Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pekin 2008

  • Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #949

    Jak wam sie podobają te monety? Ja szczerze powiem, zę w tych 3 najabrdziej podoba mi się dwójeczka. Choc z końcową oceną warto poczekac emisji, kiedy to zobaczymy je w realu:)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #950

    wszystkie są fajne - fajnie to opisałeś nawiązując tym kwadratem w środku do starochińskich monet.
  • Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #960

    Dzięki, tylko ciekawe czy przy tworzeniu tej monety mieli to właśnie ma myśli aby nawiązac do starchińskich monet?
  • Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1241

    no i mamy oficjalne wizerunki monet Pekin 2008. Emisja w lipcu, ale wizerunki już teraz. Przypuszczam, zę ten pośpiech spowodowany jest tym, że NBP zauważył, ze na forach pojawiają się wizerunki nieoficjalne.
    Na jednym z forów internetowych pojawiły się zdjęcia prób monet srebrnych Pekin 2008.
    Co teraz sądzicie o tych monetach?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1243

    mi się podobają są niezłe! :D
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1244

    Ładne monetki na Allegro sprawdziłem komplet 10 wraz 2 NG chodzą po 199 zł. To jeszcze pół roku ale nic mnie już nie dziwi.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1248

    najbardziej podoba mi sie ta z bursztynem w srodku pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1250

    jak myslicie sympatyczni koledzy z czego ta kula bedzie zrobiona? bursztynek czy zloto? ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1251

    na bursztyn to nie wygląda, złoto za drogie - może to srebro platerowane złotem?<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/02/19 21:41
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1255

    hmmmmmmm daje do myślenia ;D
  • Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1258

    jedno jest pewne, widac, ze do projektu obydwu 10zł ktoś bardzo się przyłożył. Monety sa dopracowane,ładnie się wszystko komponuje. Najbardziej niesamowite jest to, ze gdzies sa juz próbne monety Pekin 2008. Namacalnym dodowem sa te dwa zdjęcia w artykule. Oj to byłby rarytas gdyby wpadł na aukcję:):). Swoją droga skoro sa próby Pekinu to i inne monety podenominacyjne też powinny je miec, ale jak do tej pory ja sie nie spotkałem z nimi.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1261

    Mi bardzo podoba sie ta srenrna moneta 10zł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1277

    Piotr_k84 napisał:
    jedno jest pewne, widac, ze do projektu obydwu 10zł ktoś bardzo się przyłożył. Monety sa dopracowane,ładnie się wszystko komponuje. Najbardziej niesamowite jest to, ze gdzies sa juz próbne monety Pekin 2008. Namacalnym dodowem sa te dwa zdjęcia w artykule. Oj to byłby rarytas gdyby wpadł na aukcję:):). Swoją droga skoro sa próby Pekinu to i inne monety podenominacyjne też powinny je miec, ale jak do tej pory ja sie nie spotkałem z nimi.



    I myśle że sie nie spotkasz bo będą gdzieś zaszufladkowane u kolekcjonera ze sporą ilością kasy (także sprzedaż mu nie potrzebna :P), który ma niezłe chody w NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1366

    jak myślicie sympatyczni koledzy do jakiej liczby wzrosnie wielkość emisji pekinu z 73 tyś sztuk na ... ja obstawiam na 150 a wy ?? jesli do takiej liczy dojdzie czy bedzie ona hitem dla inwestorów? mi i tak rybka ;D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1367

    Ja myśle, że po ostatni spadku cen monet już nie bedzie aż tak wielkich nakładów. Inwestorzy myśle zrozumieli że numizmatyka to nie kura znosząca złote jajka. Można na niej zarobić ale to co się działo ostatnio to była paranoja. Dlatego już nie powinno być już takiego popytu na monety a co za tym idzie skończą się astronomiczne nakłady. Taka jest przynamniej moja opinia a co bedzie to sie zoabczy :D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1368

    może i masz rację bo jak ostatnio wlazłem na allegro i zobaczyłem jak inwestorzy handluja po 100 sztuk to im to nie schodzi ! oczywisice kupuje garstka ludzi ! i da sie to zauwazyc!

    3mam cię za słowo co do nakładów :D

    pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1382

    Narodowy Bank Polski postanowił wznowić przyjmowanie zamówień od firm numizmatycznych jeszcze w tym roku. Wobec tego jesteśmy w stanie przyjąć nowych Klientów na naszą liste abonamentową, rozpoczynamy 19 lutego. Zapisy na rok 2009 rozpoczniemy w maju po ukazaniu się planu technicznego.

    Nikt nie ma wątpliwości, że wobec takiej polityki NBP należy się spodziewać dużo większych nakładów niż dziś. Naczelnik DES'u w rozmowie telefoniczniej poinformował nas, że nakłady
    monet srebrnych od II kwartału tego roku mogą wynosić 150-180 tysięcy,
    monety złote na poziomie 12-20 tysięcy,
    natomiast mała 25-złotówka rzędu nawet 100 tysięcy. Prosimy mieć na uwadze powyższe składając swoje zamówienie.

    Jest to informacja ze sklepu w ktorym mam juz abonament
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1383

    To może odrazu podnieść nakłady tych monet do 40 mln sztuk! Każdy może kupić tylko jedną monete i problem z głowy! Nikt tym nie będzie handlował i każdy dostanie! Albo zróbmy z tych monet zwykłe obiegówki! Prawie 200 tyś. to początek!



    Oby ktoś się opamiętał przy dopisywaniu kolejnych zer przy wielkości emisji następnych monet!
    Bo NBP to chyba nie znaczy Numizmaty Bite Przemysłowo?
    A może się mylę???
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1389

    To smutne ale z drugiej strony to będzie łatwo zebrać całą kolekcje monet i ukruci się goscią na Allegro!!!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pekin 2008 16 lat, 2 miesięcy temu #1391

    to sie mylilem ;)
    a mi sie wydaje ze chyba tylko w tym roku beda takie kosmiczne naklady zeby ustudzic zapaly ludzi i inwestorow zeby nie bylo takiej kichy z korzonkiem i sokolem bo swiat patrzy ;D
    ale to moje zdanie a co bedzie to bedzie! w taki razie po dwie sztuki z kazdej wychodzacej monetki do paltey i zabieram sie na litewskie ;o) jak to moja znajoma z litwy napisala ...it is rare ;D

    pozdrawiam!
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information