Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: PLAN TECHNICZNY 2009

  • PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3120

    No to mamy techniczny plan na 2009 rok. Nieco okrojony ale sądzę, że blachy będą systematycznie dodawane

    nbp.pl/Banknoty/kolekcjonerskie/plan_2009.pdf

    Najciekawiej zapowiada się jaszczurka, NIK to totalna porażka
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3123

    Ciekawe jak będzie z nakładami
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3124

    Utrzymanie nakładów ponad 100 tyś sztuk - to jest KOLEKCJONERSTWO ????? To jakaś paranoja....<br><br>Edytowany przez: pamarecki, w: 2008/04/29 15:52
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3130

    MYślę, zę z planem ruszyli z grubej rury, chodzi o nakałdy ażeby ostudzic zapędy spekulantów.
    Najbardzije zastanawia mnie blaszka z rocznicą NIKu, to może jeszcze by tak ABW i CBŚ uchonorowac.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3134

    Byle z partiami się nie zaczęło, bo strach się bać ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3135

    xD to by było świetne i wyobrażacie sobie rewers BOR'u
    dwóch ochroniarzy i mały kaczor wśrodku xD
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3143

    pamarecki napisał:
    Utrzymanie nakładów ponad 100 tyś sztuk - to jest KOLEKCJONERSTWO ????? To jakaś paranoja....


    fakt... nakłady za duże... ale kto chce i tak będzie je kolekcjonował... na wschodzie dla porównania nakłady znacznie niższe... ale np 2 euro \&quot;okolicznościowe\&quot; z małymi wyjątkami nakłady milionowe do kilkudziesięciu milionów... a i tak jest boom na nie... i ceny często nie małe jak na milionowe nakłady
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3145

    Zal mi tylko, zę Dzieje Złotego nie będa kontynuowane, to piękna seria, która naprawdę wiele pozywytów wnosiła do wspólczesnych monet.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3148

    Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja ustabilizuje się i nie będziemy mieli już więcej zmian nakładów w przed dzień emisji...

    Pozdrawiam!
    Golden!
    Forum bez cenzury:D
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3149

    Ja myśle, ze NBP zrobiło to celowo aby zadusic spekulacje w zarodku, jesli zobaczą, zę jest spokojnie to sądzę, ze moga nawet nakałdy nieco obniżyc.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3150

    A ja uważam , że NBP wogóle już na panuje nad emisjami monet. Nie mają pomysłów na wizerunki , na nakłady i na dystrybucję . Na czegoś takiego żeby monetami kolekcjonerskimi zawalić cały rynek i zwalać wszystko na spekulantów - skoro jest takie myślenie , to może należy wznowić pokazowe procesy sądowe spekulantów niczym za PRL-u . Był Balcerowicz przezesem NBP i jakoś wszystko było ok. Mamy Skrzypka i od razu zrobił się niezły bajzel na rynku kolekcjonerskim . To tyle .
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3151

    Ta moneta z NIk'iem;) mi się nie podoba...Znam osobę co zgłosiła do NBP pomysł ze sportowcami, było już w NBP spotkanie na ten temat.Co NBP zamierza?Odwrócić od siebie już wszystkich nawet kolekcjonerów?
    Ps w dzisiejszym Parkiecie(Gazeta giełdy)dowiadujemy się po raz kolejny, że MW ma znakomite wyniki i pnie się do góry osiągając coraz większe zyski...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3155

    zgadza się... poszaleli i nie mają \&quot;dobrych\&quot; pomysłów na wizerunki monet... a tematów jest wiele... trzeba tylko chcieć... jakby chciało im się trochę pomyśleć to pomysłów znaleźli by na monety i serie monet na najbliższe 100 lat ;)...

    w tematyce w ogóle nie myślą o kolekcjonerach i hobbystach... np serię \&quot;Zamki i ruiny ;) Polski\&quot; - mogliby kilkadziesiąt monet wydać... inna \&quot;Historia lotnictwa wojskowego\&quot; - nawet kilkaset monet ;)... jest sporo ludzi co się interesują taką i podobną tematyką...
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3169

    Mi spodobal sie pomysl na historie motoryzacji PL(PRL też:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3183

    Słyszałem w Banku że Jaszczurkę już zaczęli bić w mennicy- wychodzi im 1000szt. dziennie
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 12 miesięcy temu #3203

    sderrek napisał:
    w tematyce w ogóle nie myślą o kolekcjonerach i hobbystach... np serię \&quot;Zamki i ruiny ;) Polski\&quot; - mogliby kilkadziesiąt monet wydać...

    byłaby to piękna seria, ale też kilkaset monet możnaby wybić...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 12 miesięcy temu #3280

    wedlug mnie calkiem nie zly byle takich nakladow nie bylo ni nie??:-}
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 12 miesięcy temu #3281

    ile sztuk???
    no ja to zaraz oszaleje
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 12 miesięcy temu #3284

    Zamiast 90 rocznica utworzenia NIK mogliby zrobić 400 rocznica przeniesienia stolicy Polski do warszawy.

    Mogliby też uworzyć serię największych bitew i zwycięstw polaków. Np. bitwa pod Grundwaldem i Wiedniem.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 12 miesięcy temu #3285

    Tajniak napisał:
    Zamiast 90 rocznica utworzenia NIK mogliby zrobić 400 rocznica przeniesienia stolicy Polski do warszawy.

    Chyba w Krakowie nie bylaby to popularna moneta, ale to lepszy pomysł od niku!
    W jednym z dzienników była seria Zwycięstwa Oręża Polskiego- Najwiksze Bitwy Polaków i na jej podstawie możnaby zrobić piękną serię! Od Mieszka I pod Cednią, przez powstania po gen. Maczka i Sosabowskiego podczas II wojny!
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information