Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 90 rocznica powstania wielkopolskiego

  • 90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 5 miesięcy temu #8468

    Dzisiaj NBP zaprezentował oficjalne wizerunki tych monet, jakie są wasze wrażenia????

    Mi się podoba zarówno 10 jak i 200zł, 2 zł tak średnio.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 5 miesięcy temu #8469

    Powiem szczerze, że 2 zł takie sobie, a 10 i złota piękne.
    Ale najładniejsza jest 10 zł
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 5 miesięcy temu #8483

    PIĘKNE!
    Według mnie to jedna z najładnieszych emisji tego roku. Cieszę się, że na dwujeczce i sreberku jest patron mojej szkoły! Ten dodatek kokarda narodowa ciekawie podkresli o to o co walczyli Powstańcy. Złotko z ułanami...

    Cudna emisja...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 5 miesięcy temu #8500

    Projekt 10 zł jest o wiele lepszy niż 20 z niepodległości, Widać ze przyłożyli się do projektu nie to co do Herberta ( bardzo żałuje,że tak po macoszemu potraktowali mojego ulubionego poetę). Złotku również niczego nie brakuje, ale niestety nie stać mnie na nie ;(
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 5 miesięcy temu #8505

    UWAGA!!! KOLEJNA ZMIANA PLANU EMISYJNEGO!!!

    Monety wydane z okazji 90 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego wejdą do obiegu 22 GRUDNIA!!!

    Mam nadzieję, że nie będą dobijać przez ten czas i nakład nie poszybuje do góry...
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8776

    No to jesteśmy już po ostatniej emisji tego roku.

    W Poznaniu od rana, mimo niesprzyjającej pogody (deszcz) ustawila się kolejka po monety. Stała aż do \"zakrętu\"- około 50 metrów. Około 12 na monetę trzeba było czekać 30 minut, kolejka stała tylko w głównej sali.

    W mieście wiele osób mówiło, że mamy monetę \"z Naszym POwstaniem! Z Naszym zwycięskim Powstaniem!\"

    A jak emisja przebiegła w innych miastach?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8777

    Jak zwykle bez echa - 30 osób
    O 8:25 byłem już w domu z monetami. Bank otwierają od 8:00. Ja byłem o 7:50- takie zboczenie kolekcjonerskie :)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8778

    A w jakim mieście?

    Myslę, że w Poznianiu taki boom był bo to taki lokalny patriotyzm :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8810

    Ja kupiłem na allegro zarówno 10 zł jak i 200 zł. W dodatku jedna i druga moneta poniżej ceny emisyjnej nawet dodając koszt transportu. Może ktoś wyjaśnić ten \"fenomen\". Numizmatyką zajmuję się niezbyt długo i nie do końca rozumiem ten mechanizm. Po co ktoś kupuje monety, aby je natychmiast odsprzedawać poniżej ceny zakupu?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8811

    Są to sklepy , które kupują w większych ilościach i mają rabaty w NBP i im się opłaca sprzedać taniej. A dlaczego taniej - bo nakład mówi sam za siebie.
    PS. Może nie że im się opłaca sprzedać taniej , tylko muszą sprzedać taniej by nie stracić jeszcze więcej
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8816

    No właśnie nie bardzo mi to pasuje, bo np. monety 10 zł można było kupić na allegro blisko 10% taniej niż wynosi cena emisyjna. Nie sądzę, aby upusty w NBP były większe niż te 10%, a nawet jeśli tak by było to zapewne niewiele większe. Dlatego nie widzę w tym działaniu większego sensu.
  • Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8821

    największe upusty to 15%
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90 rocznica powstania wielkopolskiego 15 lat, 4 miesięcy temu #8926

    Ja chciałem kupić w Krakowie we wtorek 23.12. Byłem w banku chyba koło 8.30 i już srebra nie było! Byłem zaskoczony, bo wcale nakład nie był niski. O złoto nie pytałem, NG dostałem cały woreczek.
    W tej sytuacji w trakcie świąt zakupiłem na allegro 2 x Ag w sumie z wysyłką 123,50 zł, czyli tyle co w NBP bym zapłacił.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information