Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nie będzie już kopiejek?

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6805

    Centralny Bank Rosji proponuje wycofanie z obiegu monet o nominale jedna i pięć kopiejek. Ich los może zostać rozstrzygnięty już do końca bieżącego roku. Szacuje się, że koszt produkcji jednej kopiejki jest co najmniej sześć razy wyższy od wartości nominalnej. Ponadto z przeprowadzonego ostatnio sondażu wynika, że 91% Rosjan popiera taki pomysł.
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6807

    Wiele krajów niestety albo stety tak robi, nie tak dawno Węgry wycofały 1 i 2 forinty. Powód był taki sam jak w pryzpadku Rosji.

    ps. nie wiem czy Dania także tak nie postąpiła.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6812

    to ten kolekcjoner kopiejek straci materiał kolekcjonerski
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6814

    mówisz o tym, który zbierał na kilogramy, o któym było głośno niedawno???

    Ale skoro zostaną wycofane to staną się obiektem typowo kolekcjonerkim :) MOże z carsije Rosji pzrerzuce się też na XX wiek:):)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6816

    tak, tak o nim mówię
    ale w sumie to czysto kolekcjonerski charakter będą miały...warto by się zaopatrzyć w kilka
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6826

    Mam pytanie odnośnie kopiejek. Trochę z innej beczki ale nie będę zakładał osobnego wątku na jedno pytanie. Czy istnieją próbne kopiejki? Nigdy o takowych nie słyszałem dlatego czekam na wasze opinie-fakty.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 8 miesięcy temu #6830

    prawdopodobnie tak. nasze obiegówki też mają swoje próby. można je zobaczyć w muzeum NBP i Zamku Królewskim w Warszawie.
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6874

    Napewno są próbne kopiejki, każde monety mają tego typu próby. Mennica zanim wybije cały nakałd, często są to dzieistki milionów, musi zrobić egzemplarze próbne, aby sprawdzić metal, stempel itd.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6875

    Tylko powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie widziałem na zadnej aukcji czy to allegro, e-bay czy na najróżniejszych kiermaszach żadnej próby kopiejek. Mam nadzieje że kiedyś je zobacze, a może nawet wpadnie w moje \"rączki\". :D
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6876

    sądzę, ze nawet granic Rosji nie przekroczyły. :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6877

    Z zasady teoretycznie żadne monety próbne nigdy nie powinny przekroczyć próg mennicy. Ale praktyka bywa inna...
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6878

    A w Rosji jak się mówi, że ma nie przekroczyć progu mennicy to nie przekroczyc, u nas bywa wimy jak :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6963

    Mam pytanie: W Jaki sposób tanio dostać współczesne monety Rosji nie wyjeżdzając do niej?
    Nie wybieram się do Rosji ani nie znam nikogo kto tam ostatnio był.Czy da się tanio takie monety dostać tutaj w Polsce?
  • Odp:Nie będzie już kopiejek? 15 lat, 7 miesięcy temu #6966

    mówisz o monetach kolekcjonerskich czy obiegowych???? Zarówno jedne jak i drugie pojawiają się na allegro.

    allegro.pl/3671_od_1918.html?order=t&view=gtext
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information