Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kopie monet z Kemnicy

    • Offline
    • Oklaski: 12

    Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12783

    Witam, szanownych kolegów i koleżanki, dosyć niedawno obiło mi się o uszy, że kopie monet międzywojennych (prób) zostały wybite na polecenia jednego z twórców katalogu monet popularnych. Co powiecie na temat tych kopii, warto czy nie warto się nimi zainteresować? Sam osobiście szukam srebrnej kopii konstytucji z Kremnicy, ale na allegro rzadko się zdarza, a ostatnia osiągnęła dosyć wysoką cenę. Ktoś może posiada ją w swojej kolekcji? Jeżeli tak, to czekam na opinie.
    • Modsog
    • Modsog

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12785

    Hmm ogólnie nie jestem zwolennikiem kopii, lecz nawet miałem ochotę kupić kopię konstytucji, zwłaszcza, że odbiór bym miał prawie na miejscu. Lecz cena za jaką poszła wersja srebrna i z tombaku skutecznie mnie zniechęciła (ok. 250zł). Ja rozumiem, że to też jest wersja limitowana (srebro chyba 1000szt a tombak 50?) ale bez przesady, żeby to była chociaż oficjalna kopia naszej mennicy... IMHO lepiej wydać te pieniądze na coś realnego a nie wydawać je na te rzeczy. Uważam, że pewne monety powinny być niedoścignionym ideałem da każdego kolekcjonera. A posiadanie kopii niejako daje nam tylko pewną namiastkę (marną) posiadania czegoś naprawdę niezwykłego. Równie dobrze mógłbym kupić opla calibrę za 5000 i za 10000zł przerobić mu nadwozie tak żeby przypominało do złudzenia Lamborghini Reventon.
    Tylko czy to już nie jest paranoja? :D
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12786

    • damianbPL
    • damianbPL

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12794

    naprawdę te ceny to jest paranoja
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12795

    pewnie że tak! i jeszcze podróbki!
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12837

    • Modsog
    • Modsog

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12839

    No a jak, polecana do najlepszych kolekcji. Skoro się nie posiada takiej kopii to kolekcja jest do d**py :S
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12840

    Taka kopia to powinna kosztować max. 20 zł. a nie ponad 400. Jak tak dalej pójdzie to takie badziewie będzie droższe niż sreberka w stanie I z epoki. To może od razu pójdźmy za ciosem i zacznijmy tłuc kopie donatyw Wazów - to będzie dopiero biznes. Pytam się więc przy okazji czy dysponuje ktoś wolnymi zapasami kilkunastu kilo złota? Tak zaczyna się paranoja, w którą jak widać wpada całkiem pokaźne grono piszę to z przykrością, ale inaczej się nie da - FRAJERÓW.
    • Modsog
    • Modsog

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12841

    Myślę sobie, że to może być tak samo jak z sokołem przed emisją. Ceny też były trzycyfrowe z czwórką na początku. A teraz? Dobrze jest jak ktoś da 150 zł. Choć faktem jest, że nakład 50 sztuk działa na wyobraźnię.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12842

    50 szt. ale zawsze można dobić kolejny 1000, w końcu to tylko kopie nieprawdaż?
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12854

    Jak dobrze zasięgnąć zdania profesjonalistów :) dzięki za radę!
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Kopie monet z Kemnicy 14 lat, 6 miesięcy temu #12916

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information