Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj

TEMAT: 65.rocznica powstania w getcie warszawskim

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 11 miesięcy temu #4692

    Piotr_k84 napisał:
    każdy zbiera w innym celu. :) Ale zbieranie ich jao bulionowe to chyba kiepski pomysł, dosc drogo wtedy wychodzi za uncje kruszcu


    1uncjia próby 0,999 kosztuje 38zł
    1uncjia próby 0,925 kosztuje 35zł
    Najtaniej za 70zł mozna kupic na allegro uncjie czystego srebra(koala, silver eagle), czyli 32zł wiecej niz wartośc kruszcu.
    Getto kupic mozna za 50zł wiec drożej tylko o 20zł(pamiętając ze waży 28,8g)
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 11 miesięcy temu #4705

    dlatego za srebrem bulionowym warto sie rozglądac poza allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 11 miesięcy temu #4839

  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 11 miesięcy temu #4841

    I to prawie sami SS walczyli:)
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 10 miesięcy temu #6139

    59,90zł - cena jak za 10złotówke spzred roku:) Totalna porazka roku 2008.

    allegro.pl/item392700262_rocznica_powsta...zl_gratis_f_vat.html
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 15 lat, 4 miesięcy temu #8940

    Dużo tu było mowy o nakładach, ale o nakładach chyba warto pisać w osobnych wątkach, bo tak, to przy każdej monecie z 2008 możnaby napisać kilka stron.

    Rzeczywiście jak na monete o powstaniu, brakuje tutaj zupełnie dynamizmu. Na to, że mowa o powstaniu, a więc walce może wskazywać płonący budynek na Au oraz płomienie wśród ruin, a dokładnie dziurawego muru z cegieł na Ag. Dla mnie to jednak wszystko jest zbyt statyczne. Szczerze mówiąc to bardziej by mi to pasowało do jakiejś rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego. Ale podoba mi się rewers Ag. Drzewo wystaje ponad mur getta i tam dopiero rozkwita. Można to odczytać symbolicznie jako tryumf życia ponad zniewoleniem czy śmiercią.
    Złoto mi się wcale nie podoba. Ta twarz nie wiem co ma wyrażać. Ani walka, ani smutek, ani nic.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information