżby szła fala zmniejszania nakładów? Co sądzicie? Czy to jednorazowe zmniejszenie?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9386

    Myślę ze czas najwyższy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9387

    Myślę ze czas najwyższy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9390

    Daj BOZE żeby tak dalej spadały
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9399

    Pewnie oddziały NBP nie mają już gdzie trzymać sreberek, bo monety z 2008 roku cały skarbiec zajmują <lol>
    I chcąc nie chcąc muszą zmniejszyć ilość 2009 rocznika :)
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9408

    moim zdaniem redukcja nakładów bedzie postepowac, NBP ma swoich analityków rynku,zdają sobie sprawe ze kryzys ekonomiczny juz zapukał do naszy drzwi i ze lada chwila przez nie wejdze a co za tym idzie; fakt ze p.Kowalski dostanie po kieszeni i bedzie miał mniej PLN-ów które przeznaczy na zakup numizmatów jako uzupełnienie kolekcji bądź jako inwestycja
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9432

    jeszcze raz chcę uświaodmić, NBP nie emituje monet dla zysku, bo to co ma ze sprzedaży to nawet nie jest %, tylko prolim zysków i miesięcznych obrotów. Emisja monet to neijako misja każdego banku centrlanego danego kraju, w celu szerzenia najwazniejszyhc idei kraju, poprzez kolekcjonerstwo. Nakłady być mozę ulegną zmneijszeniu do 80-70. tys. lecz będzie on utzrymany na tyle bezpiecznym poziomie aby przeciwdziałąć spekulacjom, jednoczesnie aby przez dłuższy okres czasu kolekcjonerzy mogli otzrymywać mnety w cenach okołoemisyjnych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 2 miesięcy temu #9471

    Patrząc na plan techniczny zaciekawił mnie pewien fakt - mianowicie na 14 sreber planowanych tylko 6 jest normalnych reszta ma swoje cudowne dodatki ( platerowanie, tamponadruki i inny kształt) Rozumiem, że chcą uatrakcyjnić emitowane monety ale czy to nie przesada?? Co jest złego w dobrym przemyślanym projekcie monety czy skończyły im się pomysły, że muszą dodawać bajery żeby moneta się prezentowała.

    Przykład zeszłorocznych nieudanych monet z dodatkami, sprawia że obawiam się o wygląd tych monet.
  • O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10730

    Ukazał się ostateczny plan na 2009 rok, jest kilka zmian:

    www.nbp.pl/Banknoty/kolekcjonerskie/plan_2009o.pdf

    Nic mnie już nie zaskoczy.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10731

    Mnie również nic nie zdziwi.

    Mamy nowy nominał 37 zł przy emisji monet związany z rocznicą śmierci Popiełuszki. ???!!! Mój borze to strasznie bedzie wyglądać. :( :( :(

    Z 95.rocznicą wyjścia kompani kadrowej to wyciągneli rocznice z kapelusza, tak samo jak likiwdacja getta w Łodzi.

    Będą musieli budować nowej skarbce, nigdy nie sprzedają takich nakładów wszystko po 100 tys! Niech się utopią w morzu złomu numizmatycznego
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10733

    Kompanii i Getta ma być wg planu 50 tyś:> To dobry znak, możliwe że nakłady pozostałych dyszek też pójdą w dół...

    Ale ten nominał 37 zł to chyba jakiś żart:-/
    • Modsog
    • Modsog

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10735

    Misiek4111 napisał:

    Ale ten nominał 37 zł to chyba jakiś żart:-/


    To nie żart, po chwili namysłu sprawdziłem i wiem, że Pipiełuszko zginął w wieku 37 lat. Stąd nominał :unsure: Dobrze, że nie wpadli na pomysł wydania 600-złotowej monety z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem lub ilu Żydów uratowała Sendlerowa - taki nominał....
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez widel. #10740

    chyba mi oczy szwankują...nie bedzie emisji w maju :blink:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10742

    jeszcze może coś wrzucą ;)
    • Eothain
    • Eothain

    O:PLAN TECHNICZNY 2009 14 lat, 12 miesięcy temu #10762

    Człowiekowi na kilka dni komputer odmówi posłuszeństwa i takie zmiany wprowadzają...
    Ale za to w sierpniu aż 3 emisje..
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information