Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Banknot kolekcjonerski 2008

  • Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7267

    oto informacja ze strony emonety.pl:

    \"Uprzejmie informuję, że w dniu 30 października 2008 r. zostanie wprowadzony do obiegu banknot kolekcjonerski „90. rocznica odzyskania niepodległości” o wartości nominalnej 10 zł, wielkości emisji 80 000 szt. oraz cenie 15 zł.

    Banknot ten będzie dostępny dla naszych abonamentariuszy we wszystkich rodzajach abonamentu.


    Zespół emonety.pl\"

    Narazie tyle wiadomo.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7273

    jeśli to NBP wydaje to jest ok. tylko 5 zł wyższa cena, a nie tak jak przy Papieżu 40 zł. może być ciekawie...
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7363

    Ale i NBP i skelpy numizmatyczne są bardzo tajemnicze. Nagle ni z tego ni z owego pojaiwła sie informacja o owym banknocie.

    Na stronach NBP cisza, nikt nic nie pisze, nikt nic nie wie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7572

    Byłem wczoraj w NBP (oddział Poznań)i zasięgnąłem trochę informacji o banknocie. Prawie dokładnie cytując kasjerkę brzmiało to tak.\"Dokładnie jeszcze nic nie wiadomo, podobno ma być wyemitowany razem z dwójkami i podobno ma kosztować 15 zł\" bądź 18 dokładnie nie pamiętam.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7573

    U jakiej byłeś?Blondynki czy tej starszej co nic nie daje:D?
    Ja byłem dzis w NBP. Brak 5zł i 0,50zł-kartka wywieszona. Nie daja juz powyżej 1 saszetki-wszystkich nominałów. Nakład w 2008 będzie kosmiczny...
    Co do banknotu to firmy dużo pozamawiały, dostają na niego upust. Będzie w NBP kosztował 15zł, ja będę miał po 10zł;)Ciekawe jak się banknot przyjmie?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7576

    U starszej ale w kasie dla kolekcjonerów. A Później u blondynki i dostałem 2 woreczki 1 groszówek.
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7582

    z tym banknotem trochę jak w \"Procesie\" Kafki. COś jest na rzeczy ale nie wiadomo do konca co.
    • Filip70
    • Filip70

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7599

    Dziś odwiedziłem NBP w Krakowie przy ul. Basztowej i z ciekawości zapytałem o ten \"papierek\" i miły pan potwierdził, że emisja ma się odbyć 30.10.2008r. Ma to być 10-cio złotówka upamiętniająca 90. rocznicę odzyskania niepodległości, a cena emisyjna ma wynosić 15 zł.
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7648

    Ktoś coś wiećej wie z bardzije lub mnie oficjalnego źródła???
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7666

    Z nieskrywana satysfakcją podaję linka do wizerunku banknotu! OFICJALNE ŹRÓDŁO- NBP!!!
    www.nbp.pl/banknoty/kolekcjonerskie/2008...szalek_10zl_ban.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7668

    szkoda że to tylko dyszka ;))
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7674

    Przecież ten wizerunek banknotu opublikowano już z 2 miesiące temu, co to ma być za świeża informacja ?

    Proszę koniecznie obejrzeć zdjęcia w wysokiej rozdzielczośći

    www.nbp.pl/przeciazenie.html?aspxerrorpa...szalek_10zl_ban.html

    Także nie myślcie, że jest to jakiś news. Oszustwem jest pisanie, że jest to informacja z ostatniej chwili.
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 7 miesięcy temu #7685

    Być moze masz rację, ale gdyby choc kilka osób wiedizało, ze wizerunek jest tam umieszcozny to już danow znalażł by się na jakimś forum lub stronie.

    Także bynajmniej dla mnie jest to news, gdyz ja doipero wczoraj owy wizerunek zobaczyłem, jak zapewne 90% pozostałych osób.

    Ale nie ma co dzielić włosa na czworo. Generalnie banknot jest dosc ładny, ale ja osobiście bym wolał żeby było z nim jak z 2złGN, 10zł za 10zł i w obieg. To ubarwniłoby zapewne nasze banknoty obiegowe.
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7893

    Sa juz oficjalne informacje odnośnie banknotu z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości.

    Emisja 30.10.2008
    Cena emisyjna 15zł
    Nakład 80.000 sztuk
    Wymiary banknotu 138x69 mm

    Czy był ktoś dziś w NBP kupować banknot???<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/10/30 11:11
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7901

    Banknot ładnie się prezentuje w tym etui i ogólnie jest dośc ładny. Szkoda, że bez wyjmowania go nie ma możliwości obejrzenia drugiej strony.

    Zauważyliście, że jest na nim napisane \&quot;WARSZAWA, 4 CZERWCA 2008r.\&quot;
    czyli już w czerwcu jakieś rozporządzenia były?
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7902

    BYc moze ustalenia jakieś już był, ale był to wewnętrzne ustalenia NBP. BYłeś w banku po niego??? Był kłopot z zakupem?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7903

    w Poznaiu koło 20 minut się stało, bo w pewnym momencie zabraklo banknotów i musieli ze skarbca ściągać
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7939

    W Poznaniu nadal żadnych problemów z dostaniem dzisiaj, normalna kolejka. Czekałem ok 15 minut. Był limit na 3 banknoty na jedną osobę.
    Powiem szczerze, że warto było kupić banknot śliczny.

    Zdziwiło mnie, że nie było 2 GN z Bronisławem Piłusdskim, za to można jeszcze kupic 20 Gierymskiego po cenie emisyjnej. Brać póki tanio ;)
  • Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7971

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Banknot kolekcjonerski 2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7973

    Można powiedziec, że banda spekulantów próbuje zarobić. Nie wiem dlaczego niektórzy przepałacają 10 lub więcej za coś co na sąsiedniej aukcji można kupic taniej. Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że ludzie wcale nie zajmujący sie numizmtyką czy zbieraniem banknotów kupują.

    Zainteresowanie powinno utrzymac się jeszcze dwa tygodnie. Po święcie powinno wrócić do normy, czyli stabilizacja a nawet sądze ze nastąpi spadek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information