Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: patyna

    • Offline
    • Oklaski: 0

    patyna 15 lat temu #10712

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie patyny. Czy patyna na monetach w gradingu jest czymś normalnym. Ostatnio kupiłem 20 zł Paź Królowej PR70 PCG i moneta ma początki patyny.
    Moneta nie jest na sprzedaż tylko do kolekcji (dopiero zaczynam przygodę z kolekcjonowaniem monet). Czy można dać PR70 jeśli jest patyna.

    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:patyna 15 lat temu #10713

    NO oczywiście, że TAK patyna nie ma wpływu na stan oceny numizamtu. Patyna jest normalna rekcją chemiczna jaka przechodzi każdy metal. Nawet ładowanie w trumny nie zamyka hermetycznie monet. Czyli jest tlen bedzie reakcja.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:patyna 15 lat temu #10714

    Dziękuje za odpowiedź, a jak to wpływa na wartość takiej lustrzanki ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:patyna 15 lat temu #10715

    Jak dla mnie nie ma to wpływu na wartość monety. Chociaż są tacy co uznają,że patyna dodaje urody monecie i jej cena wzrasta, istnieje też pogład ze patyna jest wadą dla monety. Ja przychylam sie do pierwszego stanowiska.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:patyna 15 lat temu #10716

    Dziękuje i pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:patyna 15 lat temu #10745

    Akurat slabowanie jest hermetyczne, a to że moneta zaczęła się patynować jest prawdopodobnie spowodowane następującymi czynnikami: wada kapsla np. pęknięcie czy brak szczelności, była otwierana. Normalnie moneta lustrzana nie powinna ulegać patynie po kilku latach. Niezmienia to faktu, że sama patyna nie wpływa na stan monety w gradingu.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:patyna 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez pan_lucjan. #10749

    nie zmienia to faktu, że kapsle nigdy nie są szczelne (nawet jak są w idealnym stanie), gdyż nigdy nie są hermetycznie zamykane :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:patyna 14 lat, 12 miesięcy temu #10761

    dobry kapsel powinien być szczelny, może nie 100% hermetyczny, ale generalnie powinien trzymać swoje środowisko po zamknięciu zwłaszcza fabrycznym.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:patyna 14 lat, 12 miesięcy temu #10770

    i tu nie mogę się zgodzić:) , albo coś jest hermetyczne, czyli całkowicie szczelne, albo po prostu powietrze ma dostęp do wnętrza. kapsle są ZAWSZE zamykane przez pracownika mennicy, tak więc o jakimkolwiek odizolowaniu numizmatu od otoczenia nie może być mowy. rola kapsla ogranicza się jedynie do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi (myślę, że żadną nowością jest stwierdzenie, że taką ochronę potrzebują bezwarunkowo podatne na zniszczenia lustrzanki)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:patyna 14 lat, 12 miesięcy temu #10777

    no trumienki nie sa zamykane prozniowo ale maja rowniez na celu zapobieganie przed wymiana powietrza w otoczeniu monety ktora nie jest korzystna
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information