Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Głęboki sztandar

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Głęboki sztandar 12 lat, 10 miesięcy temu #24212

    Jak odróżnić oryginalną monetę "głęboki sztandar" od jej podróbki? Czym różni się głęboki sztandar od "płytkiego" wiem, ale z racji na rzadkość pewnie można na rynku spotkać dużo falsów? Są jakieś często spotykane znaki szczególne podróbek?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Głęboki sztandar 12 lat, 10 miesięcy temu #24219

    Proponuję koledze zakupić książkę Pana Jerzego Chałupskiego "Specjalizowany katalog monet polskich XX i XXI w. część druga..." - tam znajdzie kolega wszystko czego potrzeba n/t. obiegówek II RP :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Głęboki sztandar 12 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #24222

    Jesli na powaznie chcesz zajac sie monetani II RP
    to pozycja wspomniana przez Borsuka jest obowiazkowa.

    A tu cos w temacie: www.e-numizmatyka.pl/phpBB2/viewtopic.ph...080478f71531bec7e707
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Głęboki sztandar 12 lat, 9 miesięcy temu #24230

    Dzięki za odpowiedzi.

    Czytałem juz wcześniej dyskusję pod tym linkiem. Fakt, czytelnie pokazana różnica pomiędzy płytkim i głębokim sztandarem.

    Zastanawiałem się tylko, czy ktoś nie zrobi głebokiego sztandaru we własnym zakresie - jakis odlew itp. Jak to odróżnić?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Głęboki sztandar 12 lat, 9 miesięcy temu #24232

    falsy byly,sa i beda raz lepsze raz gorsze,monet rzadkich ale i coraz czesciej monet stosunkowo tanich i pospolitych wiec oczywiscie mozesz trafic na falsa jakiejkolwiek monety.By sie ustrzec potrzebna jest wiedza i doswiadczenie
    nikt sie z tym nie urodzil wiec nie masz sie co martwic,odpowiednia literatura i zdrowy rozsadek wystarcza na poczatek ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information