Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Witam. Zależy mi na odp. - 2 zł NG

    • Offline
    • Oklaski: 0
    Jeżeli ktoś chce odp na moje pytania to niech pisze na GG

    Witam. Zależy mi na odp. - 2 zł NG 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez . #16876

    Witam. Jestem "Świeżakiem" i mam pytanie. Czy ktoś mógłby mi pomóc ,ponieważ mam już 2 monety w Holderach i chcę zrobić kolekcję. Nie wiem jakie monety najładniej się prezentują , nie wiem jak je czyścić , gdzie je trzymać (ponieważ monety ,które już mam straciły swój blask po roku w Holderze)nie wiem ile zapłacić za początkowa kolekcje. Jeżeli znajdzie się ktoś i mi pomoże będę wdzięczna. oto mój nr GG: 18172417
    Dziękuje.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu #16877

    strasznie jestes narwana a w numizmatyce cnota jest cierpliwosc
    mozesz zbierac okolicznosciowe 2 zl golden nordic nie potrzeba do tego wiekszej wiedzy ani zasobnej biblioteczki ;)
    nic innego niestety nie moge polecic
    • Offline
    • Oklaski: 0
    Jeżeli ktoś chce odp na moje pytania to niech pisze na GG

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu #16882

    a mogłabyś mi wytłumaczyć jeszcze jak i gdzie je trzymać czym myć. Więc na serio bardzo i to bardzo mi na tym zależy.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu #16883

    monet sie nie myje nie czysci.
    do przechowywania 2zl GN sa przerozne albumy na allegro znajdziesz wszystko.
    poszukam dodam linki daj mi pare minut ;)
    • Eothain
    • Eothain

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez . #16884

    Co do czyszczenia monet (choć monet nie powinno się czyścić) 2 zł NG to mogę polecić książkę Bartka - Vademecum Czyszczenia i Konserwacji Monet (to ta reklama na górze forum, lub z lewej strony), gdzie znajdziesz dział poświęcony popularnym "dwójkom".
    Do biblioteczki możesz dodać katalogi Parchimowicza lub Fishera. Są one bardziej źródłem informacji o nakładzie etc. niż wycena, gdyż jest ona mocno przesadzona w obydwu katalogach. Zawsze możesz zaglądać na nasza stonkę, gdzie znajdziesz wiele informacji o monetach 2 zł Nordic Gold www.katalogmonet.pl/katalog/2/viewcategory i nie tylko.
    Co do przechowywania. Oprócz holderów, są jeszcze kapsle, specjalne albumy... Wszystko ma swoje wady i zalety. Polecam artykuł: www.katalogmonet.pl/Poradnik/Przechowywa...onet-6-sposobow.html

    I w kwestii organizacyjnej. Przenoszę do Ogólnie o numizmatyce i w tytule dodam Witam. Zależy mi na odp. - monety 2 zł NG .
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu #16885

    Prosze bardzo :) do wyboru do koloru ...
    www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=album+gn
    ... kwestja gustu i portfela.
    Polecam te na monety w kopslu GNy sa wrazliwe na czynniki zewnetrzne i lepiej je przechowywac wlasnie w ten sposob.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Witam. Zależy mi na odp. 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez . #16887

    I jeszcze jedno w kwestii organizacyjnej. Proszę nie pisz tego samego we wszystkich ostatnich wątkach. Załóż własny temat i tam z chęcią się wypowiemy. Wprowadza to niepotrzebny zamęt i chaos w innych postach.
    I nie oczekuj, że odpowiedź pojawi się za 5 minut, bo na razie wszyscy są w szkole, pracy...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information