Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wejście Polski do strefy euro

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Wejście Polski do strefy euro 16 lat, 3 miesięcy temu #698

    witam peeps!

    chcialbym poruszyc temat dotyczacy ceny sreberek i NG po wejsciu Polski w wspolna walute euro. Czy waszym zdaniem ceny sreberek i NG beda drozec czy malec!?

    moim zadniem jak wskazuja wszystkie znaki na niebie beda prawdopodobnie taniec a szczegolnie NG ;)

    prosze o wasze opinie ;)

    pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/17 21:06
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #699

    z tego co zauważyłem temat ten był już poruszany na tym forum... więc wg mnie nie potrzebne dublowanie tematu...

    i pytasz jako kolekcjoner czy osoba nastawiona na sprzedaż i zyski?

    to tylko moje zdanie ale... prawdziwy kolekcjoner (nie profesjonalista, nie handlarz itp) nie zadaje takich pytań... nawet jeżeli monety miałyby stanieć to kolekcjoner nie będzie czekał kilka lat by kupić monety...

    dodam, że nawet jak będziemy mieli walutę w euro to mennica nadal powinna wydawać monety kolekcjonerskie NG i srebrne. Kolekcjonerskie to nie obiegowe do płacenia więc nie powinni z nich rezygnować.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #701

    Zgadzam sie z moim przed mówca w 100%.Ten kto kolekcjonuje monety bo to jego pasja i hobby nie patrzy czy monety zdrożeją czy stanieją bo i tak będzie je kolekcjonował.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #703

    oka
    pytam sie jako kolekcjoner! bo na wiekszosci forach pisza ze \&quot;mamy jeszcze 4 lata i czas na wysprzedanie monet III RP zanim wprowadza euro\&quot;!

    aaa sprzedawac nie mam zamiaru ;o)

    chcialem tak sie zorientowac poniewaz zastanawia mnie jak to bedzie z naszymi sreberkami jak bede jush w podeszlym wieku ;) no sami rozumiecie ;)))

    pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #704

    może i tak piszą na większości forach... ale jak będzie naprawdę tego nie wiedzą najwięksi mędrcy ;)...

    moim prywatnym zdaniem NG te droższe może i stanieją, ale co do spadku cen srebrnych lustrzanek 10 i 20 zł to mam wątpliwości... srebro jak i złoto zawsze w cenie i monety srebrne także... wystarczy popatrzeć na ceny srebrnych lustrzanek z całego świata... cały czas są w cenie...

    ja osobiście nie pogniewałbym się jakby ceny srebrnych lustrzanek spadły do ok 50-70 zł.

    a nawet jakby ceny monet spadły do 1gr to dla prawdziwego kolekcjonera każda jego moneta będzie bezcenna...

    przy okazji nasunęła mi się taka myśl... czy chociaż część kolekcjonerów interesuje historia danej monety? To czego dotyczy, dlaczego i jak powstał jej wizerunek itp.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #713

    ceny najpierw powinny spasc ale potem beda stopniowo rosnąć
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #716

    Ceny NG walnął gębą o dno i to w zastraszającym tempie. 20 i 10 zł pewnie tylko lekko zawahają (max. 35 % spadek ceny :P), po czym powinny zatrzymać się na pewnym poziomie.

    A jak to było w innych krajach po wprowadzeniu Euro? Może to wprowadzi nas na odpowiedni trop? ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #717

    W niemczech zainteresowanie markami spadło a co za tym idzie ceny tez spadły.

    Ja jestem pewien że większość NG (szczególnie przewartościowane zwierzaki) spadną na łeb. Zwierzaki srebrne też sa bardzo drogie i też to spadnie. Wszystkie monety które sa teraz drogie bo ludzie się nimi interesują powinny spaść bo zainteresowanie większości pójdzie w nowości - kolekcjonerkie euro.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #771

    oj nie straszcie mnie, ja jestem cholernym inwestorem, i chce miec za moje srebne monety godziwy dodatek do emerytury za 30 lat! ale za każdym razem jak ogladam moja skromniutka kolekcję, to uświadamiam sobie, ze wolałbym jednak nie mieć takiej konieczności i raczej dokupować monety na starość :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #772

    Co do ceny GN-ów to się z wami zgadzam.Cena na pewno spadnie i to zanim Polska wejdzie do strefy euro,a co do ceny sreberek i złotek,to w pierwszej fazie po wprowadzeniu euro,cena ich spadnie ale potem znów będzie rosnąc,a to dlatego że:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #773

    1.Prawdziwi kolekcjonerzy nie pozbędą sie ich od razu 2.Inwestorzy przerzucą się na euro.Możliwe jest że zaczną sprowadza także zagraniczne monety do polski 3.Nie wiadomo czy NBP będzie mógł wypuszczac polskie monety,a jeśli tak to czy będzie to robił i w jakich ilościach(myślę że na pewno nie takich jak obecnie)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #774

    Ale to tylko takie moje osobiste sugestie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #779

    jak te \&quot;drogie\&quot; i zawyżone cenowo żółte dwójeczki spadną to dobrze dla nas kolekcjonerów... myślę że wszystkie nie spadną... bo do ilu mogą spaść te za 2-3 zł? do 1 zł?

    co do srebrnych, podobnie jak wyżej... może spadną te z cenami zawyżonymi przez handlarzy... reszta będzie się trzymała w cenie 50-100 zł... srebro a tym bardziej złoto jest w cenie... cena złota leci cały czas w górę więc myślę że złote nie spadną...

    \&quot;Ceny złota osiągnęły w poniedziałek kolejny rekordowy pułap. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku za uncję płacono 929 dolarów i 80 centów. Tyle kosztował ten kruszec w kontraktach na luty i była to cena najwyższa w historii.\&quot;
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #786

    sderrek napisał:
    jak te \&quot;drogie\&quot; i zawyżone cenowo żółte dwójeczki spadną to dobrze dla nas kolekcjonerów... myślę że wszystkie nie spadną... bo do ilu mogą spaść te za 2-3 zł? do 1 zł?


    aż tak na pewno nie spadną ale np. AUgust niedawno się sprzedawał po 1500 zł - przecież to jest zwykła 2 zł NG. Takie napompowane monety moga spać ale wiadomo, że nie do zera tylko np. do 300-400 zł co i tak jest drogo za tą monetę.


    co do srebrnych, podobnie jak wyżej... może spadną te z cenami zawyżonymi przez handlarzy... reszta będzie się trzymała w cenie 50-100 zł... srebro a tym bardziej złoto jest w cenie... cena złota leci cały czas w górę więc myślę że złote nie spadną...

    Ja myślę, że nawet więcej niż 50-100. Tutaj również pisze o cenach zwierzaków które kosztują np. 1500 zł a o szlaku bursztynowym za 3500 już nie wspomnę - przecież tego wyszło ponad 50 000.

    Jedno jest pewne - ja mam wiele monet i nie mam zamiaru ich sprzedawać to monety to coś więcej niż tylko % zysku.


    \&quot;Ceny złota osiągnęły w poniedziałek kolejny rekordowy pułap. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku za uncję płacono 929 dolarów i 80 centów. Tyle kosztował ten kruszec w kontraktach na luty i była to cena najwyższa w historii.\&quot;


    No to trzeba kupować złote monety - kto by pomyślał, ż emożna kupić złota monetę w cenie sreberka :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 16 lat, 3 miesięcy temu #792

    Ja teraz skupiam sie przede wszystkim na srebrnych 10(te zaś z kolei są stosunkowo tanie a nakład ich nie jest zbyt duży www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...etail&amp;id=135) i 20 ,a złotka mam zamiar kupowac i kolekcjonowac w dalszym etapie.Zdaje sobie sprawę że prawdopodobnie wybieram złą kolejnośc ale cóż.Na złotka na razie nie mam funduszy<br><br>Edytowany przez: Kiep84, w: 2008/01/30 11:44
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:EuRo 15 lat, 4 miesięcy temu #8997

    Wiecie co o tym wszytki uważam mam 17 lat kolekcje zaczołem od 2 zł NG w wieku 9 lat, w tej chwili interesuje sie takzę sreberkami 10 zł i 20 zł a także złotkami i nie wyobrażam sobie sprzedania choć jednej z moich monet bez względu na to co sie stanie z jej cena dla mnie to cena moze spaść bez róznicy ( choć wiadomo zę w podświadomosci każdy liczy na wzrost) ale nie wyobrażam sobie sprzedać monete którą mam 9 lat i choć moze nie jest w 1 stanie to i tak nie jest na spzredaż wiec problem spadku cen dla prawdizwych kolekcjonerów nie powinie mieć znaczenia :)
    To moje skromne zdanie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:EuRo 15 lat, 4 miesięcy temu #9001

    3.Nie wiadomo czy NBP będzie mógł wypuszczac polskie monety,a jeśli tak to czy będzie to robił i w jakich ilościach(myślę że na pewno nie takich jak obecnie)[/quote]
    No właśnie chyba nie będzie mógł wypuszczać jako monety tylko medale, bo jako takiej waluty polskiej zwanej złotym już nie bedzie tylko polskie euro. \&quot;Wszystkie monety i banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.\&quot; To cytat ze strony NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:EuRo 15 lat, 4 miesięcy temu #9003

    Myślę że spadek cen bedzie chwilowy, bo NG zastąpią 2 euro a sreberka pewnie 5 i 10 euro wybite w srebrze ale zobaczymy.
  • Odp:EuRo 15 lat, 4 miesięcy temu #9010

    Vavv napisał:
    3.Nie wiadomo czy NBP będzie mógł wypuszczac polskie monety,a jeśli tak to czy będzie to robił i w jakich ilościach(myślę że na pewno nie takich jak obecnie)

    No właśnie chyba nie będzie mógł wypuszczać jako monety tylko medale, bo jako takiej waluty polskiej zwanej złotym już nie bedzie tylko polskie euro. \&quot;Wszystkie monety i banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.\&quot; To cytat ze strony NBP.[/quote]

    Monety kolekcjonerskie nadal będą emitowane, lecz nie będa to mógł być nominał 2.

    MOże okolocznościowe będą 50 centówki z srebro 1,5 lub 5 euro kto wie.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:EuRo 15 lat, 4 miesięcy temu #9011

    Będzie mógł być nominał 2 euro. Jedna emisja w roku, ewentualnie dwie, czasem ta druga to rocznica wydarzeń ważnych dla całej UE- np. podpisanie Traktatów Rzymskich, jeśli są bardzo ważne dla jakiegoś narodu mogą zostać wyemitowane jako moneta 2 euro. I nakład rówież jest ograniczony.

    Każdy kraj członkowski Eurosystemu może raz w roku wyemitować monetę okolicznościową o nominale 2&amp;#8364;. Monety te mają te same motywy i cechy, a także taką samą stronę wspólną jak zwykłe monety o nominale 2&amp;#8364;. Odróżnia je motyw okolicznościowy na stronie narodowej.


    Europejski Bank Centralny- www.ecb.int/euro/html/index.pl.html

    Jeśli patrząc na inne kraje to np. srebrne są 1 1/2 euro, 5 euro, złote 10 i 20 euro. Ale to każy kraj będzie mógł sam sobie wybrać.<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2009/01/03 22:06
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information