Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: NIetypowe pytanie, sprawa i czeska korona

  • NIetypowe pytanie, sprawa i czeska korona 12 lat, 8 miesięcy temu #24374

    Nie ma to za wiele wspólnego z numizmatyka, ale nie miałem gdzie zapytać,a danych znaleźć też nie mogłem.
    otóż moja znajoma Czeszka wysłała mi niedawno 1 czeską koronę (obiegową z 2006) na szczęście i pomyślałem ze miło jej będzie jak zrobię z tej korony wisiorek.
    wywierciłem 3 mm otworek w miejscu załamywania się 1, starałem się nie uszkodzić lwa, ale cóż stracił 1/2 głowy, musiał bym lekko to jeszcze wypolerować bo trochę spaprałem ale nie istotne. Z jakiego materiału wytwarzana jest obecna 1 korona?
    Czy jest to Zn? czy coś innego? czy jest czymś powleczona czy jedynie wypolerowana?
    (czy otwór nie będzie w jakiś sposób korodować) przy wierceniu zauważyłem ze materiał jest dobry? ale czy jak będę nosił ta monetę na rzemyku nie będzie to w jakimś małym stopniu negatywne dla zdrowia? dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam
  • Odp: NIetypowe pytanie, sprawa i czeska korona 12 lat, 8 miesięcy temu #24380

    znalazłem informacje, że jest to stal galwanicznie pokryta niklem, więc raczej szkodliwe nie jest, ale moje pytanie czy otwór nie będzie korodował, jeśli tak to w jaki sposób można go jakoś zabezpieczyć?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: NIetypowe pytanie, sprawa i czeska korona 12 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez arturo!. #24383

    Często stosowane w praktyce powłoki galwaniczne mogą pełnić bardzo różnorodne funkcje. Przyjmując to kryterium można wyróżnić między innymi powłoki ochronne, mające za zadanie ochronę metalu podłoża przed skutkami korozji, a także powłoki dekoracyjne, nakładane na powierzchnie w celu poprawienia jej wyglądu zewnętrznego. Oczywiście konkretna powłoka może spełniać obie funkcje jednocześnie.

    www.bryk.pl/teksty/liceum/chemia/chemia_...k_galwanicznych.html

    Moneta na pewno pokryta jest na wierzchu niklem a po przewierceniu w otworze jest sama stal... Zabezpieczyć ją trzeba jak przedmoty stalowe ( lakier, farba, cynkowanie...)

    www.cnc.info.pl/topics66/czym-zabezpiecz...d-korozja-vt3954.htm)
    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.15 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information