Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciekawe okazy

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24824

    Oto wynik niedawno zakończonej aukcji ciekawej polskiej medalu-plakiety z początku XX wieku:
    allegro.pl/plakieta-art-deco-madonna-z-d...911-i1879938280.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24907

    www.historiapieniadza.pl/wp/?page_id=2 Tym razem nie jest to link z ciekawa moneta ani medalem,ale i tak warto na niego kliknac ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24961

    Kilka ciekawych aukcji medali:

    1. S.A.P. Medal Holzhaeussera - allegro.pl/s-a-p-medal-holzhaeussera-eks...dki-i1895960932.html

    2. Medal Rządu Emigracyjnego Londyn 1967 rok - Naczelnicy Kościuszko i Piłsudski - allegro.pl/medal-rzadu-emigracyjnego-lon...kny-i1895960902.html

    3. Medal Tadeusz Kościuszko, Kraków, 1946 rok - 4. medal wybity przez Mennicę po II W.Ś. - allegro.pl/medal-t-kosciuszko-krakow-sre...kny-i1895961017.html
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24964

    Z tym Rządem Emigracyjnym to jakieś kompletne przegięcie.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #24965

    Shiver, mógłbyś coś więcej napisać na ten temat. Wprawdzie nie byłem zainteresowany tym medalem, ale dla swojej wiedzy warto byłoby się czegoś od Ciebie dowiedzieć. Swego czasu (gdzies na początku tego roku) chyba na e-bayu coś równie podobnego było napisane na temat tego medalu. Było etui i na jego wewnętrznej stronie było napisane: POLISH GOVERNMENT IN EXILE 1967.
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24968

    A pojawia się pojawia, nawet w archiwum WCN mozna taki znaleźć. Osobiście wcale nie jestem przekonany co do zleceniodawcy wybicia tego medalu.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #24972

    Szczerze mówiąc to wcale bym się nie zdziwił gdyby chodziło o jakąś prywatną inicjatywę, byc może za milczącą zgodą ówczesnego prezydenta na uchodźstwie. Choć patrząc na sam medal trudno doszukać się powodu z jakiego był wybity. Data też niczego nie wnosi i nie kojarzy się z jakimś konkretnym wydarzeniem. Prezydent Zawisza też nie jest tutaj wyeksponowany...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25040

    Z tego co widac na zalaczonym obrazku medal zostal wybity w prywatnej mennicy w USA
    Franklin Mint
    I wcale bym sie nie zdziwila gdyby powstal z inicjatywy polonii amerykanskiej.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #25041

    Medal Milenijny Au 900 10,40g srednica ? naklad ? mennica ?
    ponownie wystawiony na ebay tym razem za £ 400
    Co o nim sadzicie ? moze kotos wie cos wiecej na jego temat ?
    Lynx jak oceniasz taka blaszke jako inwestycje ?
    Załączniki:
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25042

    Na lutowej aukcji WCN moża było kupić taniej. Na tej samej aukcji była również wersja większa i mniejsza. Dokładnie ten sam zestaw 3 lata wcześniej nie został sprzedany.
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25043

    No może nie do końca taniej biorąc pod uwagę notowania złota ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25044

    Tak,widzialam notowania z WCN ale informacje tam zawarte sa raczej skape.
    Gdzie to moglo byc wybite i w jakim nakladzie?
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25046

    Jest to raczej emisja prywatna więc więc takie dane z jednej strony są nieistotne z drugiej - często niemożliwe do określenia. Zleceniodawca nie ma żadnego obowiązku ujawniania nakładu, może również w każdej chwili zlecić wybicie dowolnej dodatkowej ilości.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #25048

    Zobaczcie jakie cacko sprzatneli mi z przed nosa a przebili mnie w ostatniej sekundzie o 1 euro ! :( poszedl za 102 euro.
    Ciekawe kiedy wyplynie na alledrogo albo w WCN
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25049

    Wczoraj to mi sprzątnęli fajne cacko sprzed nosa - ładniutkiego talara Poniatowskiego z 1794 :(
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25050

    Tego w slabie PCGS ?
    Ale zobacz na ten medal to error
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25051

    Był w slabie, ale kij ze slabem, był w pięknym stanie a aukcję przerżnąłem o 10 dolców (przy czym nie wiem jakie zwycięzca miał ustawione maximum). Trzeba było dać więcej :( A medal to medal, dla mnie nigdy nie będzie monetą mimo że podobają mi się zwłaszcza medale francuskie i niemieckie Goetza, o polskich z czasów królewskich nawet nie wspominam bo to zupełnie inna para kaloszy :).
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25052

    Dla mnie tez medal nigdy nie bedzie moneta,ale ten to niesamowita rzadkosc. Widziales kiedys medal z tego okresu z negatywowym odbiciem jednej ze stron ?
    Taki destrukt to ogromna rzadkosc nawet jesli chodzi o monety z wielo milionowym nakladem a co dopiero kiedy mowimy o nisko nakladowym medalu :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #25100

    Wiem ze na forum zaglada kilka osob kolekcjonujacych monety lotewskie dwudziestolecia.Osobiscie tez bardzo je lubie wiec nie moge nie odnotowac pojawienia sie tej monety na ebayu :)
    Cena wywolawcza jedyne 4 tys. dolarow ;)
    Swego czasu egzemplarz sprzedany u Kunkera osiagnol cene 1200 euro

    1 Santim 1923
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Ciekawe okazy 12 lat, 6 miesięcy temu #25101

    No cóż przy takim nakładzie to nie dziwi, więc łap okazję ;P
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information