Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: grading

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:grading 15 lat temu #10485

    będę następnym razem w Polsce to postaram się o ile nie zapomnę - niestety kolekcje mam w 2 krajach i akurat ta monetka jest w Polsce :(
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:grading 15 lat temu #10486

    ale już znalazłem podobną na necie daje linka:
    shopping.msn.com/prices/2009-$1-silver-american-eagle-ms70-ngc/itemid1144815797/?itemtext=itemname:2009-%241-silver-american-eagle-ms70-ngc
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:grading 15 lat temu #10497

    borsuk1977 napisał:
    Zresztą, żeby sprawdzić jakość polskiego gradingu i zrobić przełożenie na amerykański trzeba by było ogradować ze 100 monet w powiedzmy GCN, a następnie ogradować te same monety w NGC i porównać oceny. Tyle że kogo na to stać???


    napiszmy do NGC zeby nam zasponsorowali tą akcje ;) my będziemy mieć z tego potwierdzenie/obalenie opinii i polskim gradingu i mnóstwo frajdy a NGC w ten sposób zwalczy konkurencje :laugh: bo opublikowaiu takiego artykułu, na bank zwrosłoby zainteresowanie amerykańskim gradingiem, moim zdaniem przekonujące argumenty B) nie zebym chciał niszczyc polskie firmy,ale jesli to jedno wielkie robactwo...a robactwo sie tępi!!!
    • Eothain
    • Eothain

    O:grading 15 lat temu #10499

    A monety, które brałby by udział w teście zostałby nam rozdane, żeby uwiarygodnić wyniki, i każdy mógł popatrzeć jak kto ocenia ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:grading 15 lat temu #10502

    to mi się podoba ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:grading 15 lat temu #10503

    :) ta, .... i byłoby miło ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:grading 15 lat temu #10718

    Dla mnie sama idea gradingu jest zła, z jednej przyczyny: nie ma obiektywnych kryteriów, więc jest to subiektywna ocena sędziów, nie ma możliwości reklamacji , że nie zgadzamy się z oceną (chyba?), taki subiektywny sposób ocenianiami miałby sens przy bardzo wysokich notach (powyżej ms 67-68), ale nie przy notach niższych, skoro nie ma jasnych kryteriów, nie ma żadnej możliwość sprawdzenia czy ocenia jest faktycznie rzetelana
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:grading 15 lat temu #10722

    Ale przecież ocenia się według skali Sheldona i każdy stopień ma opis typu "pojedyncze mikroryski i przetarte najwyższe punkty monety". Ostatnie słowo zależy od gradiera, lecz to nie jest tak, że ocenia jak mu się podoba.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:grading 15 lat temu #10728

    tak, ale nie są to zbyt precyzyjna skala, nie określa się przecież wielkości mikrosrysek i innych parametrów
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:grading 15 lat temu #10729

    Sądzę jednak, że gradierzy mają na tyle dużo doświadczenia, że są w stanie wydać sprawiedliwą ocenę na podstawie tych faktycznie niewielkich informacji, które nam mówią niewiele.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:grading 15 lat temu #10743

    Ocena jest może i subiektywna ale jest wyznacznikiem stanu, generalnie np. w NGC ocenia jedną monetę NIEZALEŻNIE od siebie przynajmniej 3 expertów, przy czym nie mogą oni zajmować się komercyjnym sprzedawaniem lub kupowaniem monet. Ta zasada pozwala im być bezstronnymi i nieuwikłanymi w proces, czyli najzwyczajniej mówiąc nie mają żadnego interesu w tym, żeby komuś polepszyć lub pogorszyć oceną. NGC czy PCGS były krytykowane za bardzo surowe zasady gradingu i o ile wiem obecnie jest on łagodniejszy (np. dilerzy, przynajmniej niektórzy twierdzą, że monety gradowane w latach 80,90-tych gdyby dać do regradingu otrzymałyby lepsze noty nawet o 2 stopnie, dodatkowo kiedyś nie było np. pojęcia CAMEO dla lustrzanek).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:grading 15 lat temu #10751

    Ja nie mam zadnej trumienki w kolekcji ale mysle ze przy wartosciowych i starych monetach jest to dobra sprawa.Sklepy roznie wyceniaja monety.Na Allegro tez ciezko sie juz polapac /mennicza,prosto z woreczka,bankowa itp/.Zastanawialem sie jaki jest sens gradowac 2 NG ale tu chyba chodzi o podniesienie ceny.Wiadomo ze przy tych nakladach handlarzom ciezko zarobic ale juz monet idealnych bedzie malo wiec ceny mozna podbijac.Jaszczurka-w banku 2,-,w sklepach od 2,40 a grading MS 68 juz 45,- i tu juz jest zarobek /oczywiscie minus koszty gradingu/
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:grading 14 lat, 12 miesięcy temu #10760

    Tak tyle, że to MS 68 w polskim gradingu przy przełożeniu na amerykański by zapewne spadło ze 3 stopnie, wystarczy porównać sobie tabele gradingu NGC czy PCGS co do gradingu konkretnych monet (tyle że w NGC od jakiegoś czasu trzeba niestety opłacać abonament, żeby mieć do tego dostęp, w PCGS chyba nadal jest za free, a ANACS ma tylko populację amerykańskich jak narazie).
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information