Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: PLAN TECHNICZNY 2009

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3287

    no i kiedyś ktoś gdzieś rzucił fajny temat - Orzeł polski na przełomie dziejów - piękna byłaby seria :)<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/05/04 11:26
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3289

    Wszystkie pomysly sa dobre
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3406

    A więc przyszedł czas na przed emisyjne aukcje,już sie biorą za rok 2009
    www.allegro.pl/item353542411_jaszczurka_..._viridis_folder.html
    Cena troszkę duża bo aż 180zł a nakład na poziomie 100000 sztuk dalibyście tyle ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3411

    www.allegro.pl/item358925127_20_zl_jaszc...der_2_ng_f_vat_.html
    Tylko żeby sie ktoś kto wygra nie obudził z ręką w nocniku jak NBP zrobi nakład 200 tys. i będzie cena na allegro jak GETTO 15% taniej niż cena emisyjna
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3586

    A najbardziej rozwaliła mnie ta aukcja za 299zł z jaszczurka w gradingu, śmiech na sali
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3589

    nie zdziwi mnie już nic... jeszcze trochę i zaczną (przed)sprzedawać monety na 2010 rok nie wiedząc nawet jakie będą ;)... albo gradingowane w złotych pudełkach ;)
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 16 lat temu #3602

    WAŻNA INFORMACJA, KTÓRĄ OTRZYMAŁEM Z KORESPONDENSJI Z NBP.

    W korespondencji z NBP dostałem sprostowanie informacji, że W roku 2009 natomiast planowana jest emisja monety upamiętniającej &amp;#8222;70 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej\&quot;. Taka informacja może sugerować, iż NBP zamierza uczcić tę rocznicę. Natomiast z Technicznego planu emisji monet kolekcjonerskich oraz monet 2 zł Nordic Gold w 2009 roku wynika, że NBP planuje emisję monety: \&quot;Wrzesień 1939\&quot;. Temat ten niesie ze sobą całkiem inne treści, bynajmniej nie tożsame z cytowanym powyżej tytułem.
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8117

    Zaktualizowany plan emisyjny monet kolekcjonerskich w 2009 roku juz na stronach NBP.
    www.nbp.pl/Banknoty/kolekcjonerskie/plan_2009.xls
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8119

    Co za zmiany ! Jaszczurka w kwietniu, zastanawiające, Przynajmiej nie bedzie tak zimno jak sie bedzie stało w kolejce.

    Bardzo interesuje mnie co się kryje pod : \&quot;65. rocznica Powstania Warszawskiego - poeci warszawscy (K.K. Baczyński,T. Gajcy)\&quot;. Moze beda wizerunki najwiekszych poetów okrwsu wojny, albo dwie rożne monety ?

    NBP wprowadza nową serie- Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej taki młodzieżowy temat, ciekawe kogo planuje na dalsze emisje. Jedna moneta bedzie miała kształt klipy !!!

    Co sie kryje pod bramką o nazwie wybory 1989r ??? Czas pokaże.

    Osobiście z niecierpliwością czekam na te nowe monety. Trzeba przyznać, że jednak maja inwecje w naszym ukochanym banku centralnym ;)<br><br>Edytowany przez: arvelag, w: 2008/11/07 17:07
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8120

    dziwnie się robi... tylko do polowy monet srebrnych będzie złoto, ale w tym jedna 25 zł, tak jak planowano- waga okolo 1 gram, historia muzyki rozrywkowej? dziwne... i wszystkie sreberka 100 000 nakladu...
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8123

    Zmiamy naprawdę duże, z kilku się ciesze. Ale NBP coraz bardziej mnie zaskakuje, z pierwszego planu technicznego malo co pozostało.

    Najbardziej cieszę się z monety z Niemenem.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8126

    Mnie najbardziej zastanawia dlaczego w planie jest puste miejsce w rubryce rocznica 1939r ? Co planują tam wcisnąć ??? Wielka zagadka
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8129

    chyba miał byc dwukropek bo wtedy złoto ma motyw Warszawski a srebro Wieluński, może być ciekawie

    ale i tak, ja najbardziej czekm na husarię! Po roku przerwy, po tym wyczekiwani wreszcie będzie kolejna z serii
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8209

    hmmm... Dość spory nakład złotej 25 zł 40 tys. ;-) Przy nakładzie 8,8 tys. 50 zł z tego roku. Najbardziej ciekawie zapowiada się chyba moneta z Niemenem. Początek nowej serii.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8210

    A ja cieszę się z Husara i z Jaszczurki. Ludzie będą musieli poczekać z odzyskaniem pieniędzy a husarz wychodzi i mam nadzieję jeżdziec i rycerz podskoczą.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8211

    NBP ma poprostu genialny marketing. Ujwaniła kilka mglistych informacji, a wszyscy podniecamy się towarem jaki ma pokazać sie na rynku w prszyszlym roku emisyjnym. Spece od marketingu mogliby sie od nich uczyć.

    Z 25 zł będę cyrki jakich mało. Cena jeżeli bedzie przystępna może spowodować mega spekulacje, nakład bardzo mały w porównaniu do sreber. Zainteresownanie kolekcjonerów i spekulantów bedzie według mnie ogromne
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 6 miesięcy temu #8214

    Ja myślę jednak, że sens zmian NBP to próba walki ze spekulacją, ale powiedzmy sobie szczerze, wychodzi to torchę nieporadnie.

    Dla mojej przyjemności to może być jeszcze 10 zmian planu, tak czy inaczej nie kuię blachy w przedsprzedaży. Będzie w emisji 10 czy 20 sreber o nakałdzie 50.000 lub 200.000 tys, niewiele mnie to interesuje - tak czy siak po sztuce do kolekcji będe kupował.
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 5 miesięcy temu #8362

    o zawieruchach wokół planu emisyjnego pisze Gazeta prawna na swoich stronach:

    biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/96284,nb...ie_numizmatykom.html
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 4 miesięcy temu #8933

    Nakłady nadal wysokie, ale przy polityce NBP nie ma się co tym sugerować. W zeszłym roku (2008) z tego co czytałem, to zapowiadali ok. 60 tys. na Ag, a skończyło się jak wszyscy wiemy. Na razie jest 100 tys. zobaczymy jaki będzie popyt. Możliwe, że nie taki duży, skoro 2008 przyniósł raczej straty (mam na myśli, że moenty są warte mniej niż w emisji).
    Ja wiele kombinował nie będę. Z każdej monety 2 x srebro i woreczek GN. Już nie chcę kupować na sztyki, bo potem mam odciski palców Pani z kasy. Woreczek mogę otworzyć i sprzedawać na sztuki, a kilka sobie zostawić do kolekcji. Jak nakłady będę ciekawe, to może kupię więcej sreber niż 2, a jak nie ciekawe, to może ograniczę się do 1 sztuki.
    Osobiście największy senstyment poczułem do Cz. Niemiena. Myślę, że fajna seria się zacznie, jeśli ktoś lubi polską muzykę (ciekawe, czy pod koniec serii będzie Doda?! ;P).
    Ze względów inwestycyjnych do poza Jaszczurką szansę upatruję też w Husarze. Tyle, że tę pierwszę pewnie będzie ciężko dostać chyba, że kupię abonament, ale jeszcze nie jestem do tego przekonany.
    Ciekaw jestem jak z tą złotą 25 zł. Nakład duży jak na złoto, ale zbliżony do srebra sprzed kilku lat. Ważne po ile będzie cena emocyjna. Mało się na tym znam, ale nie mam jakiegoś przekonania, że to będzie wielki hit. Jednak też nie bardzo wiem z czym miałbym to porównać. Nie ma podobnych monet.
  • Odp:PLAN TECHNICZNY 2009 15 lat, 4 miesięcy temu #9071

    NO właśnie jeśli chodzi o srebra to dali wszystki około 100.000. Tylko teraz rodzi się pytanie, czy te nakałdy pozostaną bez zmian, czy przed samą emisja będą wędrowały w górę lub w dół w zależności od sytuacji i ewentualnych spekulacji na rynku.

    Mam nadzieję, że co do samych emisji to juz koniec zmian i nie będzie cieć lub dokładania czegokolwiek do planu.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.40 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information