Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ukraina

  • Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #1935

    Postanowiłem założyc osobny wątek dot. Ukrainy, bo pisanie w jednym o Ukrainie i BIałorusi nie ma sensu.

    Znalazłem dziś na allegro aukcję z monetą \"Rok szczura\" temat roku szczura poruszany na wielu monetach różnych krajów. Generalnie UKraina większośc monet emituje bardzo łądnych, lecz moim zdaniem ten szczur trochę im sie nie udał:) Nie wygląda jak szczur tylko zadowolona myszka:).
    Srebrne 5 Hryvien o nakałdzie 15.000 z diamentem.





    Drugra sprawa to bodajże pierwsza oksydowana moneta ukraińska. Ja pierwszy raz spotkałem się z nia na aukcji. Emitowana nako 5 i 20 hryvien. Tematyka bardzo smutna ale sama moneta dośc ciekawa. Jak na 5 hryvien cena ok. 40zł w licytacji nie jest złą:), ciekawe jak jje losy potoczą się dalej.

    oto namiary na monetę.

    www.bank.gov.ua/ENGL/Bank_coin/Yuv_mon/C...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/15 13:01
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #1937

    Wg mnie ukraińska moneta wydana dla upamiętnienia chińskiego roku szczura jest znacznie ładniejsza od monet wyemitowanych z tej samej okazji przez inne kraje, jak np.:
    1/4 euro \&quot;Rok szczura\&quot;, Francja:


    1 dollar \&quot;Rok szczura\&quot;, Niue Island:


    Pod względem inwestycyjnym też nie jest najgorsza. Cena emisyjna to 261 UAH, czyli około 130 zł, nakład wynosi zaledwie 15 tysięcy sztuk, a dodatkowo moneta ma \&quot;gadżet\&quot; w postaci prawdziwego diamentu (0,01 karata) w oku zwierzątka.
  • Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #1942

    NO tak ale zobacz, ze ten szczur na monecie francuskiej wygląda jak prawdziwy szczur, a ten ukraiński jakis taki zabiedzony, wygląda jak jakas mysz polna
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #1991

    Witam
    Mi osobiście bardziej podoba sięten francuski i nie ukrywam że chyba sięna niego połakomie.
  • Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #2094

    Tomas nie było sensu zakłądac nowego tematu o UKrainie, więc Twoje pytanie zamieiłem tutaj. Mam nadzieję, ze nie masz mi tego za złe?
    Z góry przepraszam

    Tomas bak pyta:

    gdzie mozna zakupic abonament na monety ukrainskie??
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #2095

    ;)
  • Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #2096

    Ja osobiście nie słyszałem o tym, gdzie i czy wogóle istnieje coś takiego jak abonamenty na monety ukraińskie.
    Sądzę, ze jesliby były to z pewnością byłyby w powszechnym dostępie i niejeden zwęszyłby w tym \&quot;interes\&quot; :):):)
  • Odp:Ukraina 16 lat, 1 miesiąc temu #2457

    Fah gratuluję artykułu. Bardzo fajnie wyszedł.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ukraina 16 lat temu #2515

    Piotr_k84 napisał:
    Fah gratuluję artykułu. Bardzo fajnie wyszedł.

    Już ma ponad pół tysiąca wyświetleń. ;)
  • Odp:Ukraina 16 lat temu #2519

    :):) tym bardziej gratuluję:)
  • Odp:Ukraina 15 lat, 12 miesięcy temu #3525

    I nowa blaszka ukraińska pojawia się w sprzedaży:
    100 lat Kijowskiego ZOO. O gustach się nie dyskutuje ale dla mnie nie jest to moneta pierwszej urody- powiem, że średnia.

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ukraina 15 lat, 12 miesięcy temu #3526

    Bo to nie jest moneta typowo kolekcjonerska, tylko zwykła okolicznościowa obiegówka, jak polskie GNy.
  • Odp:Ukraina 15 lat, 12 miesięcy temu #3528

    No tak ale porównując do starszych 2 hrywnówek .....ta jest powiem szczerze kiepska, tak samo jak współczesne GNy w porównaniu do starszych rocnzików.

    Mało się starają projektanci
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ukraina 15 lat, 12 miesięcy temu #3533

    niestety... coraz gorzej się starają i coraz gorsze monety im wychodzą...
  • Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4054

    Ciekawy jestem wizerunku tegorocznego zwierzaka, oby tylko nie skchanili, żeby pozostał w konwencji poprzednich zwierzy.

    narazie pozostaje nam to:
    pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%99p_kasztanowaty
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4085

    sderrek napisał:
    niestety... coraz gorzej się starają i coraz gorsze monety im wychodzą...

    Moim zdaniem ukraińskie monety są z każdym rokiem piękniejsze.

    Odnośnie zwierzaka, podobno tegoroczny projekt nie będzie powalający. :(
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4097

    rzecz gustu... ogólnie ładne mają monety... ale porównaj ze starymi... tamte mi bardziej odpowiadały... chociaż tak naprawdę ja do każdej monety podchodzę indywidualnie... i albo dana moneta przyciągnie moją uwagę albo nie...
  • Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4265

    Dzięki naszemu użytkownikowi, romkowi222 (fah)wiemy o tym o czym jeszcze mało kto wie. Z \&quot;tajnych\&quot; źródeł:):) udało mu się zdobyc plan techniczy na 2009 rok monet ukraińskich. Serdecznie dziękujemy.


    NBU na swoich stronach opublikowało wizerunke sępa. Szkoda tylko, że zdjecia na ich stronie sa tak słabej jakoś, ale lepsze to niż nic.

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4274

    hmmm... niczego sobie ptaszek ;)...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ukraina 15 lat, 11 miesięcy temu #4283

    sderrek napisał:
    hmmm... niczego sobie ptaszek ;)...

    Zdjęcie jest po prostu fatalne. Te monety są prześliczne (sam mam 2 ukraińskie zwierzaki, więc wiem, co mówię), a NBU zamieszcza tak marne zdjęcia, że aż żal patrzeć jak \&quot;marnują\&quot; piękno tych monet. Ale napisałem do nich skargę na zdjęcia, przesyłając w załączniku prześliczne zdjęcia amerykańskich monet i polskiego sokoła, porównując do ukraińskich fotografii. W rzeczywistości Sęp jest wg mnie ładniejszy od sokoła i równie ładny jak amerykański orzeł bielik, a spójrzcie jak to piękno zostało zmarnowane na oficjalnym zdjęciu NBU:
    <br><br>Edytowany przez: fah, w: 2008/05/24 16:13
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information